WAKEBOARDING

Wakeboarding ve Stráži pod Ralskem, České Lípě, Jedovnici, Frymburku a Davlích

Wakeboarding na vodní hladině v České Lípě, Jedovnice, Frymburk, Davle
Wakeboarding, další z vodních sportů, které zprostředkováváme

V letošním roce doplňujeme nabídku vodních sportů o wakeboarding. Jde o speciální prkno díky kterému můžete na vodě jezdit jako na snowboardu. Samozřejmě za předpokladu, že se budete pevně držet rukojeti vodního vleku, který Vás proveze po vytyčené trati. Vodní vlek standardně jezdí rychlostí 30 km/h, ale je možné jeho rychlost pro začátečníky snížit. Více o wakeboardingu

Wakeboardingové vybavení k zapůjčení vyfocené u vodní hladiny
Vybavení na jízdu na wakeboardu Vám bude zapůjčeno. Stačí si přivézt plavky, ručník a dobrou náladu! 🙂

Wakeboarding je vhodný i pro úplné začátečníky. Po pár plácnutích do vody na to přijde po chvilce každý. Ti zkušenější potom mohou vyzkoušet připravené překážky. Pokud Vás wakeboarding nezaujal podívejte se na ostatní vodní sporty, které zprostředkováváme. Určitě si vyberete 🙂


Kde wakeboarding probíhá?

  • Wakepark Stráž pod Ralskem (Liberecký kraj) – provozuje dva vleky – malý pro začátečníky o délce 90 m s tratí bez překážek a velký 800 metrový s 8 překážkami – funbox, bedny na přeskakování, kickery a činka na přeskakování.
  • Wakepark Česká Lípa (Liberecký kraj) – provozuje čtyři vleky s 11 překážkami pro začátečníky i pokročilé jezdce na wakeboardu.
  • Wakepark Jedovnice (Jihomoravský kraj) – provozuje jeden vlek o délce 185m na kterém jezdí vždy pouze jeden jezdec. Vhodné pro začátečníky i pokročilé.
  • Wakepark Frymburk (Jihočeský kraj) – se nachází ve velkém zábavním areálu, kde můžete kromě jíného vyzkoušet terénní tříkolky, megasluzavku, fotbalgolf a další.
  • Davle (Středočeský kraj) – zde jízda probíhá za motorovým člunem cca 15 minut s krátkou instruktáží před výjezdem.

Aktualizace 2020: V současnosti není možné wakeboard absolvovat ve Stráži pod Ralskem a České Lípě. Omlouváme se.


Mám se nějak na wakeboarding připravovat?

Připravovat se nijak nemusíte. Stačí si s sebou přivést plavky, ručník a dobrou náladu. Ostatní vybavení (vesta, helma) je připraveno k zapůjčení.

Varianty jízdy na wakeboardu jsou:


Recenze na jízdu na wakeboardu:

Bomba, velmi doporučuji. Stal jsem na vleků podruhé, mezi tím jsem vyzkoušel I vyléčení za člunem. Tohle je malinko jiné, je potřeba pochopit nadjíždění zatáček na ten správný moment, ve kterém se vlek zastaví a začne se lano vracet… Pak to je mazec..těším se na repeté. Radovan T., hodnocení: 5/5

Zdroj: Adrop.cz

Kdy je možné wakebord vyzkoušet?

Standardně se na wakeboardu jezdí od května do října. Poukaz na jízdu na wakeboardu, ale můžete zakoupit již v zimě. Má platnost 12 měsíců a ideální termín určitě naleznete. Pokud ne, můžete poukaz na wakeboard vyměnit za jiný zážitek.