BUNGEE JUMPING Z VĚŽE | HARRACHOV

O Bungee jumping, skoku z věže Harrachov

 

Historie bungee jumping spadá až daleko k domorodcům na ostrově Vanuatu v Jižním Pacifiku. Západní svět tuto aktivitu objevil zhruba v roce 1950 prostřednictvím reportéra National Geographic. O historii bungee jumpingu jsme se rozepsali v příspěvku LETNÍ JÍZDA: BUNGEE JUMPING V ČR A JEHO HISTORIE na našem blogu.

U nás je již možné skákat hned na několika místech v republice. Jedním z nich je výjimečný skok, Bungee jumping z věže v Harrachově. Jde o televizní věž rozhodčích ve výšce 145 m nad Harrachovem u bývalého skokanského můstku. Těšit se můžete na seskok z 36 m a to s úvazem za postroj nebo za nohy. Možné je také skok absolvovat ve dvou v tzv. tandemu. Jak z věže skočíte je jen na Vás. Popředu, pozadu, s rozběhem nebo se saltem.  Bungee jumping Harrachov je výjimečný tím, že můžete skákat jako na jediném místě v ČR tzv. Freestyle jumping.

Freestyle jumping představuje skok jedním z mnoha kreativních způsobů:

  • bungee jump stylem výtah
  • bungee skok poslepu
  • bungee na svíčku
  • salto vpřed či vzad
  • bungee pád důvěry (pozadu)
  • bungee skok s roztaženýma rukama (tj. acapulco)

 

Další zajímavou variantou bungee jumpingu je skok z mostu nad říčkou Hačka u Chomutova. Jde o největší bungee jumping v ČR (výška mostu nad řekou je 62 m). Výjimečným bungee jumpingem pak je skok z plošiny jeřábu, který probíhá v Praze, Brně, Olomouci, Ostravě a Plzni v domluvených termínech.


Jak probíhá samotný skok z věže? 

Prvně je nutno říci, že bungee jumping je určen pro zcela zdravé jedince. Před každým seskokem účastník podepisuje prohlášení, kterým stvrzuje, že závažné úrazy nebo nemoci neprodělal. Velice stručně jde o kardiovaskulární nemoci, omezená pohyblivost, onemocnění cukrovkou nebo duševní poruchou, choroby vnitřních orgánu apod. Skok také nemohou absolvovat těhotné ženy a osoby těžší než 160 kg. Minimální váha pro seskok činí 40 kg. Osoby mladší 18 let mohou seskok absolvovat pouze se souhlasem zákonného zástupce. 

Velkou výhodou bungee jumping Harrachov je, že zde sezóna probíhá celoročně.


Bungee jumping Harrachov, kde přesně probíhá?

Mapa Harrachov
Mapa areálu skokanských můstků Harrachov

Harrachov je velice známé horské město v Krkonoších ležící pod Čertovou horou u říčky Mumlavy. Právě na Čertově hoře se nachází zmiňované skokanské můstky a televizní věž odkud se bungee jumping skáče. Zaparkovat zde můžete na dvou parkovištíchparkoviště u dolní stanice lanovky na Čertovu horu nebo na parkovišti u hotelu Skicentrum. Poté už se stačí vydat do skokanského areálu, jde o cca 10 minut chůze.


Kolik Bungee jumping v Harrachově stojí a kdy je nejbližší termín?

 

DOSTUPNÉ TERMÍNY A CENA | HARRACHOV