ŠKOLA SMYKU JIHLAVA

Myslete na svojí bezpečnost – Škola smyku Jihlava

Škola bezpečné jízdy v Jihlavě
Kurz bezpečné jízdy (školy smyku) v Jihlavě

Škola smyku Jihlava je kurz, který je vhodný pro každého motoristu. Od úplných začátečníků až po ostřílené řidiče. V první části kurzu se dozvíte něco málo z legislativy, správných postupů od nastavení sedačky až po principy zvládnutí různých typů smyků. Ty si v další části vyzkoušíte na polygonu díky speciálním kluzným plochám. Na rovince, v zatáčce ale také vyzkoušíte aquaplanningovou dráhu nebo speciální úhybnou desku vyvolávající smyk. Právě ta je u účastníků nejvíce oblíbená. Zjistit více o škole smyku Jihlava


Co se ve škole smyku v Jihlavě naučíte?

Trošku jsme to zmínili již výše. První část je věnovaná teorii v trvání cca 2 h a poté taktéž zhruba 2 h trvá praktická výuka na polygonu. Právě zde se naučíte smyk s přehledem zvládnout a ideálně jak mu předejít. Říkáte si jak tedy zvládnout smyk?

Rady mohou být různé. Některé mohou pomoci, některé naopak ublížit. Jak zvládnout pro řidiče krizovou situaci, když se dostane do smyku? Obecně lze použít pravidlo: nebrzdit, vyšlápnout spojku a vyrovnávat jízdu volantem. [POLICIE ČR]


Kdo může školu smyku v Jihlavě absolvovat?

Úplně každý s řidičským průkazem na osobní automobil 🙂 Upozorňujeme, že je potřeba přijet se svým nebo půjčeným vozem. Na polygonu není možné si vůz zapůjčit.


V okolí Jihlavy doporučujeme navštívit:

  • Zoo Jihlava – je první Zoologickou zahradou tzv. bez mříží v ČR. Chovají se zde především opice, plazy a kočkovité šelmy. Pokud budete mít v Jihlavě trochu času určitě se zde zastavte.
  • Aquapark Vodní ráj Jihlava – je krásný aquapark s mnoha atrakcemi jako je tobogán, divoká řeka vodopády, vířivka, sauna, pára a mnoho dalšího. Novinkou je Kneippův chodník ve kterém procházíte střídavě v bázéncích s teplou a studenou vodou.
  • Jihlavské podzemí – je druhým největším podzemní labyrintem v ČR. Celková délka chodeb činí úctyhodných 25 km a to především díky propojení původních starověkých sklepů. Pokud se nebojíte určitě se na procházku podzemím vydejte.

Kolik škola smyku v Jihlavě stojí a kdy je nejbližší možný termín?