ZÁŽITKOVÁ JÍZDA ROLLS ROYCE

O luxusním Rolls Royce Twenty, který je k zapůjčení:

zážitková jízda v Rolls Royce

Rolls Royce Twenty, kterým se můžete svézt je vozem, který byl vyráběn mezi roky 1922 a 1929. Šlo o menší vůz vycházející ze známějšího Rolls Royce Silver Ghost. Pod kapotou byl umístěn řadový šestiválec o obsahu 3.127 cm3 o výkonu 54 koní. Maximální rychlost činila 113 km/h což vzhledem k tuhým nápravám a brzdám jen na zadních kolech byla z dnešního pohledu poměrně nebezpečná kombinace. Převodovka ve voze byla manuální třístupňová, pozdnější modely pak měly převodovku čtyřstupňovou. Co ale nemohlo chybět je stříbrná soška Spirit of extasy, která je symbolem vozů Rolls Royce. Setkat se můžeme také s označením The Flying Lady nebo Silver Lady. O zážitkové jízdě v Rolls Royce


Krátké představení historie Rolls Royce

Rolls Royce je britskou automobilovou značkou s bohatou historií a skvělou pověstí. Založena byla v roce 1904 a již v roce 1906 vyráběla výše zmiňovaný model Silver Ghost. Výrazná změna ale přišla při první světové válce, kdy automobilka přešla na výrobu leteckých motorů. Ty se osvědčily a při druhé světové válce, byli umístěny v půlce ze všech bojových letounů. Motory ale také automobilka vyráběla pro tanky a lodě.

Ještě před druhou světovou válkou v roce 1925 přišel na svět model Phanton. Vycházel z modelu Silver Ghost avšak motor měl zcela jiný. V pozdějších letech tak bylo možné najít pod kapotou řadový šestiválec o obsahu 7 668 cm3 s maximální rychlostí 147 km/h. O pár let později přišly na svět první dvanáctiválce. Po celou dobu své mimo válečné historie si Rolls Royce udržel status luxusu a prestiže. Nejinak je tomu v současnosti.


Pro zajímavost: 20 neuvěřitelných faktů a příběhů o vozech Rolls Royce

Mechanizmus, který chrání sošku Spirit of Ecstasy na přídi vozu před nenechavci či poškozením sestává z 24 “neviditelných” součástí.

Zdroj: Autosalon.tv

Jak jízda v Rolls Roycem probíhá?

zážitková jízda v Rolls Royce

Jízda v Rolls Royce probíhá v Praze a je určena až pro 3 osoby. Těšit se můžete na hodinovou projížďku při které zažijete atmosféru z počátků automobility. Zážitek kromě jiného obsahuje také posezení v restauraci s pohoštěním a vyprávěním o voze. Vzhledem k hodnotě vozu není řízení vozu umožněno. I tak jde o parádní svezení, který nemá v ČR obdobu! Konkurovat mu může snad jen svezení v Jaguaru E-type.


Kolik jízda stojí a kdy je nejbližší termín?

Rolls Royce Twenty je opravdovým veteránem – zažil 30. léta 20. století. Na svou dobu byla maximální rychlost 113 km/h docela hazard. Ale tento model vybavený šestiválcem o výkonu 54 koní to prostě uměl. Láká vás jízda v Rolls Royce Twenty? Nebo by potěšila někoho jako jedinečný dárek? Projížďka s možností vzít s sebou i spolujezdce, je kromě jiného rozšířená i o posezení v restauraci s pohoštěním a vyprávěním o tomto dobovém skvostu. Na kolik to vyjde a kdy je možný termín?

Ikona dárku