ZÁŽITKOVÁ JÍZDA V DODGE CHALLENGER

O Dodge Challenger, který je k zapůjčení:

zážitková jízda v Dodge Challenger, příprava k jízdě
Zážitková jízda v Dodge Challenger – Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Ústí nad Labem a Liberec

Dodge Challenger je častým návštěvníkem různých srazů amerických vozů a tak je poměrně známou „amerikou“. Do současnosti vznikly tři generace Challengeru. Vše začalo v roce 1969, tedy v době tzv. Pony cars (vozů s dlouhou přídí a krátkým kufrem). Dodge Challenger se tak typově zařadil mezi vozy Ford Mustang, Chevrolet Camaro a další. Zapůjčení Dodge Challengeru


Krátké představení historie Challengeru

První generace byla vyráběna až do roku 1974 na kterou navázala nepříliš úspěšná druhá generace. Ta se vyráběla v Japonsku až do roku 1983 a šlo o kategorii kompaktních vozů za nízkou cenu. Bohužel jde o úplně jiný vůz. Třetí generace ale opět navazuje na úspěchy první a to okolo roku 2008. Vyráběna je do současnosti. Třetí generaci Challenger tak můžeme opět zařadit do kategorie Pony car a Muscle car. V rámci třetí generace vznikla speciální, extrémně silná verze SRT HELLCAT a DEMON.


Fotografie z našeho testování:


Jaké se řídí americký Dodge Challenger?

Interier vozu Dodge Challanger
Interier vozu Dodge Challanger

Dodge Challanger se řídí podobně jako ostatní „ameriky“ dané třídy. Jde o velice komfortní a zároveň divoký vůz s 8mi stupňovou automatickou převodovkou. Pro větší zážitek z jízdy lze také řadit manuálně na volantu. Nejen ucho potěší 5,7l motor o výkonu 375 koní. Hravě tak zvládne z 0 na 100 km/h pod 5 vteřin. V naší nabídce tomuto vozu konkuruje Ford Mustang GT500 popřípadě novější Mustang 5.0 a Chevrolet Camaro. Pří jízdě s Challengerem si přijdete jako když řídíte obrněný vůz a to především díky menším oknům, nízko posazené sedačce a hlavně robustní karoserii. Zajímavé je, že i takto výkonné auto může mít celkem slušnou spotřebu. Při klidné jízdě po dálnici se lze dostat na průměrných 8l na 100 km což není vůbec špatné. Jízdu s Challangerem si užije opravdu každý motoristický fanda a obzvláště pak milovník amerických vozů! Velkou výhodou je, že se lze ve voze projet zcela sám bez instruktora.


Novinka: Souboj amerik – Camaro vs. Challanger

Zážitková jízda Camaro vs. Challanger
Vyzkoušejte oba vozy v rámci jednoho zážitkového dárku! Chevrolet Camaro vs. Dodge Challanger

Porovnejte sílu těchto amerik v rámci jednoho zážitku. Chevrolet Camaro je z roku 2018 s motorem 6,2l díky kterému lze dosáhnout až 295 km/h. Oproti němu stojí již popisovaný Dodge Challenger s motorem 5,7l, který umožňuje atakovat maximální rychlost 265 km/h. Na výběr máte různé časové varianty – 20, 30, 40 nebo 60 minut a to na více místech ČR!


Novinka: Jízda v silnější verzi – Dodge Challenger Hellcat V8

Jízda v Dodge Challanger Hellcat v8
Jízda v Dodge Challanger Hellcat v8

Dodge Challenger Hellcat, silnější, lepší a mnohem zábavnější Challenger. Plnokrevný americký musclecar s motorem 6,2l Hemi V8 s 8 stupňovou automatickou převodovkou. Výsledkem tak silného motoru je maximální rychlost 320 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h pod 3,7s. Na výběr jsou jízdy v Praze, Českých Budějovicích, Jihlavě a Olomouci po dobu 15, 30 nebo 60 minut.

Aktualizace: Omlouváme se, Challenger Hellcat není v současnosti k zapůjčení. Velkou zábavu si ale užijete i se standardním Challengerem. Doporučujeme si ho zapůjčit rovnou na víkend!


Jak probíhá zážitková jízda v Dodge Challenger?

Půjčení amerického Dodge Challanger
Půjčení amerického Dodge Challanger lze na 15 až 60 minut

Jízda v Dodge Challenger probíhá v běžném provozu a to hned v několika městech – Brno, Liberec, Ostrava, Plzeň, Ústí nad Labem a Praha. Ve většině případů se jezdí bez účasti instruktora. Je tedy zcela na Vás kam se vydáte. Jen je potřeba dodržet čas příjezdu. Na výběr je jízda od 15 do 60 minut včetně pohonných hmot. Pokud budete mít zájem, neváhejte se na cokoli zeptat. Dozvíte mnoho zajímavostí o tomto brutálním americkém voze. Challengera si dokonce můžete zapůjčit i na více hodin či víkend.


Jaké jsou recenze na jízdu v Challengeru?

Výborná komunikace, po zavolání jsem hned za dva dny jela. Zážitek nepopsatelný, nad rámec očekávání. 🙂 Sandra Š. hodnocení: 5/5

Zdroj: Adrop.cz

Kolik zážitková jízda v Dodge Challenger stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?