ŠKOLA SMYKU HRADEC KRÁLOVÉ

Bezpečnost vždy na prvním místě – Škola smyku Hradec Králové

Ikona dárku

Ve škole smyku Hradec Králové se naučíte jak ovládat vozidlo v různých krizových situacích od mokra, přes sníh až po náledí. První část kurzu je čistě teoretická, kde se dozvíte něco málo o pneumatikách, jak provádět vyhýbací manévry apod. Na teoretickou část navazuje praktická, kde si vyzkoušíte rady a doporučení získané v první části kurzu. V Hradci Králové se můžete těšit na několik kluzkých ploch, které simulující nepříznivé podmínky vozovky. Na rovině, v zatáčce a kopci. Mimo to také na speciální úhybnou desku vyvolávající smyk a aquaplaningovou vanu. Jde mimo jiné o velmi oblíbený dárek!

Více o škole smyku v Hradci Králové


Co se ve škole smyku v Hradci Králové naučíte?

Budova polygonu školy smyku v Hradci Králové
Budova polygonu školy smyku v Hradci Králové, kde probíhá teoretická příprava

Prvně se naučíte jak vůbec eliminovat riziko smyku a až poté jak v případě smyku reagovat. V drtivé většině případů za smyk může právě řidič vozidla, pak už záleží jen na jeho schopnostech a dovednostech. Ve zkratce Policie ČR v případě smyku přední nebo zadní nápravy doporučuje: 

Je ale dobré vědět, jaký náhon vozidlo má. Jiný smyk dostane automobil s předním náhonem a jiný smyk bude řešit řidič s náhonem zadním. Většina odborníků se ale přiklání k všeobecnému pravidlu. Brzdit se má před zatáčkou, v ní už ne. Do zatáčky se tedy vjíždí pomalu, projíždí se při pravém okraji silnice a dokončí se výjezd. Při smyku, ať už přední nebo zadní nápravy, se doporučuje okamžitě ubrat plyn a nebrzdit. Se zablokovanými koly se automobil hůře ovládá. Výhodu má řidič, který má svůj dopravní prostředek vybaven ABS (antiblokovacím systémem brzd), ESP (elektronickou stabilizací podvozku) nebo TCS (protiskluzovým systémem kol). [POLICIE ČR]

Sháníte školu smyku pro své zaměstnance či jinou větší skupinu? Umíme Vám zařídit individuální podmínky! Více o škole smyku pro firmy


Kdo může tento kurz absolvovat?

Tento kurz je naprosto pro každého s řidičským oprávněním skupiny B. Od začátečníků až po zkušené řidiče. Odborníci tvrdí, že by škola smyku měla být součástí autoškoly a my s tímto názorem zcela souhlasíme! Přijet můžete s jakýmkoli vozem. Na typu převodovky nebo pohonu kol Vašeho vozu nezáleží. 

Kluzná plocha školy smyku Hradec Králové
Kluzná plocha ve tvaru kružnice, další fotografie polygonu najdete také na našem partnerském webu – kurzyridicu.cz

Kurz školy smyku - průjezd vodní clonou

Škola smyku s odpočtem bodů

Průběh kurzu školy smyku s odpočtem bodů se od běžné školy smyku příliš neliší, trvá zhruba 7 hodin. Po absolvování obdržíte potvrzení na základě kterého je možné oproti žádosti na úřadu s rozšířenou působností požádat o odečet bodů. Pozor! Musíte mít méně než 10 bodů za dopravní přestupky a současně nelze mít přestupek ohodnocený 6 a více body. Absolvování je možné pouze jednou za rok. 


Kde a kdy se škola smyku Hradec Králové koná?

Mapa Hradce Králové
Mapa polygonu v Hradci Králové, kde probíhají kurzy bezpečné jízdy. Zdroj: Mapy.cz

Kurz školy smyku ve Hradci Králové probíhá celoročně v blízkosti místního autodromu a to v určených termínech – víkendy i všední dny.


V Hradci Králové doporučujeme navštívit:


Recenze na školu smyku v Hradci Králové:

Možnost vyzkoušet si na vlastní kůži pocit, když auto nekontrolovaně klouže někam bokem, žádné vyprávění ani teoretická příprava u videa nenahradí. V tomto kursu si to vyzkoušíte hodněkrát. Není to pouťová atrakce nebo nějaký kolotoč. Je to získávání praktické zkušenosti. Karel V., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Na kolik to vyjde a kdy je nejbližší termín??