ZÁŽITKOVÁ JÍZDA JAWA

Vánoce, narozeniny, svátky, ale i další různé oslavy důležitých životních událostí. Víte, co mají společného? Ano, obvykle se během nich vypije pár deci nějakého toho dobrého pití, ale především se neobejdou bez dárků. Obdarovat někoho, na kom nám záleží, je jednou z těch nejpříjemnějších starostí, které v životě zažíváme, třebaže k tomu často patří i onen známý bolehlav, kdy se za každou cenu snažíme vymyslet něco, co našeho oslavence nadchne. Hezký předmět je sice fajn, ale darovat nějaký zážitek, na který se nezapomíná? Není to lepší? A co třeba darovat zážitkovou jízdu na motorce legendární značky Jawa? Více o zážitkové jízdě na Jawě

Jawa 300
Jawa 300 CL – jedná z mnoha motorek, které si lze zapůjčit!

Jaké motorky Jawa si můžete vyzkoušet:

  • Jawa 300 CL: motor: 295 cm³, výkon 23 koní, šestistupňová převodovka, elektrický startér, ABS
  • Jawa 350 OHC Scrambler: motor: 397 cm³, čtyřdobý – chlazený vzduchem, výkon 28 koní
  • Jawa 500 RVM: motor: 471 cm³ čtyřdobý – chlazený kapalinou, výkon 48 koní
  • Jawa Pérák: motor: 334 cm³, výkon 30 koní, ABS, šestistupňová převodovka, elektrický startér
  • Jawa 350/640 – Retro 634: motor: 343,5 cm³ dvoudobý dvouválec, výkon 23 koní, maximální rychlost 125 km/h, elektrické startování, startování nožní pákou
  • Jawa 350 Style: motor: 343,5 cm³, dvoudobý – chlazený vzduchem, výkon 23,1 koní
  • Jawa 350 Style – Military: motor: 343,5 cm³, dvoudobý – chlazený vzduchem, výkon 23,1 koní
  • Jawa 350 OHC Special: motor: 397 cm³, čtyřdobý – chlazený vzduchem, výkon 28 koní

Může se zdát, že svezení na rychlé mašině je ideální dárek pro pánskou část společnosti, nicméně existuje i celá řada zástupkyň něžného pohlaví, které nedají na rychlou jízdu dopustit. Řekněme si o společnosti Jawa trošku více a také o tom, co vás čeká, pakliže se rozhodnete zážitkovou jízdu na motorce Jawa zažít na vlastní kůži. Chci si některou zapůjčit!


Něco málo z historie této značky

Jawa je už takřka celé století synonymum pro výrobu kvalitních motocyklů, přičemž samotné počátky sahají až do roku 1929. Právě tehdy se jistý František Janeček rozhodl odkoupit licenci na výrobu motocyklů Wanderer. Spojením svého jména a právě zmíněného Wanderer pak vznikl samotný název Jawa. Zajímavé pak je, že se Jawa svého času zabývala také výrobou granátů, ale to spíše jen tak pro zajímavost, my jsme tu tentokrát kvůli motorkám. Ve svojí době společnost přišla s celou řadou inovativních prvků, jako třeba s novou konstrukcí s dvojitým rámem z listovaného plechu, nebo motorem v bloku s převodovkou. Za dobu své existence pak nabídla několik desítek různých modelů.

Mezi nejpopulárnější modely patří především modely Jawa 350. Není proto divu, že se k nim společnost často vrací a modernizuje je. Jawa 350 OHC Special, Jawa 350 Style – Military, nebo koneckonců legendární Pérák (na fotografiích výše) – to všechno jsou motocykly navazující na přeslavnou tradici značky. Nenechte se ale zmýlit, Jawa vyrábí i silnější kalibry. Třeba taková Jawa 500 RVM, to už je fofr, že vám i vítr bude stěží stíhat. Elegance, výkon, tradice – tak by se dala Jawa stručně charakterizovat. Když se k tomu přidá i ideální poměr retro nádechu s modernizací, nejde nechápat, proč jsou tyto motocykly dosud tak oblíbené napříč všemi generacemi motorkářů. 


Pokud nevíte jakou motorku vybrat, doporučujeme vyzkoušet moderní Jawu Pérák!


Jak zážitková jízda s Jawou probíhá?

Třebaže se jedná o zážitek, je potřeba samozřejmě vlastnit řidičský průkaz, a to minimálně po dobu dvanácti měsíců. U motorek s výkonem od 25 do 35 kW přitom stačí řidičský průkaz skupiny A2. Hodí se také vědět, že všechny stroje jsou pojištěné proti krádeži, ale definovány jsou i podmínky pro případ nehody. Motocykly jsou sice v perfektním stavu, ale je na místě se dívat i na bezpečnost, abyste si zážitek užili se vším všudy. Mimochodem, za příplatek je možné si také zapůjčit přilbu, nebo držák na telefon, pakliže byste si chtěli pořídit pár hezkých záběrů. A na závěr, samotnou zážitkovou jízdu s Jawou můžete klidně považovat i jako testovací jízdu pro případ, že byste si některou z dvoukolových krásek chtěli sami jednou pořídit. Zapůjčení probíhá v Praze nebo obci Radouši (okres Beroun) a je možné na den, víkend nebo celý týden!


Dostupné termíny a cena jízdy na Jawě:

Jawa je mezi motorkami prostě klasika a osedlat si znovu nějakou z motorek tohoto výrobce je velkým přáním téměř každého motorkáře. Zážitková jízda na některé z výše zmíněných motorek je tak ideálním dárkem pro motorkáře a je téměř jedno jestli vyberete starší model nebo námi doporučovanou Jawu Pérák. Na kolik to vyjde a kdy je nejbližší termín?

Ikona dárku