BUNGEE JUMPING CHOMUTOV

O Bungee jumping, skoku z mostu Chomutov

Bungee jumping Chomutov je nejvyšší bungee jumping z mostu v celé ČR. Skáče se z mostu s výškou 62 m nad říčkou Hačka. Tento most naleznete na silnici I/7 mezi Chomutovem a Horou Sv. Šebestiána. Skok je možné absolvovat s úvazem za postroj nebo jen za nohy. Druhá varianta představuje mnohem větší adrenalin, ale výběr necháváme na Vás. Dostupná je i tandemová varianta bungee jumping, kdy skáčete ve dvou zároveň. 

Mapa bungee jumpingu Chomutov
Mapa bungee jumpu Chomutov, Zdroj: Mapy.cz

Parkování je možné na konci ulice Elišky Krásnohorské za můstkem cca 1,4 km. 


Kde dále lze bungee jumping vyzkoušet?

Zajímavou alternativou je výjimečný skok z televizní věže u skokanského můstku s krásným výhledem na Harrachov. Zde můžete jako na jediném místě v ČR vyzkoušet tzv. freestyle jumping. Velkou výhodou je, že zde sezóna probíhá celoročně. Popřípadě skoky z legendárního mostu ve Zvíkově, které zde probíhají již od roku 1993. Pokud by Vás zajímalo jak tento adrenalinový zážitek vznikl přečtěte si náš příspěvek o historii bungee jumpingu u nás na blogu.


Jak probíhá samotný skok v Chomutově? 

Bungee jump z mostu v Chomutově - ilustrativní foto
  1. příchod – vše začíná představením průběhu zážitku a podepsáním zdravotního prohlášení. Ne pro všechny je totiž bungee jump vhodný (vice zjistíte níže pod fotografií).
  2. instruktáž – na řadě je pak upevnění do postroje, doporučení jak a kde držet ruce, čemu se vyvarovat a jak se po skoku připoutat k lanu s navijákem.
  3. bungee jump – po instruktáži už následuje samotný skok z mostu, kdy provedení záleží čistě na skokanovi. Může skočit předem, pozadu,… dle doporučených pokynů.
  4. navíjení – po skoku, kdy se bungee lano uklidní, se skokan připevní za postroj k lanu, které je navíjeno zpět na most. Díky tomu se pohodlně a bezpečně dostane nahoru.
  5. závěr – představuje pogratulování a obdržení certifikátu. Případně i objednaného videa ze skoku.

Důležitou informací je, že bungee jumping je určen pouze pro zcela zdravé jedince. Před každým seskokem účastník podepisuje prohlášení, kterým stvrzuje, že závažné úrazy nebo nemoci neprodělal. Velice stručně jde o kardiovaskulární nemoci, omezená pohyblivost, onemocnění cukrovkou nebo duševní poruchou, choroby vnitřních orgánu apod. Skok také nemohou absolvovat těhotné ženy a osoby těžší než 160 kg. Minimální váha pro seskok je stanovena na 40 kg. Osoby mladší 18 let mohou seskok absolvovat pouze se souhlasem zákonného zástupce. Doporučujeme vzít si s sebou pohodlné oblečení. 

Sezóna bungee jumping Chomutov probíhá od dubna do října a to zejména o víkendu. Skáče se také za každého počasí! 🙂


Kolik Bungee jumping v Chomutově stojí a kdy je nejbližší termín?

DOSTUPNÉ TERMÍNY A CENA | CHOMUTOV