ZÁŽITKOVÁ JÍZDA V SUBARU WRX STI

O Subaru Impreza WRX STI, které je k zapůjčení:

 

Zážitková jízda v Subaru Impreza WRX STI
Zážitková jízda v Subaru Impreza WRX STI

Subaru je japonská značka firmy Fuji Heavy Industries, která vznikla v roce 1953. Vzhledem k velkému celosvětovému úspěchu vozů se firma v roce 2017 přejmenovala na Subaru Corporation. Subaru se specializuje na vozy s motorem typu boxer. Ten je umístěn právě v tomto voze. Stejný typ motoru můžete také najít v námi nabízeném Porsche 911 Carrera.

V podstatě jde o plochý zážehový čtyřválec o objemu 2457cm³ s protiběžnými písty a přeplňováním. V hlavě válců jsou umístěné dvě vačkové hřídele a motor má celkem 16 ventilů. Výsledkem je výkon cca 300 koní (221kw) s maximálním točivým momentem 407Nm/4000ot./min. Maximální rychlost je omezená na 250 km/h.

Impreza WRX STIpohon všech čtyř kol, které brzdí sportovní brzdy značky BREMBO. Dokonalou stabilitu vozu při sportovní jízdě zajišťuje čtyřkanálové ABS spolu s mezinápravovým diferenciálem DCCD a samosvornými diferenciály přední a zadní nápravy. Převodovka je manuální šestistupňová. Velice povedená je i nejnovější Impreza WRX STI. Ostatně posuďte sami na webových stránkách Subaru.


Jaké je řídit Subaru WRX STI?

 

zážitková jízda v Subaru Impreza WRX STI - interiér
Krásný interiér v Impreze WRX

Subaru Impreza WRX STI Vás zpočátku překvapí svou civilizovaností. Jde v podstatě o vůz ke každodennímu používání, který se však změnou jízdního módu a prudkým přidáním plynu změní na ostrou bestii polykající benzín po litrech. Při opravdu ostré jízdě si totiž bez okolků „vezme“ 30l/100km. S tím se ale musí při takovémto výkonu počítat.

Akcelerace z 0 na 100 Vás zřejmě neoslní (5,2s), ale určitě Vás dostane stabilita vozu v zatáčkách. Vůz se v nich i při vysoké rychlosti téměř nenaklání. Zásluhu na tom má především dobré rozložení váhy, pohon všech čtyř kol a propracované diferenciály. Bez obav si tedy můžete dovolit ostře řezat zatáčky.


 

NOVINKA 2018: JÍZDA NA OKRUHU V ZÁVODNÍM SPECIÁLU

SUBARU IMPREZA WRX STI A MITSHUBISHI LANCER EVO

 

 


Jak probíhá zážitková jízda se Subaru Impreza WRX STI?

 

Zážitková jízda probíhá v kombinaci jízdy v běžném provozu. V obci a na dálnici. Třešničkou na dortu je ostrý sprint na letištní ploše. V závislosti na výkonu vozu je zde možné dosáhnou rychlosti od 250 do 300 km/h.
Pro zajištění bezpečnosti s Vámi jako spolujezdec pojede instruktor. Ten Vás nejdříve o celém průběhu jízdy instruuje a pak už můžete vyrazit. Určitě se nebojte ho během jízdy vyzpovídat a dozvědět se tak o vozu více.


Kolik tato zážitková jízda v Impreze stojí a kdy je nejbližší termín jízdy? 

 

DOSTUPNÉ TERMÍNY A CENA