TEST: FORD MUSTANG VE MĚSTĚ, OKRESCE A DÁLNICI

Vyzkoušel jsem jízdu s Ford Mustang – Recenze zážitkové jízdy

Je tu den D. Den kdy vyzkouším svůj oblíbený americký muscle car. Jak je z názvu jasné, jde o Ford Mustang nejnovější 6. generace. Těšil jsem se na jízdu jak ve městě, okreskách okolo Brna a dálnici, kde budu moci pořádně šlápnout na plyn. V jednom z minulých testů jsem takto vyzkoušel Chevrolet Camaro 5. generace se kterým jsem se pokusil překonat 200 km/h při letištním sprintu. Teď ale zpátky k Mustangu. Co myslíte, jaký byl? Více o zážitkové jízdě ve Ford Mustang


Historie automobilové značky Ford

Zakladatelem této automobilové značky byl Henry Ford, který pracoval jako opravář parních strojů. Zároveň usiloval o sestavení vozu s benzínovým motorem což se mu v roce 1896 podařilo. O tři roky později za pomoci několika investorů vznikla společnost Detroit Automobile Company, která ale bohužel zkrachovala. O několik let později se mu ale podařilo vybudovat novou automobilovou společnost Ford Motor Company, kterou známe dodnes. Za počátečním úspěchem stojí modely N a T, které byly velice levné a to také díky později zavedené pásové výrobě. Díky ní bylo možné vyrábět více vozů za nižších nákladů a to i přestože byli zaměstnanci lépe placeni.

Ford model T na Hradecké V8
Ford T, první sériově vyráběný vůz na srazu amerik – Hradecké V8

Později se kromě výroby aut společnost začala zaměřovat na výrobu tanků a bombardérů. Z poválečné doby vznikají vozy o které je velký zájem a společnosti se tak velice daří. Největší úspěch je však teprve na cestě. Ano, jde o Ford Mustang. Ten překonával prodejní rekordy a to i díky tomu, že několik let tento vůz ve své kategorii neměl konkurenci. Tou se později v roce 1967 stal Chevrolet Camaro nebo Dodge Charger. Velice úspěšným se stal také vůz s označením F-series což je nákladní pickup vyráběný v různých modifikacích. V roce 2018 společnost Ford překonala milníky 1 000 000 prodaných vozů F-series a 10 000 000 prodaných Mustangů. To jsou naprosto úžasná čísla vypovídající o úspěchu této automobilové značky.


Historie oblíbeného modelu Ford Mustang

Ford Mustang 1. generace
Ford Mustang 1. generace

O historii Mustangu jsme se již v jednom článku rozepsali na našem automobilovém blogu, tudíž to teď vezmeme „hopem“. Ford Mustang byl představen v roce 1964 a představoval úplně novou třídu tzv. Pony car. Jde o vozy s dlouhou kapotou, krátkým kufrem a výkonným motorem. Dnes každý považuje Mustang za vůz s vysokým výkonem, ale vždy tomu tak nebylo. Z počátku šlo o velice dostupný vůz vycházející z vozu Falcon a až později vznikly vysoce výkonné verze. Ty již lze označovat za typický americký muscle car. Do současnosti vzniklo 6. generací tohoto velice oblíbeného vozu a právě poslední generaci Mustangu jsem měl možnost vyzkoušet. O tom ale až v dalším odstavci. 🙂

Ford Mustang 1. generace
Ford Mustang 1. generace

Testovací jízda s Fordem Mustang 6. generace

Ford Mustang GT připravený k jízdě
Ford Mustang připravený k zážitkové jízdě

Jízda s Mustangem probíhala v Brně a to jak ve městě, tak na okreskách i dálnici D2 směřující z Brna na Bratislavu. Co Vám budu povídat. Byla to paráda. Po usednutí do vozu, nastavení sedaček, volantu, zrcátek a jízdního režimu jsem vyrazil na krátkou projížďku městem. Překvapilo mě komfortní řazení, které je oproti Camaru úplně někde jinde. Chápu rozdíl mezi těmito testovanými vozy je několik let, ale i tak. Opět jsem si musel zvykat v křižovatkách na dlouhý „čumák“ a poměrně ostrou spojku.

Pohled na zaparkovaný Mustang pod mostem
Pohled na zaparkovaný Ford Mustang

Po chvilce jsem si jízdu maximálně užíval a to jak na okreskách, tak i dálnici. Velký překvapením pro mě byl znatelný rozdíl při akceleraci v různých jízdních režimech a spotřeba. Dlouhodobá spotřeba se pohybuje od 10 do 12 litrů, ale při klidné dlouhé jízdě po dálnici se prý jde dostat na 7 litrů. Pecka. Před jízdou jsem očekával tvrdou a nepříliš komfortní „ameriku“, ale popravdě musím říct, že jde o zcela komfortní „evropský“ vůz se kterým rozhodně uděláte hodně parády. Moc jsem si to užil!


Chcete se také v Mustangu projet? Máme pro Vás skvělou zprávu!