ZÁŽITKOVÁ JÍZDA V AUDI R8 V10

O Audi R8 V10, které je k zapůjčení:

Nejvýjimečnější vozem Audi je bezesporu Audi R8 V10. Tento supersport je vyráběn od roku 2007 a jako vůbec první automobil této značky má motor umístěný uprostřed. Nejsilnější nabízený motor je desetiválec od Lamborghini s obsahem 5 204cm³ uspořádaný do V. Stejný motor má mimochodem i námi nabízené Lamborghini Gallardo. Výsledkem tohoto motoru je maximální rychlost 325 km/h s akcelerací z 0 na 100 za 3,7 s.

Aktualizace: V současnosti není tento vůz bohužel k dispozici. Ke zvážení doporučujeme jízdu v Nissan GTR, Subaru Impreza WRX, Porsche 911 nebo v „amerikách“ Ford Mustang, Chevrolet Camaro a Dodge Challenger.

Jízda v modrém Audi R8 V10 plus
Jízda v Audi R8 V10 na letišti

Stručné představení historie

Audi je německá automobilová společnost, která byla založena v roce 1909 Augustem Horchem. V roce 1921 jako vůbec první automobilová společnost přišla s řízením umístěným vlevo. To bylo velice výhodné všude tam, kde se jezdí vpravo. Řidič měl a do současnosti má dokonalý přehled o protijedoucích vozech. Řízení vlevo se tak stalo standardem. Audi od prvopočátku vyrábí vozy různých tříd od malých automobilů typu A1, A2 až po velká SUV typu Q7. My však zprostředkováváme jízdu pouze v R8. Pokud by Vás zajímalo koliknová R8 může stát, podívejte se na webové stránky Audi R8. Je to strašná pálka. Bohužel.


Jak se tento vůz řídí?

zážitková jízda v Audi R8 - řadící páka
Krásná řadící páka v Audi R8, zdroj: Pixabay.com

Audi R8 V10 je supersportovní auto, které se tak trochu prezentuje jako auto, které se hodí pro každodenní ježdění. Bohužel tomu tak úplně není stejně jako u podobných automobilů. Je třeba se připravit na tvrdý podvozek, který na našich okreskách při delších cestách příliš pohodlný není.

Naopak kratší vyjížďky si zamiluje každý petrolhead a to nemluvě o jízdě na dálnici či sprintu na letišti. V nižších otáčkách je Audi poměrně kultivované, ale to se rychle změní přepnutím na režim sport a prudkým sešlápnutím plynu. Brutální akcelerace Vás zamáčkne do sedaček a povolí Vás jakmile trochu uberete. Akceleraci si v tomto voze užíváte, dovolí Vám jít až k devíti tisícům otáčkám. V těch už motor skrze výfukové svody pouští zvuky podobné formuli.

Řízení a řazení je jak je u Němců zvykem naprosto přesné. Díky pohonu všech čtyř kol a velice dobrému rozložení váhy si v zatáčkách můžete dovolit opravdu hodně. S Audi R8 V10 dokonale poznáte co představuje pojem supersport. Bude Vás prostě bavit!


Jak probíhá zážitková jízda v AUDI R8 V10?

Audi R8 V10 jízda
Interiér Audi R8 V10

Zážitková jízda v Audi R8 probíhá v kombinaci jízdy v běžném provozu. V obci a na dálnici. Třešničkou na dortu je ostrý sprint na letištní ploše. V závislosti na výkonu vozu je zde možné dosáhnou rychlosti od 250 do 300 km/h. Sprint začíná rozjezdem z 50-60 km/h nikoliv z místa. Hlavním důvodem je životnost spojky, která je pro tento supersportovní vůz velice drahou záležitostí a prudké rozjezdy ji příliš nešetří. To ale na výsledném zážitku nic nemění! 🙂

Pro zajištění bezpečnosti s Vámi jako spolujezdec pojede instruktor. Ten Vás nejdříve o celém průběhu jízdy instruuje a pak už můžete vyrazit. Určitě se nebojte ho během jízdy vyzpovídat a dozvědět se tak o vozu více. Půjčení Audi R8 probíhá velice rychle. Nemusíte mít z ničeho obavu!


Jaké jsou recenze na jízdu v Audi R8?

Super auto, pohodový instruktor. Nelze popsat, musí se vyzkoušet! Karel P., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Kolik zážitková jízda stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?

Aktualizace: V současnosti není tento vůz bohužel k dispozici. Ke zvážení doporučujeme jízdu v Nissan GTR, Subaru Impreza WRX, Porsche 911 nebo v „amerikách“ Ford Mustang, Chevrolet Camaro a Dodge Challenger.