ZÁŽITKOVÁ JÍZDA V PORSCHE 911 CARRERA

O Porsche 911 CARRERA, které je k zapůjčení:

Jízda v Porsche 911 Carrera
Jízda v Porsche 911 Carrera s letištním sprintem

Porsche 911 CARRERA má motor typu boxer. Jde o zážehový šestiválec s protiběžnými písty o objemu 3 387 cm³ s maximálním výkonem 300 koní (221kw). Výsledkem je maximální rychlost 280 km/h se zrychlením z 0 na 100 za 4,9s. Obdobné zrychlení má i námi nabízené Subaru Impreza WRX STI. U obou vozů si ale zábavy užijete dosytosti. Zapůjčení Porsche 911


Stručné představení historie

Porsche je legendární automobilová značka, která v současnosti spadá pod koncern Volkswagen. Založena byla v roce 1931 Ferdinandem Porschem, který je známým konstruktérem oblíbeného vozu VW Brouk. V současnosti je považována za producenta špičkových vozů s vysokým výkonem, která jsou použitelná i pro každodenní „běžné“ používání. Nejslavnějším vozem této značky je bezesporu právě Porsche 911. V prvopočátcích bylo označované jako 901, ale to se vzhledem ke konfliktu s označováním vozů Peugeot muselo změnit. Výsledkem je tedy označení 911. Vůbec první závodně upravený speciál této značky nesl název CARRERA. Na další modely, tedy ty nejnovější se můžete podívat na webových stránkách Porsche. Jsou moc pěkně zpracované!


Pro zajímavost: Věděli jste, že se Ferdinand Porsche narodil v České republice? 

Psal se rok 1875, když se ve Vratislavicích nad Nisou narodil muž, který o několik desetiletí později zásadně ovlivnil celý automobilový svět. [ČT]


Jaké se tento parádní vůz řídí?

Interiér Porsche Carrera
Interiér supersportu Porsche 911 Carrera

Prvně co Vás po usednutí do Porsche 911 CARRERA překvapí je poměrně nepříliš ergonomicky povedená sedačka. Chvilku času Vám zabere najít tu správnou polohu. Obdobně nezvykle provedená pro běžného řidiče je i spojka. Ta je dosti tuhá a musíte si zvykat na správnou polohu při rozjezdu. Zejména do kopce. Vše ostatní už je německý koncert pro každého motoristického nadšence. Motor Vás zatlačí do sedaček svými maximálními sedmi tisíci otáčkami, kdy se už od prvních otáček motoru z výfuku line krásný zvuk. Ten je výsledkem silného motoru a speciálně řešených výfukových svodů z výroby. Řízení 911tky sice není tak ostré, jak by se očekávalo. Můžete si tak ale užívat pocit, kdy na volantu cítíte opravdu vše, co se s vozem děje.


NOVINKA: JÍZDA V PORSCHE 911 GT3 NA OKRUHU

Jízda na okruhu s Porsche 911 GT3

Vyzkoušejte horkou novinku – Jízdu v Porsche na okruhu Slovakia Ring (nedaleko od Bratislavy). Díky tomuto zážitku poznáte jaké je být profesionálním závodníkem. Nebojte, veškeré závodnické vybavení Vám bude zapůjčeno a vše důkladně vysvětleno! K dispozici je pro Vás připraveno více variant rozdělených podle času nebo počtu kol. Samozřejmostí je možnost řízení GT3 i spolujízda s profesionálem.

Jízda v Porsche 911 GT3 na okruhu

Kromě Slovakia Ringu se můžete projet také na okruhu v Mostě a Brně. Na výběr máte dvě varianty – 2 nebo 4 kola při kterých zažijete maximální adrenalin. Jízdu lze absolvovat i bez ŘP a to na sedadle spolujezdce.


Jak probíhá zážitková jízda s Porsche 911 CARRERA?

Zážitková jízda v Porsche Carrera
Zážitková jízda v černém Porsche 911 Carrera

Zážitková jízda probíhá v kombinaci jízdy v běžném provozu. V obci a na dálnici. Třešničkou na dortu je ostrý sprint na letištní ploše v Březině u Mnichova Hradiště. V závislosti na výkonu vozu je zde možné dosáhnou rychlosti od 250 do 300 km/h. V případě tohoto vozu bych počítal s maximální rychlostí přes 200 km/h. Rozjezd neprobíhá z místa, ale z rychlosti okolo 50 km/h kvůli životnosti spojky. Kromě Porsche se budete moci pokochat také ostatními supersporty. Třeba krásným Subaru Impreza WRX STI, Audi R8 a dalšími.

Pro zajištění bezpečnosti s Vámi jako spolujezdec pojede instruktor. Ten Vás nejdříve o celém průběhu jízdy instruuje a pak už můžete vyrazit. Určitě se nebojte ho během jízdy vyzpovídat a dozvědět se tak o vozu více.

Aktualizace: V současnosti probíhají jízdy pouze v Praze a to v běžném provozu a dálnici. Bez letištního sprintu.


Jaké jsou recenze na jízdu v Porsche?

Byl jsem velmi spokojený vše proběhlo dle mých představ. Kryštof P., hodnocení: 5/5

Zdroj: Adrop.cz

Kolik zážitková jízda v Porsche stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?