ZÁŽITKOVÁ DRIFTOVACÍ JÍZDA S EASYDRIFT

Zážitková driftovací jízda s návleky EasyDrift – Renault Megane RS / Opel Astra OPC

Drifting jízda ve smyku
Drifting jízda ve smyku

Driftování neboli jízda v kontrolovaném smyku ještě do nedávna bývala výsadou vozu se zadním pohonem. Dnes ale díky návlekům Easyring od americké společnosti Easy Drift je to možné s předokolkami i při nízkých rychlostech. Při jízdě s nimi nedochází k poničení pneumatik nebo povrchu vozovky. Do podvědomí se tato technologie dostala díky pořadu autosalon, kde s Easyring jezdili slavné osobnosti a fanoušci pořadu. 

zážitková driftovací jízda Easydrift
Driftovací obruče Easydrift

Pro driftování s Easyring stačí sundat a vypustit pneumatiky na zadních kolech. Poté se na ně nasadí speciální obruče Easyring a pneumatiky se dofouknou. Jezdit s Easy ring budete buď s Renault Megane RS nebo s Opel Astra OPC

zážitková driftovací jízda Megane RS
Renault Megane RS

Renault Megane RS se řadí mezi tzv. Hot-hatche – rychlé předokolky. Pod kapotou skrývá dvoulitrový motor s výkonem přes 300 koní. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za krásných 6,2s. Tento vůz v nejvyšší výbavě – Renault Megane RS TROPHY si také můžete zapůjčit jako zážitkovou jízdu a to přes tento odkaz.

zážitková driftovací jízda
Opel Astra OPC

Opel Astra OPC je také rychlá předokolka s dvoulitrovým motorem avšak o výkonu 280 koní (206kw). Zrychlení z 0 na 100 km/h činí rovných 6s. Má adaptivní tlumiče FlexRide a sportovní brzdy značky Brembo.


Kde si pořádně zadriftujete? 

Zážitkové driftovací jízdy probíhají v Březině u Mnichova Hradiště (okres Mladá Boleslav) od dubna do října (st-ne).


Jak probíhá zážitková jízda s těmito vozy a Easyring?

Nejprve musíte projít krátkou instruktáž ohledně bezpečnosti a možnostech vozu. Tato instruktáž běžně trvá do 10 min a nezapočítává se Vám do zakoupeného času. Pak už usedáte za volant a řežete zatáčky bokem i při nízké rychlosti. Po celou dobu je jako spolujezdec přítomen instruktor, který kontroluje celý průběh jízdy a radí Vám jak dosáhnout co nejlepšího smyku. Jízda není nikterak náročná, po pár minutách už víte jak na to. 

Aktualizace 2020: V současnosti driftování s easydrift není možné, není již v nabídce. Omlouváme se, ale pokud byste chtěli Easydrift vyzkoušet můžete tak učinit díky škole smyku v Bělé pod Bezdězem.


Kolik driftování stojí a kdy je nejbližší termíny jízdy?