ZÁŽITKOVÁ JÍZDA V DODGE CHALLENGER

O Dodge Challenger, který je k zapůjčení:

Dodge Challenger je častým návštěvníkem různých srazů amerických vozů a tak je poměrně známou „amerikou“. Do současnosti vznikly tři generace Challengeru. Vše začalo v roce 1969, tedy v době tzv. Pony cars (vozů s dlouhou přídí a krátkým kufrem). Dodge Challenger se tak typově zařadil mezi vozy Ford Mustang, Chevrolet Camaro a další. Zapůjčení Dodge Challengeru

Jízda v Dodge Challenger probíhá v – Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Ústí nad Labem a Liberec
Zážitková jízda v Dodge Challenger – Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Ústí nad Labem a Liberec

Krátké představení historie Challengeru

První generace byla vyráběna až do roku 1974 na kterou navázala nepříliš úspěšná druhá generace. Ta se vyráběla v Japonsku až do roku 1983 a šlo o kategorii kompaktních vozů za nízkou cenu. Bohužel jde o úplně jiný vůz. Třetí generace ale opět navazuje na úspěchy první a to okolo roku 2008. Vyráběna je do současnosti. Třetí generaci Challenger tak můžeme opět zařadit do kategorie Pony car a Muscle car. V rámci třetí generace vznikla speciální, extrémně silná verze SRT HELLCAT a DEMON.


jízda v dodge chargeru Praha

Líbit by se také mohla jízda s Chargerem!

Vyzkoušejte jeden z nejrychlejších sedanů planety na vlastní kůži spolu s kamarády díky pronájmu na 12 nebo 24 hodin. Navíc s dálniční známkou a neomezeným nájezdem km. Vydat se tak můžete z Prahy po celé ČR!


Pro zajímavost: Elektrická budoucnost Challengeru

CEO automobilky Dodge Carlos Tavares potvrdil, že se dočkáme elektrických muscle cars – Challengeru a Chargeru. Zároveň také i elektrického pickupu Ram. Elektrický pickup není nic nového a nám osobně dává smysl. Co si ale neumíme představit je elektrický muscle car. Vždy totiž šlo o vozy s motorem V8, pohonem zadních kol a také brutálním zvukem. Musíme si holt počkat do roku 2024, kdy by měli být tyto vozy představeny.

Zdroj: motortrend.com

Fotografie z našeho testování:


Jaké se řídí americký Dodge Challenger?

Interier vozu Dodge Challenger
Interiér vozu Dodge Challenger – jak se řídí?

Dodge Challanger se řídí podobně jako ostatní „ameriky“ dané třídy. Jde o velice komfortní a zároveň divoký vůz s 8mi stupňovou automatickou převodovkou. Pro větší zážitek z jízdy lze také řadit manuálně na volantu. Nejen ucho potěší 5,7l motor o výkonu 375 koní. Hravě tak zvládne z 0 na 100 km/h pod 5 vteřin. V naší nabídce tomuto vozu konkuruje Ford Mustang GT500 popřípadě novější Mustang 5.0 a Chevrolet Camaro. Pří jízdě s Challengerem si přijdete jako když řídíte obrněný vůz a to především díky menším oknům, nízko posazené sedačce a hlavně robustní karoserii. Zajímavé je, že i takto výkonné auto může mít celkem slušnou spotřebu. Při klidné jízdě po dálnici se lze dostat na průměrných 8l na 100 km což není vůbec špatné. Jízdu s Challangerem si užije opravdu každý motoristický fanda a obzvláště pak milovník amerických vozů! Velkou výhodou je, že se lze ve voze projet zcela sám bez instruktora.


Novinka: Jízda v silnější verzi – Dodge Challenger Hellcat V8

Jízda v Dodge Challanger Hellcat v8

Dodge Challenger Hellcat, silnější, lepší a mnohem zábavnější Challenger. Plnokrevný americký musclecar s motorem 6,2l Hemi V8 s 8 stupňovou automatickou převodovkou. Výsledkem tak silného motoru je maximální rychlost 320 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h pod 3,7s. Na výběr jsou jízdy v Praze, Českých Budějovicích, Jihlavě a Olomouci po dobu 15, 30 nebo 60 minut.

Aktualizace: Omlouváme se, Challenger Hellcat není v současnosti k zapůjčení. Velkou zábavu si ale užijete i se standardním Challengerem. Doporučujeme si ho zapůjčit rovnou na víkend! Líbit by se také mohla jízda v Dodge Chargeru!


Jak probíhá zážitková jízda v Dodge Challenger?

zapůjčení Dodge Challengeru
Půjčení amerického Dodge Challenger je možné na 15 až 60 minut

Jízda v Dodge Challenger probíhá v běžném provozu a to hned v několika městech – Brno, Hradec Králové, Liberec, Ostrava, Plzeň, Ústí nad Labem a Praha. Ve většině případů se jezdí bez účasti instruktora. Je tedy zcela na Vás kam se vydáte. Jen je potřeba dodržet čas příjezdu. Na výběr je jízda od 15 do 60 minut včetně pohonných hmot. Pokud budete mít zájem, neváhejte se na cokoli zeptat. Dozvíte mnoho zajímavostí o tomto brutálním americkém voze. Challengera si dokonce můžete zapůjčit i na více hodin či víkend.


Jaké jsou recenze na jízdu v Challengeru?

Fakt parádní zážitek, dobrý přístup. Pánové mi auto svěřili do rukou a nechali mě se s ním vyblbnout i přes nepříznivé deštivé počasí a sníženou viditelnost. Pro milovníka aut jako jsem já, vřele doporučuju!!! Martin H., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Kolik zážitková jízda v Dodge Challenger stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?