ŠKOLA SMYKU BĚLÁ POD BEZDĚZEM

Pro bezpečnou jízdu po celý život – Škola smyku Bělá pod Bezdězem

Škola smyku Bělá pod Bezdězem funguje stejně jako ostatní školy smyku. Po příjezdu a zapsání se do kurzu následuje teoretická příprava. V ní se dozvíte mnoho zajímavých věcí od správného sezení za volantem po postupy zvládnutí různých typů smyku. Po teoretické části následuje praktická část na výcvikovém polygonu, kde se vše vyzkoušíte tzv. Naživo a to za pomoci speciálních obručí Easydrift vyvolávající smyk. Škola smyku v Bělé pod Bezdězem probíhá výhradně ve výukovém automobilu.

Aktualizace: V současnosti není tato škola smyku v provozu. Nejblíže můžeme doporučit školu bezpečné jízdy v Mostě nebo Hradci Králové.

Škola bezpečné jízdy v Bělé pod Bezdězem
Kurz bezpečné jízdy (škola smyku) Bělé pod Bezdězem – ilustrační foto

Co se ve škole smyku v Bělé pod Bezdězem naučíte?

Od jednoduchých zásad přes techniky správného zvládnutí a hlavně předejití smyku. Právě to je gró školy smyku. Naučit Vás jak smyk pokud možno eliminovat a když už k němu dojde tak jak ho správně zvládnout. Policie ČR říká:

Většina odborníků se ale přiklání k všeobecnému pravidlu. Brzdit se má před zatáčkou, v ní už ne. Do zatáčky se tedy vjíždí pomalu, projíždí se při pravém okraji silnice a dokončí se výjezd. Při smyku, ať už přední nebo zadní nápravy, se doporučuje okamžitě ubrat plyn a nebrzdit. [POLICIE ČR]


Kdo může kurz absolvovat?

Kurz může absolvovat každý s řidičským průkazem sk. B. Začátečníci i pokročilí. Instruktoři se každému účastníkovi věnují individuálně. Upozorňujeme, že škola smyku v Bělé pod Bezdězem probíhá ve výukovém voze s obručemi umožňující smyk (Easydrift).


V okolí Bělé nad Bezdězem doporučujeme navštívit:

  • Hrad Bezděz – jako jeden z mála hradu neprošel ve své historii žádnou úpravou nebo přestavbou. Jedná se o čistě historickou podobu. Projít se k němu můžete po tzv. Máchově cestě z Doks.
  • Máchovo jezero – je velice dobře známé jezero s mnoha atrakcemi pro vodní sporty. Je ideální pro rybáře a turisty, kteří zde najdou bohaté zázemí.
  • Muzeum papírových betlémů – se nachází přímo v Bělé pod Bezdězem. Prohlédnou si zde můžete celou řadu betlému od miniaturních až po 3,74m dlouhý Valašský betlém.

Recenze školy smyku v Bělé pod Bezdězem:

Skvělý zážitek, díky kterému se člověk i hodně naučí. Pan instruktor byl velice příjemný a ochotný. Adam V., hodnocení: 5/5

Zdroj: Adrop.cz

Kolik to stojí a kdy je nejbližší možný termín?

Aktualizace: V současnosti není tato škola smyku v provozu. Nejblíže můžeme doporučit školu bezpečné jízdy v Mostě nebo Hradci Králové.