JÍZDA VE FORD MUSTANG GT500

O Fordu Mustang GT500, který je k zapůjčení:

Mustang GT500 má osmi válcový motor uspořádaný do V o objemu 5 800 cm³. Maximální výkon činí úctyhodných 683 koní (510kw). Výsledkem je maximální rychlost 320 km/h se zrychlením z 0 na 100 km/h za 3,5s. Tento model je slušně technicky vybavený. Má sportovní brzdy značky BREMBO (obdobné jako Subaru Impreza WRX STI), samosvorný diferenciál Torsen a nebo také elektricky ovládané tlumiče známé značky Bilstein. Kombinace těchto prvků zaručuje, že si jízdu s tímto vozem určitě užijete! V současnosti bohužel není tento vůz k dispozici, doporučit ale můžeme jízdu ve stejné modelové řadě Mustangu V6 v Hradci Králové, Plzni nebo Ústí nad Labem. Popřípadě pak v novějších modelech – Mustang GT350 a Mustang GT 6. generace.


Krátké představení historie Mustangu

Ford je světoznámá automobilová značka vozů založená Henrym Fordem a jeho synem v Detroitu roku 1903. Ford byl průkopníkem masové výroby v podobě montážních linek. Náklady a náročnost práce se díky montážním linkám značně snížila. Díky tomu mohl vzniknout první cenově dostupný vůz Ford model T. Velký boom automobilka zaznamenala s první generací Mustang, který původně představoval poměrně cenově dostupné vozidlo. S postupem času a vývojem speciálů se Ford Mustang dostává do podvědomí jako tzv. Muscle car – vysoce výkonný vůz. Na popularitě Ford Mustang získal také díky filmům Bullitův případ a 60 sekund. Ten z 60 sekund je k vidění například v London Motor Museum. Teď ale zpátky k zážitkové jízdě s Mustangem….


Jaký pocit je tento vůz řídit?

Pohled do interiéru Fordu Mustang

Jakmile do vozu usednete přijde Vám auto ohromné a „neohrabané“. Tomu tak ale ve skutečnosti opravdu není. O tom se přesvědčíte na dálnici a na letištní dráze. Právě tady si zamilujete nádherný zvuk silného motoru linoucího se hned ze čtyř sportovních výfuků. Na rovince je perfektní, ale v zatáčkách už cítíte jeho téměř osmnáct metráků. Řízení není tak ostré a přesné, ale na to si po chvilce určitě zvyknete. Pokud Vás tento model příliš nezaujal, líbit by se Vám mohla jízda v novějším Fordu Mustang nebo v konkurenčním Chevroletu Camaro a Dodge Challengeru. Popřípadě pak ve veteránu Dodge Charger z roku 1973.


Pro zajímavost: O kolik je nový Mustang Shelby GT500 rychlejší než originál?

Ford tvrdí, že nový Mustang GT500 zvládne sprint na 1/4 míle pod 11 sekundy. Jak je na tom původní Mustang se dozvíte ve videu na Auto.cz. Doporučujeme se podívat!


Jak probíhá zážitková jízda s Mustangem?

Ford Mustang V6

Zážitková jízda ve Fordu Mustang V6 probíhá v běžném provozu, kdy si můžete s sebou vzít až 3 spolujezdce. Jízdy probíhají ve zvolené časové variantě (15 – 60 minut) v Hradci Králové, Plzni a Ústí nad Labem. Stoprocentně se Vám jízda s Mustangem bude líbit! 🙂

jízda ve Ford Mustang GT350 Shelby připravený k jízdě

Jízda v Mustangu GT350 probíhá v Praze a to v běžném provozu i na dálnici. Pro zajištění bezpečnosti s Vámi jako spolujezdec pojede instruktor. Ten Vás nejdříve o celém průběhu jízdy instruuje a pak už můžete vyrazit. Určitě se nebojte ho během jízdy vyzpovídat a dozvědět se tak o vozu více. Stejně tak je to i v případě Mustangu GT, který můžete projet v Brně, Olomouc a Ostravě.


Chcete si Mustanga půjčit na delší dobu?

pronájem Ford Mustang

Chcete se v Mustangu projet déle a zažít toho tak mnohem více? Můžete! K dispozici je Ford Mustang ve verzi cabrio, který si lze zapůjčit na 6, 12 či 24 hodin! To už se pořádně projedete a poznáte o jak skvělé auto jde! Půjdete do toho?


Jaké jsou recenze na jízdu v Mustangu?

Organizačně vše proběhlo přesně podle očekávání. Co se zážitku týče…jízda v Mustangu je těžko popsatelný zážitek..kombinace síly motoru, respektu z ní a bezprostředního spojení díky neopakavatelnému zvuku venku i uvnitř vozu… Téměř žádná elektronika a 600 koňských sil na zadní nápravě připravených v kterékoliv rychlosti zamáčknout všechny na palubě do sedaček… pro mě, jakožto uživatele koncernových TSI/TDI úžasná zkušenost z jiného světa… Jiří Š., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Kolik zážitková jízda stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?