JÍZDA V TESLA MODEL S

O voze Tesla Model S, které je k zapůjčení:

Značka Tesla je fenoménem z poslední doby a to nejen v oblasti elektromobilů. Tesla Model S je čistě pohaněn bateriemi s více než 7 tisíci monočlánky, které jsou kvůli místu a dokonalému rozložení váhy umístěny v podlaze vozu. Právě díky elektro pohonu nedochází k žádné prodlevě po sešlápnutí plynového pedálu. Výsledkem je ohromující zrychlení pod 4 s z 0 na 100 km. Vozy Tesla přišli do podvědomí společnosti také díky tzv. autopilotovi, který bohužel tento vůz nemá. To nic ale nemění na tom, že se jedná o zcela unikátní vůz, který boří mýty. Zážitková jízda s Teslou S Vás o budoucnosti elektro-mobility určitě přesvědčí!

Aktualizace: V současnosti není tento vůz bohužel k dispozici. Jako skvělou alternativu doporučujeme jízdu v Tesle Model 3.

Elektromobil Tesla připravený k jízdě
Elektromobil Tesla model S připravený k zážitkové jízdě

Pokud Vás více zajímá tento vůz určitě se podívejte na náš blog, kde jsme tento vůz krátce otestovali. Popřípadě by se Vám mohl také líbit náš článek věnovaný historii automobilky Tesla.


PRO ZAJÍMAVOST: Tesla byla pojmenována po Nikolu Teslovi

Tesla byla pojmenována po významném vynálezci a fyzikovi Nikolu Teslovi. V začátcích bylo cílem automobilky vytvořit unikátní sportovní vůz, na který však neměla dostatečný kapitál. To se však změnilo s příchodem Elona Muska, který měl za sebou prodej úspěšné společnosti PayPal.

Zdroj: fdrive.cz

Řízení Tesly Model S jako dárek – Jak se řídí?

Tesla model S na zážitkové jízdě - interiér
Interiér elektromobilu pohledem ze zadních sedaček

Na začátek musím říct, že se rozhodně není čeho bát. Prvně jsem měl obavy jak se Tesla řídí, ale vše rázem zmizelo po usednutí do vozu. Jde v podstatě o automat, kde se směr jízdy a parkovací mód „řadí“ páčkou pod volantem. Jediné co mě překvapilo bylo to, že když pustíte plynový pedál Tesla začne sama lehce brzdit čímž dobíjí baterie. Většinu času si tak hrajete pouze s plynovým pedálem. Co se mi velice líbilo bylo zpracování všemožných údajů na palubní desce a velký dotykový monitor. Právě na něm nastavujete vše možné a nemožné na tomto voze. Navigačním systémem zobrazovaným na displeji jsou klasické Google mapy. Nejen ženy ocení při couvání promítání kamery ze zádi vozu s naznačenou ideální „stopou“. Čeho ale určitě nebudete mít dost je právě brutální akcelerace Tesly, která Vás doslova zamáčkne do sedačky. S dalším a dalším ostrým zrychlováním však dochází ke značnému vybíjení baterie. Takže pozor na to! 🙂 


Novinkou je jízda v Tesle Model 3!

Zážitková jízda v Tesla Model 3
Zážitková jízda v Tesla Model 3 probíhá v Brně, Hradci Králové, Olomouci, Liberci, Pardubicích, Praze a Svitavách

Tesla model 3 je dalším vozem od Elona Muska, který nabízí ostrou akceleraci a ekonomickou jízdu čistě na elektřinu. Doplňuje tak již zavedené model S a X. V případě tohoto modelu se však můžete těšit na jízdu v režimu autopilota při kterém poznáte současnou kvalitu autonomního řízení. Konkurovat mu může jen elektromobil Tesla S Plaid, který je tím nejlepším co elektromobilita a Tesla může nabídnout. Chcete se dozvědět více?


Jak probíhá jízda v Tesle Model S?

zážitková jízda s teslou Praha, Hradec Králové, Liberec
Zážitková jízda s Teslou – Praha, Hradec Králové, Olomouc, Plzeň, Liberec, České Budějovice, Brno

Jízda s Teslou model S probíhá na 7 místech v ČR a to v Praze, Hradci Králové, Olomouci, Plzni, Liberci, Českých Budějovic a Brně. Konkrétně jde o modrou Teslu model S s označením P85D. Dostupné jsou jízdy s možností kamerového záznamu ve variantách 10, 20 nebo 50 minut. Samotná jízda probíhá v městské části a popř. dálnici vždy s instruktorem, který po celou dobu dohlíží na Vaší bezpečnost. Pokud budete mít zájem, určitě Vám vůz více představí. Jízda v Tesle je opravdu perfektním zážitkem a tedy i dárkem pro každého motoristu! 

Aktualizace: V současnosti není tento vůz bohužel k dispozici. Jako skvělou alternativu doporučujeme jízdu v Tesle Model 3.


Recenze na jízdu v Tesle S:

Pan instruktor byl skvělý. Zasvětil mě do světa elektromobilismu. Samotná jízda v Tesle byl byl úplně jiný zážitek než z jakéhokoliv jiného auta. Určitě doporučuji. Martin V., hodnocení: 5/5

Zdroj: Adrop.cz

Kolik zážitková jízda stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?

Špičkový zážitek z jízdy pro milovníky nejnovějších technologií? Skvělým dárkem může být jízda v elektromobilu s vyladěnými tvary, a hlavně vážně skvělou aerodynamikou – ano, v Tesle Model S. Tesla rozhodně není nuda, ale nadupaná mašina, která ohromí zrychlením z nuly na sto pod 4s! A to zdaleka není všechno, super moderních vychytávek má tento model celou řadu. Přesvědčte se sami! Kolik tento zážitek stojí a kdy jsou možné termíny?

Ikona dárku