ZÁŽITKOVÁ JÍZDA V TESLE MODEL 3

O elektromobilu Tesla model 3, který je k zapůjčení:

Zážitková jízda v modrém elektromobilu Tesla model 3
Zážitková jízda v Tesla model 3 probíhá v Praze, Hradci Králové a Liberci

Tesla model 3 je elektromobilem, který byl představený v roce 2017. Doplňuje tak již známé a na trhu „zavedené“ modely S a X. Z prvně zmiňovaného modelu S značně vychází, je však o dost menší. V souvislosti s tím tak představuje nejúspornější a zároveň nejlevnější Teslu všech dob. Že jde o trefu do černého svědčí fakt, že ještě před samotnou výrobou měla automobilka 400 000 rezervací.

Jaký je dojezd modelu 3? Dle z volené varianty (Standard Range Plus, Long Range, Performance) se pohybuje od 350 do více něž 500 km. To že jde o úsporný elektromobil neznamená, že si s ním při zážitkové jízdě neužijete moc zábavy. Naopak! Zapůjčovaný model 3 ve variantě Standard Range Plus zrychlí z 0 na 100 km/h hravě pod 6s, maximální rychlost má přes 220 km/h, ale hlavně zažijete režim autopilota. O zážitkové jízdě ve Tesle 3

Zdroj: www.tesla.com


Jak se Tesla 3 řídí?

Interiér Tesla model 3
Moderní interiér modelu 3

Hned na začátku musíme říct, že se rozhodně není čeho bát! Jde v podstatě o automat, kde se směr jízdy a parkovací mód „řadí“ páčkou pod volantem. Většinu času si hrajete pouze s plynovým pedálem. Při jeho puštění dochází k rekuperaci energie a vůz jím pomalu brzdí. Po chvilce si na to zvyknete. Velice pěkné je zpracování různých údajů na palubní desce a samozřejmě i velký dotykový monitor. Právě na něm nastavujete vše možné a nemožné na tomto voze. Nejen ženy ocení při couvání promítání kamery ze zádi vozu s naznačenou ideální „stopou“. Co si do sytosti na tomto elektromobilu užijete je akcelerace, která Vás doslova zamáčkne do sedačky. S dalším a dalším ostrým zrychlováním však dochází ke značnému vybíjení baterie. To Vás ale trápit nemusí. Naprostou peckou je pak režim autopilota při kterém zažijete autonomní řízení. Sami si tak můžete udělat obrázek o tom, co nás v budoucnu možná čeká. Pravdou však je, že se autopilotovi zatím české okresky moc nelíbí.


Jaký je průběh jízdy s Teslou model 3?

Jízda v Tesle model 3 Praha, Liberec a Hradec Králové
Jízda v Tesle model 3 probíhá v Praze, Liberci a Hradci Králové

Jízda s Teslou 3 probíhá v Praze, Hradci Králové a Liberci. Celý zážitek začíná krátkou instruktáží, která trvá cca 10 minut. Stejně tak trvá i její řízení při kterém vyzkoušíte adrenalinovou akceleraci, kterou elektromobily nabízí. To nejlepší z celého zážitku Vás však čeká! Dalších 40 minut se projedete v režimu autopilota. Během 50 minut jízdy okusíte hudbu budoucnosti a poznáte strasti a slasti autonomního řízení! Jízda v Tesle model 3 s autopilotem nemá v ČR konkurenci!


Líbit by se Vám také mohla jízda s modelem S!

Tesla model S

Řídit Teslu model S můžete na 5 místech v ČR a to v Praze, Hradci Králové, Liberci, Českých Budějovic a Brně. Jde o modrou Teslu model S s označením P85D. Jízdy jsou dostupné s možností kamerového záznamu ve variantách 10, 20 nebo 50 minut. Samotná jízda probíhá v městské části a popř. dálnici vždy za účasti instruktora. Pokud budete mít zájem, vůz Vám podrobně představí. Jízda v Tesle je opravdu perfektním zážitkem a tedy i dárkem pro každého motoristu! Více o jízdě v Tesle S


Kolik zážitková jízda v Tesle s autopilotem stojí?