ZÁŽITKOVÁ JÍZDA V MCLAREN 570S

O McLaren 570S, které je k zapůjčení:

Jízda v McLaren 570S
Jízda v McLaren 570S je perfektním dárkem pro každého motoristického nadšence.

McLaren je britská automobilka, která vyrábí především supersportovní a luxusní automobily. Na ty nejnovější se můžete podívat na webových stránkách McLarenu. Do podvědomí se dostala díky tomu, že je stálým účastníkem Formule 1 a to od Velké ceny Monaka v roce 1966. Jejím nejrychlejším a zároveň nejdražším vozem je McLaren P1. Dosahuje neuvěřitelné maximální rychlosti – 390 km/h. Velice rychlým a zajímavým vozem je také McLaren 570S, který je k zapůjčení. Zjistit více o jízdě v McLarenu 570S

Pod kapotou McLarenu 570S se skrývá osmiválec uspořádaný do V o objemu 3 800 cm³ se dvěma turby. Výsledkem je maximální rychlost 328 km/h se zrychlením z 0 na 100 za 3,2s. O přenos brutální síly se stará sedmistupňová převodovka SSG. Přímými konkurenty 570tky v naší nabídce jsou Ferrari 458 Italia, Lamborghini Gallardo a nově také co se týče akcelerace Ariel Atom.


Pro zajímavost: McLaren 570S si troufá i na R8!

McLaren 570S: Nejmenší model automobilky, který si troufá i na nové Audi R8, přichází! [Refresher]

Zdroj: Refresher.cz

Jaký je pocit řídit McLaren 570S?

Náhled do interiéru McLarenu 570S
Interiér parádního McLarenu 570S

McLaren 570S patří do skupiny menších supersportů tzv. McLaren Sport Series. Ty mají být co nejpoužitelnější v běžném životě. V případě tohoto vozu tomu tak opravdu je. Z auta je dobrý výhled, sedačky jsou pohodlné a dokonce v interiéru najdete dostatek odkládacích míst. Moc příjemně se řídí a jeho brutální akcelerace Vás ohromí. Je o mnoho rychlejší než konkurent Audi R8 V10. Dvoustovku zvládne pohodlně pod 10s. To vše není výsledkem pouze skvěle vyladěného motoru, ale především snahy o maximální úsporu hmotnosti. Výsledkem je pouhých 1 300 kg váhy s téměř dokonalým rozvržením mezi přední a zadní nápravou. V zatáčkách si tak můžete dovolit opravdu hodně.


Jak probíhá zážitková jízda s McLaren 570S?

Záď McLarenu 570S na letišti
McLaren 570S připravený ke sprintu na letišti

Zážitková jízda probíhá v kombinaci jízdy v běžném provozu. V obci a na dálnici. Třešničkou na dortu je ostrý sprint na letištní ploše. V závislosti na výkonu vozu je zde možné dosáhnou rychlosti od 250 do 300 km/h. V případě tohoto vozu se hravě dostanete přes 250 km/h. Tento sprint začíná rozjezdem z 50-60 km/h nikoliv z místa a to kvůli životnosti spojky, která je pro tento supersportovní vůz velice drahou záležitostí. To ale na výsledném zážitku nic nemění! 🙂

Pro zajištění bezpečnosti s Vámi jako spolujezdec pojede instruktor. Ten Vás nejdříve o celém průběhu jízdy instruuje a pak už můžete vyrazit. Určitě se nebojte ho během jízdy vyzpovídat a dozvědět se tak o vozu více.

Aktualizace 2020: V současnosti probíhají jízdy pouze v Praze a to v běžném provozu a dálnici. Bez letištního sprintu.


Kolik tato zážitková jízda stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?