ŠKOLA SMYKU OSTRAVA

Kurz pro bezpečnou jízdu – Škola smyku Ostrava

Ikona dárku

Škola smyku v Ostravě probíhá na slušně vybaveném polygonu vybudovaným z roce 2010. Po příjezdu Vás čeká po krátkém úvodním brífinku teoretická příprava ve které se dozvíte mnoho zajímavých a důležitých věcí související s bezpečnou jízdou. Po absolvování teoretické části Vás čeká jízda na polygonu, kde si některé informace i teoretické části vyzkoušíte tzv. naživo. Tedy smyky přední i zadní nápravy, krizové brzdění a aquaplanning. Škola smyku je v poslední době mimo jiné velmi oblíbený dárek!

Více o škole smyku v Ostravě


Co se ve škole smyku v Ostravě naučíte?

V teoretické části se naučíte trochu legislativy a poté hlavně několik zásadních věcí pro bezpečnou jízdu. Například správné nastavení sedačky, volantu a jeho držení a mnoho dalšího. Pochopitelně se dozvíte jak zvládat smyk na přední nebo zadní nápravě. S automatickou nebo manuální převodovkou. Poté jak je zmíněno již výše vyrazíte se svým vozem na polygon, kde jsou připraveny kluzné plochy. V případě Ostravy jde o kluzné plochy na rovině a v kruhu. Součástí polygonu je aquaplanningová vana a také speciální desky vyvolávající smyk na který musíte správně zareagovat.

Středisko bezpečné jízdy v Ostravě, škola smyku
Škola smyku Ostrava – středisko bezpečné jízdy

Sháníte školu smyku pro své zaměstnance či jinou větší skupinu? Umíme zařídit individuální podmínky! Více o škole smyku pro firmy


Kdo může kurz absolvovat a kde se koná?

Kurz školy smyku - průjezd vodní clonou

Kurz školy smyku je pro každého řidiče s oprávněním sk. B. Bohužel není možné si vůz na polygonu zapůjčit proto je důležité, aby účastník kurzu přijel se svým (příp. vypůjčeným) vozem. Po absolvování kurzu poté obdrží účastnický list. Na polygon školy smyku Ostrava se dostanete po D1, kde sjedete na Ostravu-Přívoz. Hned po sjezdu přijedete na kruhový objezd odkud se vydáte první odbočkou na ulici Slovenská. Následně odbočíte doleva a polygon již uvidíte. Nebojte, potřebné instrukce obdržíte do emailu ihned po zakoupení kurzu.


V okolí Ostravy doporučujeme navštívit:

  • Zoo Ostrava – je druhou největší zoologickou zahradou v ČR. Těšit se zde můžete především na pavilon hrochů, expozice pro medvědy, kde je k vidění i panda červená a také na velký pavilon vodních ptáků. Celkem je v zoo k vidění více než 3 700 zvířat.
  • Slezkoostravský hrad – je chráněnou kulturní památkou z 13. století v gotickém slohu. V současnosti je hrad krásně zrekonstruován díky finanční podpoře města. V těsné blízkosti se konají různé festivaly jako například Colours od Ostrava.
  • Velký svět techniky – nabízí návštěvníkům poznání z celé řady expozic. V současnosti jde o Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody. Vše je připraveno v interaktivní a zábavné formě. Velký svět techniky je tak ideální především na rodinné a školní výlety.

Recenze na školu smyku v Ostravě:

Výborné, vyzkoušela jsem si jak správně reagovat na různé typy smyku a taky nouzové brzdění ve vodě. O něco méně mám strach řídit za deště/sněhu, ale o to větší respekt jsem k tomu získala. Jitka P., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Na kolik to vyjde a kdy je nejbližší možný termín?