ZÁŽITKOVÁ JÍZDA V TESLA MODEL X

Více o elektromobilu Tesla model X:

Jízda s elektromobilem Tesla X v provozu i na letišti
Jízda v Tesle model X – Praha, Mladá Boleslav, Liberec, Hradec Králové, Plzeň, Olomouc a Brno

Elektromobil Tesla X je dalším vozem Elona Muska, který rozhodně stojí za vyzkoušení. Model X je velice známý především díky atypickému otevírání zadních dveří. Otevírají se nahoru díky pantům umístěným ve střeše a pomyslně tak vytváří jakási křídla. Jde o zajímavý prvek avšak do garáží obchodních domů jsou zcela nepraktické. Zapůjčení Tesla model X

Aktualizace: V současnosti není tento vůz bohužel k dispozici. Ke zvážení doporučujeme jízdu v Tesle model S nebo v Subaru Impreza WRX či Porsche 911.

Jízda s Tesla model X
Tesla model X a její otevřené zajímavé zadní dveře

Interiér modelu X je obdobný jako v případě Tesly model S. Dominantou palubní desky je dotykový monitor, který slouží řidiči k ovládání různých prvků vozu, také jako navigace nebo parkovací asistent. Za zmínku také stojí druhá obrazovka před volantem, kde můžete studovat zajímavý graf spotřeby elektrické energie, přetížení apod.


Jaké je řídit elektromobil Tesla model X?

Tesla model X na zážitkové jízdě - interiér
Interiér elektromobilu Tesla S, který je obdobný jako u Tesly model X

Řídit elektromobil Tesla je vždy velkým zážitkem ať řídíte model S nebo model X. U obou vyzkoušíte jízdu v běžném silničním provozu, ale také ostřejší sprinty. Právě na ty se většina účastníků nejvíce těší. Pravdou je že při nich dochází k velice rychlému vybíjení baterií a tak je třeba s nimi „šetřit“. Určitě ale budete překvapeni jak rychle, bez prodlevy dokáže zrychlit. Jízda s Tesla model X je parádním zážitkem, který Vás přesvědčí o tom, že elektromobily mají svůj smysl.


Jak probíhá zážitková jízda s elektromobilem Tesla X?

Jízda v Tesle model X probíhá v Praze, Mladé Boleslavi, Liberci, Hradci Králové, Plzni, Olomouci a Brně a to v různých časových variantách. Od 20 do 60 minut řízení nebo i pouhé spolujízdy. Ta je třeba ideálním dárkem pro starší řidiče, které by plánované řízení Tesly mohlo stresovat. Možnost je také nechat si celý zážitek natočit kamerou. Všechny varianty začínají vždy krátkou instruktáží, kdy instruktor vše vysvětlí a ukáže. Rozhodně se nebojte instruktora na cokoli zeptat! 🙂

Aktualizace: V současnosti není tento vůz bohužel k dispozici. Ke zvážení doporučujeme jízdu v Tesle model S nebo v Subaru Impreza WRX či Porsche 911.


Kolik jízda v Tesle X stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?