ZÁŽITKOVÁ JÍZDA LAMBORGHINI GALLARDO

O Lamborghini Gallardo LP560-4, které je k zapůjčení:

 

Zážitková jízda Lamborghini Gallardo
Zážitková jízda Lamborghini Gallardo

Lamborghini je italská automobilová společnost, která byla založena v roce 1962 a původně se věnovala pouze výrobě traktorů. Zakladatel Ferrucio Lamborghini vlastnil několik supersportovních vozů zejména Maserati a Ferrari se kterými však nebyl zcela spokojen. Rozhodl se tedy, že založí dceřinou společnost zaměřující se pouze na supesportovní vozy. Stal se tak konkurentem těchto prestižních vozů. Přímým konkurentem Lamborghini Gallardo v naší nabídce zážitkových jízd je Ferrari 458 Italia


NOVINKA ROKU 2018: Lamborghini Gallardo vs. Ferrari 458 Italia

 

Lamborghini vs. Ferrari
Lamborghini Gallardo vs. Ferrari 458 Italia

Porovnejte sílu těchto italských superaut v běžném provozu a na závěr jízdy u obou šlápněte pořádně

na plyn na 3 km dlouhé letištní ploše. 


Kolik tato zážitková jízda stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?

 

DOSTUPNÉ TERMÍNY A CENA


Supersportovní vozy společnost vyrábí dodnes. Na současné modely se můžete podívat na webových stránkách Lamborghini. Ikonickými vozy této značky se však stalo v posledních 50 letech jen několik vozů. Jde zejména Lamborghini Countach, Diablo, Murciélago a Gallardo. Poslední zmiňované je pro Vás připraveno k zapůjčení na projížďku.

zážitková jízda v Lamborghini Gallardo - pohled na vůz
560 koní, maximální rychlost 325 km/h a z 0 na 100 km/h za 3,7s!!!

Lamborghini Gallardo LP560-4 se vyrábí od roku 2008 a pod kapotou se mu skrývá desetiválec uspořádaný do V o objemu 5 204 cm³. Výsledkem je 560 koní (412kw) a akcelerace z 0 na 100 za 3,7s. Maximální rychlost činí ohromujících 325 km/h.


Pro zajímavost: S vozy Lamborghini jezdí policie v Dubaji

Krása, noblesa a rychlost: Dubajská policie se prohání v Lamborghini [ČT]


Jak dobře se Gallardo řídí?

 

zážitková jízda v Lamborghini Gallardo -interier
Není to nádhera??!

Určitě Vás u tohoto vozu nepřekvapí brutální síla a akcelerace. To už Lamborghini Gallardo tzv. „kouká z očí“. Co Vás ale překvapí je to jak perfektně a rychle řadí. Rychlosti tam doslova seká a při přeřazení si vždy nezapomene „štěknout“ z výfuku. Zvuk linoucí se z výfuku je s rostoucími otáčkami motoru více a více brutální. Pro každého benzínového šílence je každé prudší přidání plynu a přeřazení luxusním koncertem.

Běžného řidiče trochu zarazí jak je vůz široký a jak malý je z něj výhled. Nemluvě při couvání. To vše mu ale zcela jistě odpustíte. Na rovinkách prudce akceleruje a v zatáčkách díky pohonu všech čtyř kol a skvělému rozložení váhy perfektně sedí. Plyn bych ale v zatáčkách moc nepřidával. Pozor si také dejte na brzdění. Karbon-keramické brzdy jsou opravdu ostré a na svém významu získávají především ve vyšších rychlostech.

 

 


Jak probíhá zážitková jízda v Gallardu?

 

Zážitková jízda probíhá v kombinaci jízdy v běžném provozu. V obci a na dálnici. Třešničkou na dortu je ostrý sprint na letištní ploše. V závislosti na výkonu vozu je zde možné dosáhnou rychlosti od 250 do 300 km/h. V případě Gallarda očekávám, že se přes 250 km/h dostanete snadno. Záleží ale na podmínkách.

Pro zajištění bezpečnosti s Vámi jako spolujezdec pojede instruktor. Ten Vás nejdříve o celém průběhu jízdy instruuje a pak už můžete vyrazit. Určitě se nebojte ho během jízdy vyzpovídat a dozvědět se tak o vozu více.


Kolik tato zážitková jízda stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?

 

DOSTUPNÉ TERMÍNY A CENA