ŠKOLA SMYKU TŘINEC – BOREK

Bezpečnost vždy na prvním místě – Škola smyku Třinec – Borek

Budova a závodní okruh školy smyku v Třinci
Budova školy smyku Třinec

Ve škola smyku Třinec Vás zkušení instruktoři připraví na zvládání různých krizových situacích na vozovce od mokra, přes sníh až po náledí. První část kurzu je zaměřená na teorii, kde se dozvíte něco málo o pneumatikách,  vyhýbací manévrů, seřízení sedačky, volantu apod. Na teoretickou průpravu navazuje praktická část kurzu, kde si vyzkoušíte vše z první části kurzu. V Třinci je připraveno několik samostatných kluzkých ploch,  simulující nepříznivé podmínky na vozovce. Na rovině, v zatáčce a kopci. Mimo to také pro Vás v Třinci mají připravenou speciální úhybnou desku vyvolávající smyk. Zjistit více o škole smyku v Třinci

Úhybná deska školy smyku v Třinci a pohled na závodní okruh
Úhybná deska na polygonu školy smyku v Třinci

Proč se vyplatí absolvovat školu smyku v Třinci?

Ve škole smyku v Třinci se naučíte jak zvládnou jakýkoliv smyk, ale především jak se mu ideálně vyhnout. Nastávají však situace, které i přes sebevětší opatrnost neovlivníte a dostanete se do smyku. V tomto případě policie ČR ve zkratce doporučuje:

Jak zvládnout smyk přední nápravy (vůz dostatečně nezatáčí)?

1. ubrat plyn, 2. nepoužívat brzdu, 3. volantem pouze vyrovnávat, aby vůz zůstal na silnici, 4. sešlápnout spojku do doby, než se podaří smyk vyrovnat

Jak zvládnout smyk zadní nápravy (auto se točí kolem své osy tzv. „hodiny“)?

1. ubrat plyn, 2. nikdy nebrzdit, 3. natočit volant proti vybočení zádi a sešlápnout spojku (když se záď auta natočí doprava, točte volantem doleva a naopak – dráha vozu by se měla vyrovnat)

Zdroj: [POLICIE ČR]

Kdo může tento kurz absolvovat a kde se v Třinci koná?

Tento kurz je naprosto připravený tak, že je vhodný pro každého s řidičským oprávněním skupiny B. Od začátečníků až po zkušené řidiče. Někteří odborníci tvrdí, že by škola smyku měla být součástí autoškoly a my s tímto názorem zcela souhlasíme! Přijet absolvovat kurz můžete s jakýmkoli vozem. Na typu převodovky nebo pohonu kol Vašeho vozu nezáleží vůbec nezáleží. Kurz školy smyku v Třinci probíhá po celý rok v určených termínech – všední dny i víkendy.

Mapa Třince
Mapa areálu školy smyku v Třinci, kde probíhají kurzy bezpečné jízdy. Zdroj: Mapy.cz

V Třinci doporučujeme navštívit:

  • Muzeum třineckých železáren a města Třince, které bylo otevřeno již v roce 1969 na počest 130. let založení třineckých železáren.
  • Přírodní rezervaci Čerňavina pro krásnou procházku malebným krajem Beskyd
  • Babí horu, která poskytuje krásný výhled na celý Třinec a přilehlé okolí

Varianty z naší nabídky kurzů školy smyku:


Kolik škola smyku Třinec – Borek stojí a kdy je nejbližší termín??