ZÁŽITKOVÁ JÍZDA V HUMMER H2

O Hummer H2, který je k zapůjčení:

Žlutý Hummer H2 v terénu
Jízda v Hummer H2 v terénu

Hummer je automobilka spadající pod značku GM (General Motors) založená v roce 1992. H2 je civilnější verzí obrovské H1 také označované jako Humvee. Lidově je značka také označována jako „Hamr“. Bohužel vzhledem k ekonomickým problémům v souvislosti s klesajícími prodeji automobilka v roce 2010 ukončila svou činnost. Jde o velké auto vážící více než 3 tuny, které doslova žere palivo po litrech. Tento vůz si bez okolků řekne o 20 až 30l /100 km a to nemluvíme o jízdě v terénu. To je poměrně vysoké číslo a tak aby dojel někam smysluplně má jeho palivová nádrž maximální objem 120l. Na štíru také byla s ekology především kvůli vysokým emisím CO2 u všech vyráběných vozů. Hummer se snažil zapracovat na alternativním pohonu například v podobě vodíku, ale vše bylo marné. Nepomohla ani propagace od Arnolda Schwarzeneggera, který si své Hummery kvůli emisím nechal předělat. Bohužel 🙁 Zjistit více o jízdě v Hummeru H2


Pro zajímavost: S vozy Hummer jezdí i policie v ČR 

Častěji v servisu než v terénu – policie proto shání nové offroady [ČT]

Česká televize

Jaký je pocit Hummer H2 řídit?

Jízda s Hummerem na terénním polygonu
Hummer H2 na terénním polygonu

Po usednutí do vozu se okamžitě začnete cítit značně v bezpečí. Hummer H2 je velký a pohled na masivní předek tento pocit zesiluje. V terénu Vás ohromí jeho terénní schopnosti i přesto, že se jedná o „menšího“ bráchu H1. V terénu není tak dokonalý jako H1, ale i tak je v něm skvělý. Stejně jako on překážky, stoupání a klesání překonává s lehkostí avšak za silného burácení.


Jak probíhá zážitková jízda s Hummer H2?

Terénní jízda ve žlutém Hummeru H2
Zážitková jízda v Hummer H2

Zážitkovou jízdu v Hummer H2 si užijete na polygonu, který je speciálně upraven. Čekají Vás prudké sjezdy, ostré náklony, strmé výjezdy a překonávání dalších překážek. Na začátku je nutné absolvovat instruktáž, která trvá zhruba 10 minut a nezapočítává se do zakoupeného času. Při té řídí instruktor, který Vám ukáže možnosti vozu a bezpečnou jízdu. Poté už sedáte za volant a vyrážíte do terénu. Pokud Vás cokoli zajímá nebojte se instruktora zeptat. O Hummerech toho ví opravdu hodně.

Jízdy s Hummerem H2 probíhají v Praze 9, Příbrami, Hlubočkách, Boršicích a Ostravě.


Kolik tato zážitková jízda s „Hamrem“ stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?