ZÁŽITKOVÁ JÍZDA VE FERRARI 458 ITALIA

O Ferrari 458 Italia, které je k zapůjčení:

 

zážitková jízda ve Ferrari 458 Italia, ZÁŽITKY
Zážitková jízda Ferrari 458 Italia

Ferrari je italská automobilová společnost založená automobilovým závodníkem Enzem Ferrari zaměřená na výrobu sportovních a supersportovních automobilů. Enzo F. za sebou nemá nějaké významné závodnické úspěchy jak by se možná očekávalo. 

Úspěšným ho udělalo to, že se dal na dráhu automechanika. Byl poměrně šikovný a tak se dostal do automobilky Alfa Romeo. Tam pracoval jako automechanik a zkušební řidič. Později založil svou vlastní závodní stáj s vozy Alfa Romeo, kterou pojmenoval Scuderia Ferrari. Po čase se ale s Alfou rozchází a později začíná produkovat vlastní vozy. 


Doporučujeme se podívat…

Ferrari slaví 70 let své existence!


 

zážitková jízda v Ferrari 458 Italia - motor
Motorový prostor, zde se skrývá 570 koní

Ferrari má hned několik ikonických vozů. Jedním z nich je Ferrari 458 Italia s osmiválcem uspořádaným do V. Motor Italia má objem 4 499cm³ a výkon 570 koní (425kw).

Díky tomu hravě překoná rychlost 325 km/h a z 0 na 100 km/h dosáhne za necelé 3,4s.  Jako vůbec první Ferrari má motor umístěný před zadní nápravou čímž dosahuje výborného rozložení váhy mezi nápravami. Pokud by Vás spalovací motory omrzeli máme pro Vás přichystanou novinku – Teslu model S!!! 


Jen pro zajímavost: Víte jak mohlo vypadat československé „Ferrari“? 

Na silnice vyjela replika dvoumístného sportovního kupé, které v 60. letech navrhli v Československu. I když model tehdy snesl srovnání s nejmodernější světovou konkurencí, do výroby se nakonec nedostal. [ČT]


Jak se tento supersport řídí?

 

zážitková jízda v Ferrari 458 Italia
Interiér, no není to nádhera?

Co Vám budu povídat, řídí se skvěle. Víceprvkové zavěšení nápravy a adaptivní tlumiče umožňují opravdu pohodlnou jízdu i na horším povrchu. Prodleva plynového pedálu není téměř žádná a akcelerace je fenomenální. Krásně Vás zatlačí do pohodlné sedačky, kdy vzadu spouští orchestr pro každého benzínového nadšence.

Vzhledem k vysoké maximální rychlosti jsou na voze osazeny kompozitní brzdy z uhlíkových vláken a keramiky značky Brembo. Brzdy jsou poměrně ostré a vzhledem k použitým materiálům se jejich účinnost i při velké zátěži nesnižuje. Jízda s tímto vozem Vás baví, je kultivované, ale zároveň tak trochu divoké.

 

DOSTUPNÉ TERMÍNY A CENA


Jak probíhá zážitková jízda s Ferrari 458 Italia?

 

Zážitková jízda probíhá v kombinaci jízdy v běžném provozu. V obci a na dálnici. Třešničkou na dortu je ostrý sprint na letištní ploše v případě varianty v Březině u Mnichova Hradiště. V závislosti na výkonu vozu je zde možné dosáhnou rychlosti od 250 do 300 km/h. V tomto případě můžete bez problému atakovat rychlost 250 km/h.

Pro zajištění bezpečnosti s Vámi jako spolujezdec pojede instruktor. Ten Vás nejdříve o celém průběhu jízdy instruuje a pak už můžete vyrazit. Určitě se nebojte ho během jízdy vyzpovídat a dozvědět se tak o vozu více.


Místa kde probíhá jízda:

 

Zážitková jízda s Ferrari 458 Italia probíhá v Praze – Vestec, Kroměříži a Březině u Mnichova Hradiště.

Nebo také nově v Olomouci, Brně a Ostravě.


Kolik tato zážitková jízda v 458 Italia stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?

 

DOSTUPNÉ TERMÍNY A CENA | ČECHY 

DOSTUPNÉ TERMÍNY A CENA | MORAVA