HISTORIE: 54 LET PARÁDNÍ JÍZDY S MUSTANGEM

Počátek jedné úspěšné jízdy  – Jízda Mustangem

Ford Mustang, automobil, který změnil mnohé a zcela vytvořil novou třídu vozů zvanou Pony car. Do této kategorie od této chvíle spadají veškeré vozy se silným motorem, dlouhou kapotou a krátkým kufrem. Na ohromný úspěch tohoto vozu v New Yorku v roce 1964 museli konkurenční automobilky rychle reagovat. Vzniká tak neméně známe Camaro od Chevroletu nebo Plymouth Barracuda. První Mustang původně pocházel především z dílů Fordu Falcon, který Ford vyráběl již od roku 1960. Mustang se zanedlouho stává jedním z nejpopulárnějších sportovních vozů na světě.

Ford Mustang logo - jízda Mustangem
Logo Ford Mustang

První generace Mustangu, jízda ve starém Mustangu

První generace Mustangu se datuje v letech 1965 až 1973. Na počátku stál projekt s označením T-5 za kterým stál L. Lacocca a D. N. Frey. Šlo o dvoumístný kabriolet s motorem umístěným uprostřed. Ten byl později přestaven na čtyřmístný. Bylo to správné rozhodnutí. Fordem očekávaný prodej sto tisíc kusů za první rok vzal za své hned po třech měsících. Naprostým překvapením bylo dosažení mety jednoho milionu prodaných kusů za rekordních 18 měsíců. Vzhledem tak vysoké poptávce po tomto vozu Ford začal projektovat a vyrábět různé modely včetně zcela speciálních. Například Mach 1, který měl hranatější karoserii a pod kapotou vysoce výkonný 5,8l motor V8 nebo podobný model Boss s pětilitrovým motorem V8.

 

Ford Mustang 1. generace
Ford Mustang 1. generace
Ford Mustang 1. generace - jízda Mustangem
Ford Mustang 1. generace
Ford Mustang 1. generace
Ford Mustang 1. generace kabriolet
Ford Mustang 1. generace, jízda mustangem
Ford Mustang GT350
Ford Mustang Mach 1
Ford Mustang Mach 1

Jaká je jízda ve starém Mustangu?

Jízda ve starém Mustangu je návykovou záležitostí. Burácející motor a nádherný zvuk linoucí se z výfuku Vás po celou dobu jízdy moc baví. Co však trochu nebaví je poměrně obtížné zatáčení a to díky absenci posilovače a malému rejdu. Na rovince Vám vše maximálně vynahradí. Nejen svoje obtížnější ovládání, ale také značnou hlučnost a nepohodlí, které se projeví po delší cestě. Starý Mustang je ikona, ikona amerických ponycars a musclecars, kterou si musíte zamilovat.  

Druhá generace Mustangu

Následující generace se řadí mezi léta 1974 až 1978. Ford Mustang druhé generace byl velice ovlivněn ropnou krizí a snahou o snížení emisí. Výsledkem bylo značné snížení výkonu Mustangu a následně i prodeje tohoto modelu. Především kvůli tomu se tento vůz na trhu udržel pouhé čtyři roky.

Třetí generace Mustangu

Třetí generace se datuje v rozmezí 1979 až 1993. Modelů této generace bylo vytvořeno hned několik. Dostupné byly vozy Mustang se čtyřválcem 2,3l až po pětilitrový osmiválec. Prodeje vozů se však i nadále propadaly a tak Ford začíná v tomto období spolupracovat s Mazdou na vývoji nové řady Mustangu.

Čtvrtá generace Mustangu

Tato generace vychází ze spolupráce Fordu s Mazdou. Výsledkem je zaoblená karoserie vycházející z první generace při které automobilka slavila ohromný úspěch. K dispozici byly pouze motory V6 a V8. Čtyřválce Ford z nabídky zcela vyřadil. Čtvrtá generace se také začala prodávat v Austrálii avšak vzhledem k vysoké ceně se prodalo pouze několik stovek vozů.

Ford Mustang 4. generace
Ford Mustang 4. generace

Pátá generace Mustangu

Pátá generace navázala na úspěchy první generace Mustangu za její období 2005 až 2014 vznikla celá řada modelů s různými motory V6 a V8. Například Mustang GT, Boss 2, Shelby GT350, Shelby GT500 a několik dalších. U nás v nabídce máme zmiňovaný Mustang GT 5.0 a Mustang Shelby GT500. K dispozici je i srovnávací jízda těchto velice úspěšných a silných vozů.

Ford Mustang 5. generace
Ford Mustang 5. generace

NOVINKA ROKU 2018: Ford Mustang GT500 vs. Ford Mustang GT5.0

Jízda Mustangem Gt500 vs 5.0
Jízda Mustangem GT500 vs Ford Mustang GT5.0

 

Porovnejte sílu těchto amerických superaut v běžném provozu a na závěr jízdy u obou šlápněte pořádně na plyn na 3 km dlouhé letištní ploše. 


Kolik tato zážitková jízda Mustangem stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?

 

DOSTUPNÉ TERMÍNY A CENA

 


Nejnovější, šestá generace Mustangu

Šestá generace byla představena již v roce 2013, ale oficiálně jsou vyráběny od roku 2015 až po současnost. V Americe jde o modely s 3,7l V6 a GT5.0l V8 Coyote (nejvýkonnější motor o výkonu 435 koní) kdežto pro Evropu jsou určeny vozy 2,3l EcoBoost a GT5.0l V8. Mně osobně se tento model velice líbí avšak druhá verze V8 s pětilitrovým modelem. Více o tomto modelu zjistíte na webových stránkách Fordu

Ford Mustang 6. generace
Ford Mustang 6. generace

Pokud byste měli zájem tento parádní vůz vyzkoušet, máme pro Vás dobrou zprávu – nově nabízíme jízdu Mustangem 5.0 GT V8.