ZÁŽITKOVÁ JÍZDA V JAGUARU E

O Jaguaru E-type, který je k zapůjčení:

Červený Jaguar E-type - zážitková jízda v Jaguar E-type
Zážitková jízda v Jaguar E-type probíhá v Praze

Jaguar E-type je britským sportovním vozem vyráběným v letech 1961 až 1975. Vyrobeno bylo více než 72 000 vozů. Kromě označení E-type se také můžete setkat se zkratkou XK-E, která se používala pro Spojené státy. Pod dlouhou kapotou zpočátku skrýval šestiválcový motor 3 781 cm3 a později 4 235 cm3 jehož výsledkem byla maximální rychlost až 240 km/h. V tu dobu šlo o nejrychlejší sériově vyráběný vůz ve Velké Británii a nejen to! Po právu je považován za jeden z nejhezčích automobilů světa. O zážitkové jízdě v Jaguaru E-type


Pro zajímavost: Příběh možná nejhezčího auta na světě

Málokteré auto se stane legendou ještě v době, kdy se vyrábí. Jaguar E-Type to dokázal a ještě dnes, bezmála 60 let od premiéry, obsazuje čelní příčky v anketách o nejkrásnější auto všech dob.

Zdroj: Auto.cz

Krátce o historii značky Jaguar:

Jaguar je dnes známou automobilovou značkou založenou v roce 1922 pod názvem Swallow Sidecars. Původně se totiž zaměřovala na výrobu motocyklových sajdkár. Až o pár let později se začala věnovat výrobě karoserií a vozů. Druhá světová válka znamenala stejně jako pro mnoho automobilek zvrat. Přeorientovat se musela na vojenskou výrobu – sajdkáry, terénní vozy,… Těžké časy automobilku ale čekaly i po válce a to především kvůli nedostatku benzínu, oleje, ale i oceli. Po válce do současnosti vyrobila celou řadu zajímavých a známých vozů. Například závodní D-type, zmiňovaný E-type či XJ6. Později v 1989 automobilku převzal Ford a v roce 2008 pak Tata motors. V současnosti vyrábí výkonné vozy, ale i elektromobily.


Jak jízda v Jaguaru E-type probíhá?

zážitková jízda v Jaguar E-type

Jízda v Jaguaru E-type probíhá v Praze tak, aby účastník doslova nasál atmosféru tohoto úžasného vozu. Před jízdou obdrží dobovou kuklu, šálu a brýle. Zážitek obsahuje také posezení v restauraci s pohoštěním a vyprávěním o voze. Celkem zážitek trvá 2 hodiny, kdy jízda trvá jednu hodinu. Účastník po celou dobu sedí na místě spolujezdce. Řídit mu vzhledem k hodnotě vozu není umožněno. I tak jde o parádní zážitek, který nemá v ČR obdobu! Konkurovat mu může snad jen svezení v Rolls Royce 20HP.


Kolik jízda stojí a kdy je nejbližší termín?