TEST: MOTOKÁRY PUJAMI V RYCHNOVĚ NAD KNĚŽNOU

Půjčovna motokár v Rychnově nad Kněžnou (Královehradecký kraj)

Motokáry s motorem Honda na trati Pujami
Motokáry Pujami v Rychnově nad Kněžnou

Půjčovna motokár PUJAMI je součástí motoristického areálu, který je v širokém okolí známý pod názvem Jámy. Založen byl již v roce 1998 a má rozlohu až 6 hektarů. Jde o velice pěkný areál s občerstvením, tribunou, dětským koutkem a také motokrosovou tratí. Nás však nejvíce zajímaly motokáry.


Jaké motokáry jsou k zapůjčení?

  • 4x dětská motokára
  • 8x motokára s 340 ccm motorem Honda
  • 10x motokára s 200 ccm motorem Honda

Silnější motokáru s 340 ccm motorem si můžete půjčit pouze na základě licence nebo zajetí časového limitu s 200 ccm motokárou. Ten v roce 2018 činil 1:19:00 a lépe. K dispozici k zapůjčení jsou také dětské motokáry. Kromě motokár si zde lze zapůjčit čtyřkolky na krátký výlet s průvodcem do okolí.


Jaká je v PUJAMI závodní trať?

Výjezd z depa, motokáry Pujami
Výjezd z depa na trať

Závodní trať má celkovou délku 850 m a obsahuje mnoho zatáček s dostatečným prostorem pro předjíždění. Vytyčena je jako obvykle pomocí mnoha pneumatik, kdy povrch trati je poměrně rovný a čistý. Velice se nám při naší návštěvě líbilo depo a celkové zázemí areálu. Za menší nevýhodu považujeme helmy bez plexiskla a zaznamenání pouze nejlepšího času jednotlivých jezdců na výsledkové listině. Kvůli tomu nelze odhalit případné zlepšování nebo zhoršování jezdců v jednotlivých kolech tak jak je to například na motokárách ve Vysokém Mýtě.


Kde půjčovnu motokár v Rychnově nad Kněžnou najdete?

Půjčovna motokár a motokrosová trať leží v klidné části města u řeky Kněžky. K areálu se dostanete přes kruhový objezd u Penny marketu ulicí Pod Budínem, kde před zatáčkou vedoucí vpravo odbočíte doleva do průmyslové části města. To však ale již uvidíte směrovku PUJAMI. Zaparkovat můžete před branou areálu nebo uvnitř areálu PUJAMI vedle sanitárního kontejneru.


Proč určitě vyzkoušet i motokáry ve Vysoké Mýtě?

Nedaleko od Rychnova nad Kněžnou jsou také motokáry ve Vysokém Mýtě, které naleznete uvnitř areálu autodromu. K zapůjčení jsou taktéž motokáry s 200 ccm motorem a 340 ccm motorem. Velkou výhodou je, že pokud se Vám podaří zajet stanovený limit s 200 ccm motokárou můžete si půjčit silnější a to na velký závodní okruh. Na tom pravidelně probíhají závody motokár a motorek.

V areálu autodromu ve Vysokém Mýtě lze kromě jiného absolvovat kurz bezpečné jízdy (školu smyku) nebo vyzkoušet celou řadu motorek na závodním okruhu.