ZÁŽITKOVÁ JÍZDA V SUBARU WRX STI

O Subaru Impreza WRX STI, které je k zapůjčení:

Jízda v modrém Subaru Impreza WRX STI
Subaru Impreza WRX STI

Impreza WRX STI má pohon všech čtyř kol, které brzdí sportovní brzdy značky BREMBO. Dokonalou stabilitu vozu při sportovní jízdě zajišťuje čtyřkanálové ABS spolu s mezinápravovým diferenciálem DCCD a samosvornými diferenciály přední a zadní nápravy. Převodovka je manuální šestistupňová. Velice povedená je i nejnovější Impreza WRX STI. Vše výše uvedené zajišťuje parádní zábavu za volantem. Zážitková jízda v Subaru Impreza


Krátké představení historie Subaru

Subaru je japonská značka firmy Fuji Heavy Industries, která vznikla v roce 1953. Vzhledem k velkému celosvětovému úspěchu vozů se firma v roce 2017 přejmenovala na Subaru Corporation. Subaru se specializuje na vozy s motorem typu boxer. Ten je umístěn právě v tomto voze. Stejný typ motoru můžete také najít v námi nabízeném Porsche 911 Carrera. V podstatě jde o plochý zážehový čtyřválec o objemu 2457cm³ s protiběžnými písty a přeplňováním. V hlavě válců jsou umístěné dvě vačkové hřídele a motor má celkem 16 ventilů. Výsledkem je výkon cca 300 koní (221kW) s maximálním točivým momentem 407Nm/4000ot./min. Maximální rychlost je omezená na 250 km/h.


Jaké je řídit Subaru WRX STI?

řízení subaru WRX, interier vozu
Interiér vozu – jaké je řízení Subaru WRX STI?

Jízda v Subaru Impreza WRX STI Vás zpočátku překvapí svou civilizovaností. Jde v podstatě o vůz ke každodennímu používání, který se však změnou jízdního módu a prudkým přidáním plynu změní na ostrou bestii polykající benzín po litrech. Při opravdu ostré jízdě si totiž bez okolků „vezme“ 30l/100km. S tím se ale musí při takovémto výkonu počítat. Akcelerace z 0 na 100 Vás zřejmě neoslní (5,2s), ale určitě Vás dostane stabilita vozu v zatáčkách. Vůz se v nich i při vysoké rychlosti téměř nenaklání. Zásluhu na tom má především dobré rozložení váhy, pohon všech čtyř kol a propracované diferenciály. Bez obav si tedy můžete dovolit ostře řezat zatáčky. Líbit by se Vám také mohla jízda v Audi R8 V10 nebo již zmiňovaném Porsche 911.


Jak probíhá zážitková jízda se Subaru Impreza WRX STI?

Modré Subaru Impreza WRX STI připravené k jízdě v Praze
Subaru Impreza WRX STI připravené k jízdě

Zážitková jízda v Subaru probíhá v kombinaci jízdy v běžném provozu. V obci a na dálnici. Třešničkou na dortu je ostrý sprint na letištní ploše v Březině u Mnichova Hradiště. Běžně jde o rozjezd z rychlosti okolo 50 km/h a to kvůli prodloužení životnosti spojky. V závislosti na výkonu vozu je možné dosáhnou rychlosti od 250 do 300 km/h a to už je slušný fičák! 🙂
Pro zajištění bezpečnosti s Vámi jako spolujezdec pojede instruktor. Ten Vás nejdříve o celém průběhu jízdy instruuje a pak už můžete vyrazit. Určitě se nebojte ho během jízdy vyzpovídat a dozvědět se tak o vozu více.

Aktualizace 2020: V současnosti probíhají jízdy pouze v Praze a to v běžném provozu a dálnici. Bez letištního sprintu.


Jaké jsou recenze na jízdu se Subaru?

Zážitkovou jízdu jsem dal synovi jako narozeninový dárek. I když se vezl vedle řidiče,užil si to velmi moc. Mohu všem jen doporučit!

Zdroj: Adrop.cz – Jan Z., hodnocení: 5/5

Kolik zážitková jízda stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?