NÁVŠTĚVA: Hradecká V8 (2021)

14. ročník srazu amerických aut v Hradci Králové

Hradecká V8 2021 banner

Letošní ročník oblíbeného srazu amerických aut a jejich obdivovatelů přinesl velkou změnu. Konal se totiž na novém místě! Kemp Stříbrný rybník (Stříbrňák) vystřídal Správčický písník (Správčák), který toho pořadatelům umožňuje mnohem více. Když to vezmeme od začátku, velkým plusem Správčáku je více parkovacích míst v okolí a široká příjezdová cesta do areálu což zcela jistě ocenili jak účastníci se svými americkými vozy, tak i návštěvníci, kteří se jim nepletli do cesty.

Velká plocha areálu zcela jistě pojme o stovky amerik více. Letos jich podle prvotních informací dorazilo okolo 400. Jak řekl Jiří Veselý, pořadatel Hradecké V8 v TV V1: „Správčák do budoucna umožňuje návštěvu amerických trucků, kterých bylo vždy na Hradecké V8 pomálu. Nebylo pro ně totiž místo“. Sraz má tak co se týče počtu účastníků prostor kam růst a to je jen dobře! Z pohledu návštěvníka také musíme ocenit lepší catering, více místa k sezení a novou stage. Za ní se nacházel prostor pro oblíbené soutěže Nejkrásnější amerika a Sound Contest o nejbrutálnější a nehlasitější zvuk. Vše probíhalo v podstatě tak jak dobře známe ze Stříbrňáku, pokud si tedy odmyslíme vstupní kontrolu covidových opatření, která způsobila lehké zmatky. To ale probíhá snad na každé akci, kde to pořadatel nebere na lehkou váhu!


Sound Contest o nejbrutálnější a nehlasitější zvuk – Hradecká V8 (2021)

První místo po právu získal Chrysler New Yorker V8 Brougham s 8 výfuky, které předvedly dokonalé hromobití, tak parádní až jsme ho zapomněli vyfotit. Přikládáme tak ilustrační foto černého Chrysleru New Yorkeru, který se na srazu také objevil. Druhé místo obsadila rudá Corvetta C3 a třetí místo Chevrolet Camaro 2SS s bodykitem ZL1, které jsme osobně zpočátku favorizovali. Pokud byste se chtěli v Camaru projet, můžete! Více o jízdě v Chevrolet Camaro


Jaká amerika byla podle nás nejzajímavější?

Stejně jako vloni se na srazu objevily vozy, které jsme na minulém ročníku hodnotily jako nejzajímavější. Těmi byly Ford F650 „FAT BOY“ a odtahovka International Harvester Loadstar 1700 z roku 1967. K vidění byl opět i Buick Wildcat z roku 1968, který patří lyžaři Danielu Hankovi. Jaká amerika letos byla podle nás ta nej? Jednoznačně Chevrolet Camaro v limitované edici Hot Wheels. Na pomyslné druhé místo řadíme dva krásně zrenovované Chevrolety 3100.


Chevrolet Camaro Hot Wheels Edition

Chevrolet Camaro Hot Wheels Edition je limitovaná edice k 50. výročí spolupráce Chevroletu a Hot Wheels (Mattel) z roku 2018. Majitel vozu při soutěži Nejkrásnější amerika zmiňoval, že bylo vyrobeno pouze 67 kusů. Málokdo ví, že právě Camaro bylo vůbec prvním modelem Hot Wheels vyrobeným v roce 1968. Dodnes jde o velmi ceněný model, který vznikl ve 20. barevných kombinacích. Nejvzácnější jsou zlatá a krémově růžová. Narazili jsme také na zmínku o bílém modelu, který dříve stál 59 centů a dnes má odhadovanou hodnotu až 100 000 dolarů což představuje cenu čtyř nových Camar v základní verzi!


Chevrolet 3100

Chevy 3100 je poválečný pickup vyráběným od roku 1947 do roku 1955. Jde o krásný pickup se zaoblenými tvary, kulatými světly a sedačkou pro 3 osoby. Pod kapotou se obvykle schovával řadový šestiválec s 84 koňmi. Šlo o víceúčelový vůz, který toho hodně odvezl a také hodně vydržel. V případě modelu 3100 hravě odvezl až půl tuny. O 250 kg více zvládl model 3600 a celou tunu na korbě pak odvezl model 3800 s dvojmontáží na zadní nápravě. Na letošní Hradecké V8 byly k vidění dva pickupy Chevy 3100. Starší model byl snížený, měl modrou a oranžovou barvu. Novější model, který se mimochodem pozná podle jiné mřížky (první ročníky mají mřížku horizontální, pětiprvkovou) měl krémovou a hnědou barvu. Oba se nám moc líbily!


Závěrečná fotogalerie Hradecká V8 (2021)