ŠKOLA SMYKU VYSOKÉ MÝTO

Bezpečnost na prvním místě – Škola smyku Vysoké Mýto

Ikona dárku

Ve škole smyku Vysoké Mýto se naučíte jak své vozidlo ovládat v krizových situacích za nepříznivých podmínek. První část je teoretická, kde se dozvíte o přilnavosti pneumatik, brzdné dráze ale třeba také to jak si správně nastavit sedačku. Po teoretické části se přesunete na autodrom, kde si vše vyzkoušíte na uměle vytvořených kluzných plochách. Celou dobu budete komunikovat prostřednictvím vysílačky s instruktorem, který Vám bude dávat rady a doporučení popř. Vám vysvětlí co jste udělali špatně. Po úspěšném absolvování školy smyku získáte účastnický list. Jde o mimo jiné velmi oblíbený dárek! 

O kurzu školy smyku ve Vysokém Mýtě a škole smyku s odpočtem bodů


Proč se vyplatí školu smyku nejen ve Vysokém Mýtě absolvovat?

Kluzná plocha na polygonu ve Vysokém Mýtě - škola smyku
Kluzná plocha v zatáčce na polygonu ve Vysokém Mýtě

Škola smyku každého absolventa naučí nejenom jak zvládnout různé druhy smyku, ale především jak přizpůsobit jízdu na kluzké vozovce, tak aby se smyku ideálně zcela vyhnul.  Bohužel, někdy i přes sebevětší opatrnost ke smyku na vozovce může dojít. V tu chvíli je důležité umět správně reagovat a minimalizovat tak následky popř. škody. 

Jsou situace, kdy víte, že smyk prostě nedokážete ovládnout a vyjedete z vozovky. I tak je důležité jej aspoň trošku zmírnit a pokud možno si vybrat místo, kde z vozovky vyjedete. Snažte se vždy vyhnout pevným překážkám – stromům, jakýmkoli stavbám nebo řece – a z vozovky se pokuste vyjet popředu. Dokážete tak zmírnit škody na majetku i zdraví.

Zdroj: Magazín České pojišťovny

Sháníte školu smyku pro své zaměstnance či jinou větší skupinu? Umíme zajistit individuální podmínky! Více o škole smyku pro firmy


Kdo může kurz absolvovat a kde se ve Vysokém Mýtě koná?

Absolvovat tento kurz může naprosto kdokoli s řidičským oprávněním skupiny B od začátečníků po léta ostřílené řidiče. Mnoho odborníků tvrdí, že by škola smyku měla být součástí autoškoly a my s tímto názorem zcela souhlasíme! Na pohonu kol nebo typu převodovky Vašeho vozu nezáleží. 

Škola smyku probíhá na autodromu ve Vysokém Mýtě u silnice E35. Nově se přímo k polygonu dostanete přes zadní bránu u letiště (po směru od Litomyšle). Cesta je nenápadná a nachází se těsně před areálem autodromu. Reklamní bannery na školu smyku jsou umístěny na plotě, takže tuto odbočku nejspíš nepřehlédnete. GPS Lokace: 49.9345283N, 16.1753875E. Kurz školy smyku ve Vysokém Mýtě probíhá celoročně v předem určených termínech – všední dny i víkendy.


Krátce o autodromu:

Škola smyku ve Vysokém Mýtě probíhá na čtyřech samostatných kluzkých plochách simulující reálné podmínky. Kluzký povrch je připravený na rovině, v zatáčce, z kopce končícím ostrou zatáčkou a speciální úhybné desce vyvolávající smyk. Přímo v areálu autodromu se nachází vybavená učebna (PC, dataprojektor, plátno,…), kde probíhá výuka teorie.

Mapa autodromu Vysoké Mýto, Škola smyku Vysoké Mýto
Mapa autodromu Vysoké Mýto – zdroj: www.autodromvmyto.cz/motorsport/karting/

V areálu se kromě polygonu školy smyku dále nachází závodní trať, skate park, dětské dopravní hřiště a půjčovna motokár s měřením zajetých časů. Více o autodromu zde.


Ve Vysokém Mýtě doporučujeme navštívit:


Varianty kurzu školy smyku:

Školu smyku nebudete absolvovat sami, ale většinou ve skupině 12 účastníků na stejné úrovni. Varianty školy smyku bez odpočtu bodů:

  • BASIC obsahuje nácvik krizového brzdění na různých površích na rovině i kopci + slalom. | 3 000 Kč
  • STANDARD zahrnuje navíc nácvik zvládnutí smyku v zatáčce a smyku zadní nápravy na úhybné desce. Doporučujeme! | 4 900 Kč
  • KURZ S ODPOČTEM BODŮ umožňuje po jeho absolvování odečíst až 4 body! | 6 500 Kč

Recenze na školu smyku ve Vysokém Mýtě:

Příjemně strávený den plný nových zážitků a zkušeností. Chybělo mi zázemí pro doprovod a nějaké místo na občerstvení, aby účastník nemusel v poledne opouštět areál. Barbora Z., hodnocení: 4/5

Perfektní instruktoři kteří se postarali. Hlavně se díky nim posune člověk zase o kus dál za volantem. Já se bavil od začátku dokonce a byla sranda po všech ohledech 🙂 Tomáš G., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Kolik to stojí a kdy je nejbližší termín?