ZÁŽITKOVÁ JÍZDA VE FERRARI 458 ITALIA

O Ferrari 458 Italia, které je k zapůjčení:

 

zážitková jízda ve Ferrari 458 Italia, ZÁŽITKY
Zážitková jízda Ferrari 458 Italia

Ferrari je italská automobilová společnost založená automobilovým závodníkem Enzem Ferrari zaměřená na výrobu sportovních a supersportovních automobilů. Enzo F. za sebou nemá nějaké významné závodnické úspěchy jak by se možná očekávalo. 

Úspěšným ho udělalo to, že se dal na dráhu automechanika. Byl poměrně šikovný a tak se dostal do automobilky Alfa Romeo. Tam pracoval jako automechanik a zkušební řidič. Později založil svou vlastní závodní stáj s vozy Alfa Romeo, kterou pojmenoval Scuderia Ferrari. Po čase se ale s Alfou rozchází a později začíná produkovat vlastní vozy. 


Doporučujeme se podívat…

Ferrari slaví 70 let své existence!


 

zážitková jízda v Ferrari 458 Italia - motor
Motorový prostor, zde se skrývá 570 koní

Ferrari má hned několik ikonických vozů. Jedním z nich je Ferrari 458 Italia s osmiválcem uspořádaným do V. Motor Italia má objem 4 499cm³ a výkon 570 koní (425kw).

Díky tomu hravě překoná rychlost 325 km/h a z 0 na 100 km/h dosáhne za necelé 3,4s. Jako vůbec první Ferrari má motor umístěný před zadní nápravou čímž dosahuje výborného rozložení váhy mezi nápravami.


Jen pro zajímavost: Víte jak mohlo vypadat československé „Ferrari“? 

Na silnice vyjela replika dvoumístného sportovního kupé, které v 60. letech navrhli v Československu. I když model tehdy snesl srovnání s nejmodernější světovou konkurencí, do výroby se nakonec nedostal. [ČT]


Jak se tento supersport řídí?

 

zážitková jízda v Ferrari 458 Italia
Interiér, no není to nádhera?

Co Vám budu povídat, řídí se skvěle. Víceprvkové zavěšení nápravy a adaptivní tlumiče umožňují opravdu pohodlnou jízdu i na horším povrchu. Prodleva plynového pedálu není téměř žádná a akcelerace je fenomenální. Krásně Vás zatlačí do pohodlné sedačky, kdy vzadu spouští orchestr pro každého benzínového nadšence.

Vzhledem k vysoké maximální rychlosti jsou na voze osazeny kompozitní brzdy z uhlíkových vláken a keramiky značky Brembo. Brzdy jsou poměrně ostré a vzhledem k použitým materiálům se jejich účinnost i při velké zátěži nesnižuje. Jízda s tímto vozem Vás baví, je kultivované, ale zároveň tak trochu divoké.

 

DOSTUPNÉ TERMÍNY A CENA


Jak probíhá zážitková jízda s Ferrari 458 Italia?

 

Zážitková jízda probíhá v kombinaci jízdy v běžném provozu. V obci a na dálnici. Třešničkou na dortu je ostrý sprint na letištní ploše v případě varianty v Březině u Mnichova Hradiště. V závislosti na výkonu vozu je zde možné dosáhnou rychlosti od 250 do 300 km/h. V tomto případě můžete bez problému atakovat rychlost 250 km/h.

Pro zajištění bezpečnosti s Vámi jako spolujezdec pojede instruktor. Ten Vás nejdříve o celém průběhu jízdy instruuje a pak už můžete vyrazit. Určitě se nebojte ho během jízdy vyzpovídat a dozvědět se tak o vozu více.


Místa kde probíhá jízda:

 

Zážitková jízda s Ferrari 458 Italia probíhá v Praze – Vestec, Kroměříži a Březině u Mnichova Hradiště.

Nebo také nově v Olomouci, Brně a Ostravě.


Kolik tato zážitková jízda v 458 Italia stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?

 

DOSTUPNÉ TERMÍNY A CENA | ČECHY 

DOSTUPNÉ TERMÍNY A CENA | MORAVA