ZÁŽITKOVÁ JÍZDA V JAGUARU E

O Jaguaru E-type, který je k zapůjčení:

Červený Jaguar E-type - zážitková jízda v Jaguar E-type

Jaguar E-type je britským sportovním vozem vyráběným v letech 1961 až 1975. Vyrobeno bylo více než 72 000 vozů. Kromě označení E-type se také můžete setkat se zkratkou XK-E, která se používala pro Spojené státy. Pod dlouhou kapotou zpočátku skrýval šestiválcový motor 3 781 cm3 a později 4 235 cm3 jehož výsledkem byla maximální rychlost až 240 km/h. V tu dobu šlo o nejrychlejší sériově vyráběný vůz ve Velké Británii a nejen to! Po právu je považován za jeden z nejhezčích automobilů světa. O zážitkové jízdě v Jaguaru E-type


Pro zajímavost: Příběh možná nejhezčího auta na světě

Málokteré auto se stane legendou ještě v době, kdy se vyrábí. Jaguar E-Type to dokázal a ještě dnes, bezmála 60 let od premiéry, obsazuje čelní příčky v anketách o nejkrásnější auto všech dob.

Zdroj: Auto.cz

Krátce o historii značky Jaguar:

Jaguar je dnes známou automobilovou značkou založenou v roce 1922 pod názvem Swallow Sidecars. Původně se totiž zaměřovala na výrobu motocyklových sajdkár. Až o pár let později se začala věnovat výrobě karoserií a vozů. Druhá světová válka znamenala stejně jako pro mnoho automobilek zvrat. Přeorientovat se musela na vojenskou výrobu – sajdkáry, terénní vozy,… Těžké časy automobilku ale čekaly i po válce a to především kvůli nedostatku benzínu, oleje, ale i oceli. Po válce do současnosti vyrobila celou řadu zajímavých a známých vozů. Například závodní D-type, zmiňovaný E-type či XJ6. Později v 1989 automobilku převzal Ford a v roce 2008 pak Tata motors. V současnosti vyrábí výkonné vozy, ale i elektromobily.


Jak jízda v Jaguaru E-type probíhá?

zážitková jízda v Jaguar E-type

Jízda v Jaguaru E-type probíhá v Praze tak, aby účastník doslova nasál atmosféru tohoto úžasného vozu. Před jízdou obdrží dobovou kuklu, šálu a brýle. Zážitek obsahuje také posezení v restauraci s pohoštěním a vyprávěním o voze. Celkem zážitek trvá 2 hodiny, kdy jízda trvá jednu hodinu. Účastník po celou dobu sedí na místě spolujezdce. Řídit mu vzhledem k hodnotě vozu není umožněno. I tak jde o parádní zážitek, který nemá v ČR obdobu! Konkurovat mu může snad jen svezení v Rolls Royce 20HP.


Kolik jízda stojí a kdy je nejbližší termín?

I náročným milovníkům luxusního Jaguaru E-type můžete udělat radost senzačním dárkem. Tento v podstatě nejhezčí automobil světa v provedení kabriolet s červenou barvou mohou totiž řídit! Britský sportovní veterán (a ve své době nejrychlejší sériově vyráběný vůz) na svou posádku dýchne kouzelnou atmosféru 60. let, kterou je možné povznést ještě dál. Nabídka totiž obsahuje i velmi příjemné posezení v restauraci s pohoštěním a vyprávěním o voze. Dokonalost má své jméno, je to Jaguar E-type. Na kolik to vyjde a kdy je možný termín konání?

Ikona dárku