ŠKOLA SMYKU MOST

Bezpečnost nade vše – Škola smyku Most

Kurz školy smyku - průjezd vodní clonou
Kurz školy smyku v Mostě – průjezd vodní clonou

V kurzu škola smyku Most se naučíte jak své vozidlo ovládat při krizových situacích za všech podmínek. První část kurzu je určena teorii, kde se dozvíte zajímavé informace o pneumatikách, trochu o fyzice a také třeba to jak si správně nastavit sedačku. Druhá část je již praktická, kdy se přesunete k výcvikovým kluzným plochám autodromu. Na nich si vyzkoušíte různé krizové situace. Během celé této části budete s instruktorem komunikovat skrze vysílačku skrze kterou Vám bude dávat cenné rady. Po absolvování kurzu obdržíte účastnický list. O kurzu školy smyku v Mostě


Proč se vyplatí absolvovat školu smyku v Mostě?

Škola smyku všechny absolventy připraví na nenadále situace na silnici a především na eliminaci rizika dostání se do nebezpečného smyku. V drtivé většině totiž za smyk může sám řidič. Ostatně tato slova potvrdil i npor. Bc. Zdeněk Kubík, vedoucí Dopravního inspektorátu ve Žďáře nad Sázavou:

Smyk je ve vysokém procentu způsoben nebo zaviněn chybou řidiče. Nejčastěji se řidiči dostanou do smyku, když projíždí zatáčkou nebo křižovatkou. Kluzká nebo namrzlá silnice ve spojení s rychlou jízdou v mnohých případech končí dopravní nehodou.“  [POLICIE ČR]


Kdo může tento kurz absolvovat a kde se v Mostě koná?

Absolvovat tento kurz může naprosto kdokoli s řidičským oprávněním skupiny B od začátečníků po léta ostřílené řidiče. Na pohonu kol nebo typu převodovky Vašeho vozu nezáleží. Škola smyku probíhá na autodromu v Mostě v ulici Tvrzova a Pod Širokým vrchem. Parkovat je možné přímo v areálu. GPS Loc: 50°31’0.67″N, 13°36’52.27″E. Kurz školy smyku v Mostě probíhá celoročně v předem určených termínech – všední dny i víkendy.

Mapa Most
Mapa autodromu Most, kde probíhá škola smyku. Zdroj: Mapy.cz

Krátce o autodromu v Mostě:

Škola smyku v Mostě probíhá hned na čtyřech samostatných kluzkých plochách, které simulují reálné podmínky. Kluzký povrch na Vás čeká na rovině, v zatáčce, z kopce končícím ostrou zatáčkou a speciální úhybné desce vyvolávající smyk. Přímo v areálu autodromu se nachází vybavená učebna (PC, projektor, plátno,…), kde bude probíhat výuka teorie. V areálu se kromě výcvikové části školy smyku dále nachází vyhlášená závodní trať, off-road trať, dětské dopravní hřiště a půjčovna motokár s měřením zajetých časů. Více o autodromu zde.

Mapa areálu Školy smyku Most
Mapa autodromu Vysoké Mýto – zdroj: www.autodrom-most.cz/de/info-2/informationskarte-des-autodroms/

V Mostě doporučujeme mimo jiné navštívit:

  • Uhelné safari – exkurze do těžebních lokalit za plného provozu, která probíhá od května do září.
  • Podkrušnohorské technické muzeum věnované hornictví. 
  • Hrad Hněvín s vyhlídkovou věží, restaurací a hvězdárnou dr. Antonína Bečváře.

Varianty kurzu školy smyku:

Školu smyku nebudete absolvovat sami, ale většinou ve skupině 12 účastníků na stejné úrovni. Škola smyku Most nabízí pouze jednu variantu a to 8 hodinovou. Zajímavou alternativou může být škola smyku v Bělé pod Bezdězem nebo škola smyku v Příbrami.


Recenze na školu smyku v Mostě:

Vse super, doporucuju vsem, melo by byt povinne k prezkouseni na ridicka spolun s nejmordernejsim kurzem prvni pomoci, na silnicich by se to jiste projevilo… skolitel byl velmi vtipny a tematu znaly, kez by i na zakladkach prevladali takovi borcove:))

Zdroj: Adrop.cz – Milan S., hodnocení: 5/5

Na kolik to vyjde a kdy jsou nejbližší termíny?