ZÁŽITKOVÁ JÍZDA V CHEVROLET CORVETTE

O Chevrolet Corvette C7 Stingray, které je k zapůjčení:

Jízda v Chevrolet Corvette
Jízda v Chevrolet Corvette C7 je parádním zážitkem pro každého motoristického nadšence!

Chevrolet je automobilová značka spadající pod koncern General Motors (GM). Chevrolet byl založen v roce 1911 a doposud vyrobil celou řadu ikonických vozů. Například krásnou Impalu, nákladní pickup Silverado nebo sportovní Camaro. Mezi ně stoprocentně patří i sportovní vůz Corvette, který byl do současnosti vyroben v 7. generacích. Následující, 8. se teprve začíná prodávat.

Chevrolet Corvette C7 Stingray je 7. generací vozu (2014-2019), který vždy spadal do kategorie supersportovních vozů typu kupé nebo kabrio. Pod kapotou se skrývá opravdu silný V8 motor o objemu 6 200cm³ s výkonem 367 kW (500 koní). Jeho výsledkem je maximální rychlost přes 300 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,9s. Na tuto generace se snesla poměrně velká vlna kritiky za změnu zádi a především zadních světel. Typickým prvkem předchozích generací vždy totiž byly čtyři kulatá světla. Tak tomu u 7. generace již není. Mně osobně dost připomínají zadní světla Camara, ale nějak mi to žíly netrhá. Chápu ale zaryté nadšence Corvetty… To už ale zabíháme zbytečně daleko. V následujícím odstavci trochu popíšeme jak se takovýto supersport řídí. Zjistit více o jízdě v Corvette C7


Fotogalerie starších modelů Chevrolet Corvette

Chevrolet Corvette C4 1989 na srazu amerických aut
Jedna ze starších generací Chevrolet Corvette na srazu amerických aut. Konkrétně Corvette C4 1989

Jen pro zajímavost: Corvetta se prodává i pod jinou značkou!

Zatímco v USA je prodáváno pod značkou Chevrolet, v Evropě a Japonsku se prodává pod svojí vlastní značkou Corvette. V současnosti se spekuluje, že dojde k úplnému osamostatnění od mateřské značky. Pod značkou Corvette by tak mohly vzniknou úplně nové vozy.

Zdroj: Wkipedia

Jaké se Corvette řídí?

Jízda s Corvettou je pro běžného řidiče srovnatelná s jízdou ve Ferrari nebo Lamborghini a to jak pocitově, tak i výkonově. Sedíte poměrně nízko ve sportovních sedačkách a před sebou máte opravdu dlouhou kapotu. Na to je potřeba si zvyknou a dát pozor například při vjezdu do křižovatky. Převodovka je automatická což je pro někoho plus a pro někoho mínus. Vzhledem k tomu, že jízda probíhá po Praze tak to beru spíše pozitivně. Nebojte, jízda probíhá v běžném provozu ale také na dálnici, kde lze vyzkoušet brutální sílu Corvetty. Ta Vás při akceleraci zcela jistě zatlačí do sedačky. Jízdu s Corvettou si užije každý fanda superportovních vozů a zcela jistě fanoušek amerických vozů. V naší nabídce také naleznete americké konkurenty Corvetty – Chevrolet Camaro, Ford Mustang nebo Dodge Challenger, které také stojí za to!


Jak probíhá zážitková jízda v „Corvetě“?

Jízda v „Corvetě“ probíhá v různých časových variantách od 20 do 60 minut v běžném provozu Prahy a na dálnici. Před jízdou je pochopitelně nutné vyplnit příslušné dokumenty a poté absolvovat krátkou instruktáž. Nebojte po celou dobu jízdy je jako spolujezdec účastněn instruktor. Ten dohlíží na bezpečnost, ale také Vám o voze může mnohé vyprávět. Pokud budete mít zájem určitě ho vyzpovídejte! 🙂


Kolik zážitková jízda v Chevrolet Corvette stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?