ZÁŽITKOVÁ JÍZDA VE FORD MUSTANG GT500

O Fordu Mustang GT500, který je k zapůjčení:

 

Ford Mustang GT500
Ford Mustang GT500

Ford je světoznámá automobilová značka vozů založená Henrym Fordem a jeho synem v Detroitu roku 1903. Ford byl průkopníkem masové výroby v podobě montážních linek. Náklady a náročnost práce se díky montážním linkám značně snížila. Díky tomu mohl vzniknout první cenově dostupný vůz Ford model T.

Velký boom automobilka zaznamenala s první generací Mustang, který původně představoval poměrně cenově dostupné vozidlo. S postupem času a vývojem speciálů se Ford Mustang dostává do podvědomí jako tzv. Muscle car – vysoce výkonný vůz. Na popularitě Ford Mustang získal také díky filmům Bullitův případ a 60 sekund. Ten z 60 sekund je k vidění například v London Motor Museum


Pro zajímavost: Ostravští hasiči testují Ford Mustang

Ford Mustang jako hasičské auto? Rychlý vůz mají ostravští hasiči půjčený na čtyři týdny [ČT]


Ostravští hasiči však testují jeden z nejnovějších Mustangů, které jsou v ČR již také k dispozici a to hned ve dvou motorizacích. První je 5l motor V8 a druhý více „evropský“ 2,3l EcoBoost. Mně osobně se moc líbí! Však posuďte sami na webových stránkách Fordu.

Mustang GT500 má osmi válcový motor uspořádaný do V o objemu 5 800 cm³. Maximální výkon činí úctyhodných 683 koní (510kw). Výsledkem je maximální rychlost 320 km/h se zrychlením z 0 na 100 km/h za 3,5s. Tento model je slušně technicky vybavený. Má sportovní brzdy značky BREMBO (obdobné jako Subaru Impreza WRX STI) samosvorný diferenciál Torsen a nebo také elektrický ovládané tlumiče známé značky Bilstein. Kombinace těchto prvků zaručuje, že si jízdu s tímto vozem určitě užijete!

zážitková jízda Ford Mustang GT500 - motor
Právě tady se skrývá 683 koní!!!!

NOVINKA ROKU 2018: Ford Mustang GT500 vs. Ford Mustang GT5.0

 

Ford Mustang Gt500 vs 5.0
Ford Mustang GT500 vs Ford Mustang GT5.0

Porovnejte sílu těchto amerických superaut v běžném provozu a na závěr jízdy u obou šlápněte pořádně

na plyn na 3 km dlouhé letištní ploše. 


Kolik tato zážitková jízda stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?

 

DOSTUPNÉ TERMÍNY A CENA


 

Jaký pocit je tento vůz řídit?

 

zážitková jízda Ford Mustang GT500 - volant
Krásný volant ve Fordu Mustang, co myslíte?

Jakmile do vozu usednete přijde Vám auto ohromné a „neohrabané“. Tomu tak ale ve skutečnosti opravdu není. O tom se přesvědčíte na dálnici a na letištní dráze. Právě tady si zamilujete nádherný zvuk silného motoru linoucího se hned ze čtyř sportovních výfuků. Na rovince je perfektní, ale v zatáčkách už cítíte jeho téměř osmnáct metráků. Řízení není tak ostré a přesné, ale na to si po chvilce určitě zvyknete.


Jak probíhá zážitková jízda s GT500?

 

Zážitková jízda probíhá v kombinaci jízdy v běžném provozu. V obci a na dálnici. Třešničkou na dortu je ostrý sprint na letištní ploše. V závislosti na výkonu vozu je zde možné dosáhnou rychlosti od 250 do 300 km/h. V případě Mustangu se můžete na dráze dostat na rychlost přes 250 km/h.

Pro zajištění bezpečnosti s Vámi jako spolujezdec pojede instruktor. Ten Vás nejdříve o celém průběhu jízdy instruuje a pak už můžete vyrazit. Určitě se nebojte ho během jízdy vyzpovídat a dozvědět se tak o vozu více.


Kolik tato zážitková jízda v Mustangu stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?

 

DOSTUPNÉ TERMÍNY A CENA