JÍZDA V ŽIGULÍKU (VAZ 2101, LADA 1200)

O sovětském žigulíku, které je k zapůjčení:

Žiguli je malým, sovětským vozem jehož „správné“ označení je VAZ 2101 nebo Lada 1200. Druhý zmiňovaný název vozu byl určen pro západní země. U nás ale označení Žiguli zlidovělo a tak ho tu s dovolením budeme používat i nadále. Vůz vznikl díky spolupráci s italskou značkou Fiat na základě licence. Konkrétně z osobního vozu Fiat 124, který byl vyráběn jako sedan tak i kombi. Výroba Žiguli započala v roce 1970 a pokračovala dlouhých 13 let. Vyrobené byly téměř 3 miliony vozů. Žigulík pod kapotou skrýval nový řadový čtyřválec o objemu 1 198 cm3 s výkonem 44 kW. Vzhledem k své poměrně nízké váze byl a možná i je schopen dosáhnout maximální rychlosti 140 km/h. Co myslíte, jak se asi tento lidový vůz dob minulých dnes řídí?

Aktualizace: Omlouváme se, ale jízda v žigulíku není v současnosti k dispozici. Doporučit ale můžeme skvělou alternativu, kterou je legendární Velorex!

Jízda veteránem Žiguli, Lada 1200 Praha
Jízda v žigulíku probíhá v Praze a lze vzít s sebou až dva spolujezdce

Dobrou volbou z naší nabídky může být také jízda s legendárním Velorexem. Výběr ale necháváme zcela na Vás, oba vozy stojí za to 🙂


Řízení Žiguli jako dárek – Jak se tento lidový vůz řídí?

Jízda v žiguli, lada 1200

Po usednutí do vozu Vás mile překvapí pohodlné sedačky, které připomínají babiččin koženkový gauč. Palubová deska je jednoduchá avšak poměrně pěkně zpracovaná. Prvním zádrhelem může byt pro některé startování se sytičem a následný první rozjezd. Spojka je totiž poměrně tuhá. Při jízdě si musíte zvyknout na větší volant a jeho vůli. Posilovač řízení nečekejte. Trochu se nadřete, obzvláště při parkování. Jak asi čekáte tak řazení na převodovce není úplně přesné a vyžaduje trochu citu. Naopak cit téměř nepotřebujete při brzdění. Lada 1200 totiž moc dobře nebrzdí. Milým překvapením je ale akcelerace a komfort při jízdě. Vlastně všechny neduhy tohoto vozu ho dělají tak zábavným. Věřím, že pokud chcete darovat něco speciálního se vzpomínkou na časy minulé, tak je právě Žigulík skvělou volbou.


Jak probíhá zážitková jízda s Žigulíkem?

Jízda probíhá v jednom z vozů Lada 1200, VAZ lidově Žiguli roku výroby 1978 a 1980
Dva žigulíky připravené k jízdě – Lada 1200 1978 a 1980

Jízda v Žigulíku probíhá v Praze (vyjíždí se z ulice Rižská v Praze 15) a je určena pro jednoho řidiče a až dva spolujezdce. Jezdí se v jednom ze dvou vozů z roku 1978 nebo 1980, které se liší v podstatě jenom barvou. Pochopitelně vše začíná instruktáží, kde je prostor se na cokoli zeptat. Celý zážitek s tímto veteránem trvá 90 minut.


Jaké jsou recenze na jízdu v žigulíku jako dárek?

Naprosto vynikající zážitek, velmi milý a vstřícný provozovatel. Jan T., hodnocení: 5/5

Pan instruktor velmi ochotně a profesionálně v anglickém jazyce nás provedl zábavně a bezpečné celým zážitkem. Hodnotíme jako velmi vynikající. Dana Z., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Kolik jízda s Žiguli stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?

Chcete u svých blízkých vyvolat skutečně radostný úsměv na tváři? Pak jim věnujte dárkový poukaz na jízdu v Žiguli, jehož maximálka bývávala i 140 km/h! Netradiční dárek na projížďku legendárním sovětským veteránem fakt pobaví a vzbudí víc nadšení než mnohý současný supersport. Klasické provedení v béžové barvě je pro tento „lidový vůz“ typické. Jaká bude jízda? Dynamická a veselá, ovšem (!!) bez posilovače řízení či brzd, ABS nebo airbagů = něco takového se prostě už jen tak nezažije. Na kolik to vyjde a kdy je možný termín?

Ikona dárku

Aktualizace: Omlouváme se, ale jízda v žigulíku není v současnosti k dispozici. Doporučit ale můžeme skvělou alternativu, kterou je legendární Velorex!