JÍZDA V PORSCHE 911 CARRERA

O Porsche 911 CARRERA, které je k zapůjčení:

Porsche 911 CARRERA má motor typu boxer. Jde o zážehový šestiválec s protiběžnými písty o objemu 3 387 cm³ s maximálním výkonem 300 koní (221kw). Výsledkem je maximální rychlost 280 km/h se zrychlením z 0 na 100 za 4,9s. Obdobné zrychlení má i námi nabízené Porsche 718 CAYMAN nebo Subaru Impreza WRX STI. U obou vozů si ale zábavy užijete do sytosti. Zapůjčení Porsche 911

Jízda v Porsche 911 Carrera
Jízda v Porsche 911 Carrera s letištním sprintem

Stručné představení historie

Porsche je legendární automobilová značka, která v současnosti spadá pod koncern Volkswagen. Založena byla v roce 1931 Ferdinandem Porschem, který je známým konstruktérem oblíbeného vozu VW Brouk. V současnosti je považována za producenta špičkových vozů s vysokým výkonem, která jsou použitelná i pro každodenní „běžné“ používání. Nejslavnějším vozem této značky je bezesporu právě Porsche 911. V prvopočátcích bylo označované jako 901, ale to se vzhledem ke konfliktu s označováním vozů Peugeot muselo změnit. Výsledkem je tedy označení 911. Vůbec první závodně upravený speciál této značky nesl název CARRERA a to po dálkovém závodě (Carrera Panamericana), který se konal v Mexiku od roku 1950 do 1954. Doplňujícím označení jsou číslice 2 a 4 reprezentující pohon dvou nebo všech čtyř kol. Později se také přidalo označení T jako turbo. Na další modely Porsche, tedy ty nejnovější se můžete podívat na webových stránkách Porsche. Jsou moc pěkně zpracované!


Pro zajímavost: Věděli jste, že se Ferdinand Porsche narodil v České republice? 

Psal se rok 1875, když se ve Vratislavicích nad Nisou narodil muž, který o několik desetiletí později zásadně ovlivnil celý automobilový svět. [ČT]


Řízení Porsche jako dárek – Jak se tento parádní vůz řídí?

Interiér Porsche Carrera
Interiér supersportu Porsche 911 Carrera

Prvně co Vás po usednutí do Porsche 911 CARRERA překvapí je poměrně nepříliš ergonomicky povedená sedačka. Chvilku času Vám zabere najít tu správnou polohu. Obdobně nezvykle provedená pro běžného řidiče je i spojka. Ta je dosti tuhá a musíte si zvykat na správnou polohu při rozjezdu. Zejména do kopce. Vše ostatní už je německý koncert pro každého motoristického nadšence. Motor Vás zatlačí do sedaček svými maximálními sedmi tisíci otáčkami, kdy se už od prvních otáček motoru z výfuku line krásný zvuk. Ten je výsledkem silného motoru a speciálně řešených výfukových svodů z výroby. Řízení 911tky sice není tak ostré, jak by se očekávalo. Můžete si tak ale užívat pocit, kdy na volantu cítíte opravdu vše, co se s vozem děje.


NOVINKA: JÍZDA V PORSCHE 911 GT3 NA OKRUHU

Jízda na okruhu s Porsche 911 GT3

Vyzkoušejte horkou novinku – Jízdu v Porsche na okruhu Slovakia Ring (nedaleko od Bratislavy). Díky tomuto zážitku poznáte jaké je být profesionálním závodníkem. Nebojte, veškeré závodnické vybavení Vám bude zapůjčeno a vše důkladně vysvětleno! K dispozici je pro Vás připraveno více variant rozdělených podle času nebo počtu kol. Samozřejmostí je možnost řízení GT3 i spolujízda s profesionálem.

Jízda v Porsche 911 GT3 na okruhu

Kromě Slovakia Ringu se můžete projet také na okruhu v Brně. Na výběr máte dvě varianty – 2 nebo 4 kola při kterých zažijete maximální adrenalin. Jízdu lze absolvovat i bez ŘP a to na sedadle spolujezdce.

Jízda v Porsche Cayman

Líbit by se Vám také mohla jízda v Porsche 718 Cayman GT4, která probíhá v okolí Berouna, Plzně a na závodních okruzích v Brně, Hradci Králové, Mostě a Sosnové. Jízdu můžete absolvovat i na sedadle spolujezdce.


Jak probíhá jízda s Porsche 911 CARRERA?

Zážitková jízda v Porsche Carrera

Zážitková jízda probíhá v kombinaci jízdy v běžném provozu. Tedy v obci a na dálnici. V současnosti jsou možné jízdy v Jablonci nad Nisou, Liberci a Praze. Pro zajištění bezpečnosti s Vámi jako spolujezdec pojede instruktor. Ten Vás nejdříve o celém průběhu jízdy instruuje a pak už můžete vyrazit. Určitě se nebojte ho během jízdy vyzpovídat a dozvědět se tak o vozu více. Pokud sháníte jízdu v kabrioletu, zvolte jízdu s Porsche v Jablonci nad Nisou a Liberci.


Jaké jsou recenze na jízdu v Porsche 911?

Jízda byla s profesionálním instruktorem. Vše probíhalo tak, jak má. Na místě je i možnost zakoupení natočené celé jízdy v autě přes gopro kameru. Václav J., hodnocení: 4/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Kolik zážitková jízda v Porsche stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?

Máte v okolí někoho, kdo si nejvíc na světě přeje řídit Porsche 911? Auto s nezaměnitelným vzhledem, nadupaným šestiválcem a zvukem, který láká a vábí? To přece není něco tak nesplnitelného. Využijte dárkový poukaz a věnujte zážitek řídit superrychlé Porsche 911 – nestárnoucí klasiku s motorem typu Boxer, které poskytne přímo snové zážitky s vůní benzínu. Kolik zážitková jízda stojí a kdy je možný termín?

Ikona dárku