ZÁŽITKOVÁ JÍZDA VE FORD MUSTANG GT500

O Fordu Mustang GT500, který je k zapůjčení:

Jízda ve Fordu Mustang GT500 v Březině
Ford Mustang připravený k zážitkové jízdě.

Ford je světoznámá automobilová značka vozů založená Henrym Fordem a jeho synem v Detroitu roku 1903. Ford byl průkopníkem masové výroby v podobě montážních linek. Náklady a náročnost práce se díky montážním linkám značně snížila. Díky tomu mohl vzniknout první cenově dostupný vůz Ford model T. Velký boom automobilka zaznamenala s první generací Mustang, který původně představoval poměrně cenově dostupné vozidlo. S postupem času a vývojem speciálů se Ford Mustang dostává do podvědomí jako tzv. Muscle car – vysoce výkonný vůz. Na popularitě Ford Mustang získal také díky filmům Bullitův případ a 60 sekund. Ten z 60 sekund je k vidění například v London Motor Museum. Teď ale zpátky k zážitkové jízdě s Mustangem… Zjistit více o jízdě v Mustangu GT500


Pro zajímavost: Ostravští hasiči testují Ford Mustang

Ford Mustang jako hasičské auto? Rychlý vůz mají ostravští hasiči půjčený na čtyři týdny

Zdroj: Česká televize

Ostravští hasiči však testují jeden z nejnovějších Mustangů, které jsou v ČR již také k dispozici a to hned ve dvou motorizacích. První je 5l motor V8 a druhý více „evropský“ 2,3l EcoBoost. Mně osobně se moc líbí! Však posuďte sami na webových stránkách Fordu.

Mustang GT500 má osmi válcový motor uspořádaný do V o objemu 5 800 cm³. Maximální výkon činí úctyhodných 683 koní (510kw). Výsledkem je maximální rychlost 320 km/h se zrychlením z 0 na 100 km/h za 3,5s. Tento model je slušně technicky vybavený. Má sportovní brzdy značky BREMBO (obdobné jako Subaru Impreza WRX STI) samosvorný diferenciál Torsen a nebo také elektrický ovládané tlumiče známé značky Bilstein. Kombinace těchto prvků zaručuje, že si jízdu s tímto vozem určitě užijete!


Jaký pocit je tento vůz řídit?

Pohled do interiéru Fordu Mustang
Nádherný interiér mustangu do kterého můžete usednou i Vy!

Jakmile do vozu usednete přijde Vám auto ohromné a „neohrabané“. Tomu tak ale ve skutečnosti opravdu není. O tom se přesvědčíte na dálnici a na letištní dráze. Právě tady si zamilujete nádherný zvuk silného motoru linoucího se hned ze čtyř sportovních výfuků. Na rovince je perfektní, ale v zatáčkách už cítíte jeho téměř osmnáct metráků. Řízení není tak ostré a přesné, ale na to si po chvilce určitě zvyknete.


Jak probíhá zážitková jízda s Mustangem?

Ford Mustang připravený k ostrému startu na letišti
Ford Mustang připravený k ostrému rozjezdu na letištní ploše.

Zážitková jízda probíhá v kombinaci jízdy v běžném provozu. V obci a na dálnici. Třešničkou na dortu je ostrý sprint na letištní ploše v případě Březiny u Mnichova Hradiště. V závislosti na výkonu vozu je zde možné dosáhnou rychlosti od 250 do 300 km/h. V případě Mustangu se můžete na dráze dostat na rychlost přes 250 km/h. Sprint neprobíhá z místa, ale z jízdy o rychlosti lehce přes 50 km/h a to kvůli životnosti spojky. To ale na výsledném zážitku nic nemění. Stoprocentně se jízda a sprint s Mustangem bude líbit! 🙂

Pro zajištění bezpečnosti s Vámi jako spolujezdec pojede instruktor. Ten Vás nejdříve o celém průběhu jízdy instruuje a pak už můžete vyrazit. Určitě se nebojte ho během jízdy vyzpovídat a dozvědět se tak o vozu více. Zapůjčení na den nebo víkend prozatím nezprostředkováváme.

Aktualizace 2020: V současnosti probíhají jízdy pouze v Praze a to v běžném provozu a dálnici. Bez letištního sprintu.


Kolik tato zážitková jízda v Mustangu stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?