TEST: CHEVROLET CAMARO NA OKRESCE, DÁLNICI A LETIŠTI

Vyzkoušel jsem jízdu s Chevrolet Camaro – Recenze zážitkové jízdy

Je sobotní dopoledne a já vyrážím na krátkou jízdu s vozem, který se mi dlouhá léta velice líbí. Tuto jízdu jsem dostal jako dárek k Vánocům, což je úplně ideální pro všechny motoristické nadšence. Jak je z názvu jasné, jde o Chevrolet Camaro. Přímého konkurenta mnou taktéž oblíbeného Fordu Mustang, který jsem měl také možnost vyzkoušet (avšak novější model). Těšit jsem se mohl na jízdu s Camarem na českých okreskách, krátkou projížďku na dálnici a letištní sprint, kde se pokusím atakovat rychlost 200 km/h. Co myslíte, povedlo se? Více o zážitkové jízdě s Chevrolet Camaro


Historie značky Chevrolet

Automobilový výrobce Chevrolet, zkráceně Chevy je americkou firmou, která byla založena v roce 1911 v Detroitu. Založena byla automobilovým závodníkem Louisem Chevroletem a Williamem Durantem, který o několik let později koupil podíl od Louise. Poté se zasloužil o začlenění Chevroletu pod mezinárodní koncern General Motors. Tam v současnosti také patří Buick, Cadillac, GMC, Holden, Baojun, Jiefang a Wuling. V minulosti pak pro nás dobře známé automobilové značky Opel a SAAB. Mezi nejznámější vozy značky patří testované Camaro, sportovní Corvette, pickup Silverado nebo krásný sedan z 60. let Impala. V České republice jsou známé modely Cruze, Spark, Aveo nebo Captiva.


Historie ikonického modelu Chevroletu Camaro

Chevrolet Camaro 1976 na Hradecké V8
Chevrolet Camaro 1976 (2. generace) na Hradecké V8

Chevrolet Camaro vznikl v roce 1966 jako přímý konkurent Fordu Mustang v třídě zvané Pony car což jsou vozy s vysokým výkonem, dlouhou kapotou a krátkou zadní částí. Tyto vozy jsou velice často také označovány jako Muscle cars což není úplně špatně, protože obě tyto značky produkovaly kromě „ekonomických“ vozů také vysoce výkonné speciály. Setkat se můžeme s označením SS, které představovalo sportovní paket s lepším předním odpružením, dvojitými výfuky a silnějším motorem.

Chevrolet Camaro SS na hradecké V8
Chevrolet Camaro, které má SS paket na Hradecké V8
Chevrolet Camaro na Hradecké V8
Chevrolet Camaro (5. generace) na Hradecké V8

Camaro se stalo velice populárním vozem a tak není divu, že do současnosti vzniklo hned 6. generací. Každá z jednotlivých generací má něco do sebe avšak úspěchu Fordu Mustang nikdy nedosáhla. I přesto jde o velice úspěšný model značky Chevrolet. V poslední době se tento vůz proslavil díky filmu Transformers a tzv. Bumblebee. Dokonce i 6. generaci Camara si můžete vyzkoušet. Více o zapůjčení Chevrolet Camaro

Zážitková jízda v Camaru 2018
Vyzkoušet také můžete Chevrolet Camaro 2018 – 6. generace

Testovací jízda s Chevroletem Camaro 5. generace

Jak se Camaro řídí? Musím říct, že překvapivě dobře. Vůz je robustní, ale přesto díky silnému motoru svižný. Co mě ale překvapilo je sakra tuhé řazení, kdy se rychlosti doslova musí zatlačit do správné pozice. Po chvilce jsem si nato zvykl a musím říct, že mě to začalo bavit. Tak nějak to k tomuto vozu sedí. Další nezvyklou záležitostí tohoto vozu je dlouhá kapota a s tím související najíždění do křižovatek. Opatrně musíte do některých křižovatek strkat „čumák“ abyste do viděli i do stran. Jde ale jen o zvyk a cvik :).

Zapůjčení Chevrolet Camaro
Zapůjčení Chevroletu Camaro na smluveném místě. Proběhlo podepsání smlouvy smskou a kontrola vozu. Instruktor na fotografii právě vysvětluje jak se vůz řídí.

Podařila se mi překonat stanovená rychlost ve sprintu s Chevrolet Camaro?

Jízdu v obci i na okreskách jsem si užíval. Vždy jsem čekal na značku konec obce, abych za brutálního zvuku linoucího se z výfuku mohl vystřelit vpřed. To nejlepší mě ale teprve čekalo. Letištní sprint. Stojíme s instruktorem na okraji ranveje a čekáme na povolení vjet na ranvej. Žádné letadlo nevzlétá ani nepřistává a tak můžeme vyrazit. Akcelerace nás zamačkává do sedaček, motor řve a já zažívám pravý motoristický adrenalin. Po chvilce mi instruktor říká ať pouštím plyn a opatrně začínám brzdit. Na ranveji bylo ještě dost místa, ale chápu že nechce nic riskovat. V tom nadšení jsem ale zapomněl sledovat maximální dosaženou rychlost. Dle instruktora jsme tam měli těsně pod 200 km/h. Cíl dostat se přes 200 km/h tak nevyšel, ale to mě vůbec nemrzelo, i za těch třicet minut jsem si ho maximálně užil.

V současnosti zprostředkováváme jízdu v Camaru zcela bez účasti instruktora a bez letištního sprintu! Více o zapůjčení Camara


Chcete se také v Camaru projet? Máme pro Vás dobrou zprávu!

Zapůjčení Chevroletu Camaro
Chevrolet Camaro připravený k zážitkové jízdě v Praze, Brně, Plzni, Hradci Králové, Ostravě a Ústí nad Labem

Chevrolet Camaro si můžete projet v Praze a to v několika variantách od 15 do 60 minut nebo můžete zvážit pronájem vozu na 12, 24 nebo 48 hodin. Více o podmínkách, průběhu zážitku, ceně a termínech se dozvíte: