ŠKOLA SMYKU HRADEC KRÁLOVÉ

Bezpečnost vždy na prvním místě – Škola smyku Hradec Králové

Ikona dárku

Ve škole smyku Hradec Králové se naučíte jak ovládat vozidlo v různých krizových situacích od mokra, přes sníh až po náledí. První část kurzu je čistě teoretická, kde se dozvíte něco málo o pneumatikách, jak provádět vyhýbací manévry apod. Na teoretickou část navazuje praktická, kde si vyzkoušíte rady a doporučení získané v první části kurzu. V Hradci Králové se můžete těšit na několik kluzkých ploch, které simulující nepříznivé podmínky vozovky. Na rovině, v zatáčce a kopci. Mimo to také na speciální úhybnou desku vyvolávající smyk a aquaplaningovou vanu. Jde mimo jiné o velmi oblíbený dárek!

Více o škole smyku v Hradci Králové


Co se ve škole smyku v Hradci Králové naučíte?

Budova polygonu školy smyku v Hradci Králové
Budova polygonu školy smyku v Hradci Králové, kde probíhá teoretická příprava

Prvně se naučíte jak vůbec eliminovat riziko smyku a až poté jak v případě smyku reagovat. V drtivé většině případů za smyk může právě řidič vozidla, pak už záleží jen na jeho schopnostech a dovednostech. Ve zkratce Policie ČR v případě smyku přední nebo zadní nápravy doporučuje: 

Je ale dobré vědět, jaký náhon vozidlo má. Jiný smyk dostane automobil s předním náhonem a jiný smyk bude řešit řidič s náhonem zadním. Většina odborníků se ale přiklání k všeobecnému pravidlu. Brzdit se má před zatáčkou, v ní už ne. Do zatáčky se tedy vjíždí pomalu, projíždí se při pravém okraji silnice a dokončí se výjezd. Při smyku, ať už přední nebo zadní nápravy, se doporučuje okamžitě ubrat plyn a nebrzdit. Se zablokovanými koly se automobil hůře ovládá. Výhodu má řidič, který má svůj dopravní prostředek vybaven ABS (antiblokovacím systémem brzd), ESP (elektronickou stabilizací podvozku) nebo TCS (protiskluzovým systémem kol). [POLICIE ČR]


Kdo může tento kurz absolvovat?

Tento kurz je naprosto pro každého s řidičským oprávněním skupiny B. Od začátečníků až po zkušené řidiče. Odborníci tvrdí, že by škola smyku měla být součástí autoškoly a my s tímto názorem zcela souhlasíme! Přijet můžete s jakýmkoli vozem. Na typu převodovky nebo pohonu kol Vašeho vozu nezáleží. 

Kluzná plocha školy smyku Hradec Králové
Kluzná plocha ve tvaru kružnice na polygonu v HK

Kurz školy smyku - průjezd vodní clonou

Škola smyku s odpočtem bodů

Průběh kurzu školy smyku s odpočtem bodů se od běžné školy smyku příliš neliší, trvá zhruba 7 hodin. Po absolvování obdržíte potvrzení na základě kterého je možné oproti žádosti na úřadu s rozšířenou působností požádat o odečet bodů. Pozor! Musíte mít méně než 10 bodů za dopravní přestupky a současně nelze mít přestupek ohodnocený 6 a více body. Absolvování je možné pouze jednou za rok. 


Kde a kdy se škola smyku Hradec Králové koná?

Mapa Hradce Králové
Mapa polygonu v Hradci Králové, kde probíhají kurzy bezpečné jízdy. Zdroj: Mapy.cz

Kurz školy smyku ve Hradci Králové probíhá celoročně v blízkosti místního autodromu a to v určených termínech – víkendy i všední dny.


V Hradci Králové doporučujeme navštívit:


Recenze na školu smyku v Hradci Králové:

Možnost vyzkoušet si na vlastní kůži pocit, když auto nekontrolovaně klouže někam bokem, žádné vyprávění ani teoretická příprava u videa nenahradí. V tomto kursu si to vyzkoušíte hodněkrát. Není to pouťová atrakce nebo nějaký kolotoč. Je to získávání praktické zkušenosti. Karel V., hodnocení: 5/5

Zdroj: Adrop.cz

Na kolik to vyjde a kdy je nejbližší termín??