BUNGEE JUMPING ZVÍKOV

O Bungee jumping, skoku z mostu ve Zvíkovském Podhradí

Bungee jumping Zvíkov probíhá z 48 m vysokého mostu nad Vltavou a to již od roku 1993. Most naleznete na  silnici z Mirotic do Milevska. Skok je zde možné absolvovat s úvazem za postroj nebo jen za nohy. Druhá varianta představuje mnohem větší adrenalin, ale výběr necháváme na Vás. Dostupná je i tandemová varianta bungee jumping, kdy skáčete ve dvou zároveň. 

Mapa Zvíkovské podhradí
Mapa Zvíkovského mostu, Zdroj: Mapy.cz

Zajímavou alternativou skoku ze Zvíkovského mostu je výjimečný skok z televizní věže u skokanského můstku s krásným výhledem na Harrachov. Zde můžete jako na jediném místě v ČR vyzkoušet tzv. freestyle jumping. Velkou výhodou je, že zde sezóna probíhá celoročně. Nebo také nejvyšší bungee jumping v ČR v Chomutově.


Jak probíhá samotný skok ve Zvíkovském Podhradí? 

Bungee jump z mostu ve Zvíkovském podhradí

Důležité je, že bungee jumping je určen pouze pro zcela zdravé jedince. Před každým seskokem účastník podepisuje prohlášení, kterým stvrzuje, že závažné úrazy nebo nemoci neprodělal. Velice stručně jde o kardiovaskulární nemoci, omezená pohyblivost, onemocnění cukrovkou nebo duševní poruchou, choroby vnitřních orgánu apod. Skok také nemohou absolvovat těhotné ženy a osoby těžší než 160 kg. Minimální váha pro seskok je stanovena na 40 kg. Osoby mladší 18 let mohou seskok absolvovat pouze se souhlasem zákonného zástupce. Doporučujeme vzít si s sebou pohodlné oblečení. Sezóna bungee jumping Zvíkov probíhá od května do září a to zejména o víkendu. 


Recenze na bungee jumping ve Zvíkově:

Šli jsme tam s bandou kamarádů, všechno kluci, všichni mistři světa … nakonec všichni po*raní. Skákala před námi 16 letá děvčata a za námi dalších 20 lidí ve frontě, takže jednoduše skočíte. Je to jako skákat šipku do vody, říkali borci a měli pravdu, samotný odraz jde sám, ale skutečný zážitek začíná po prvních metrech letu … Za ty peníze to určitě stojí a je to mnohem intenzivnější než z pohledu 3. osoby. Velký dík patří hlavně personálu – mladí borci, kteří si na nic nehráli, snažili se vyjít maximálně vstříc s přátelským přístupem a zároveň nic zbytečně neprotahovat (od příjezdu jsme skákali snad za 15 minut). Nemohu soudit jak to probíhá nebo vypadá v Chomutově, ale Zvíkov je jasná volba! Tomáš H., hodnocení: 10/10

Zdroj: Zazitky.cz

Kolik bungee jumping Zvíkov stojí a kdy je nejbližší termín?