ZÁŽITKOVÁ JÍZDA V SUBARU WRX STI

O Subaru Impreza WRX STI, které je k zapůjčení:

Jízda v bílém Subaru Impreza WRX STI
Jízda v Subaru Impreza WRX STI v běžném provozu

Subaru je japonská značka firmy Fuji Heavy Industries, která vznikla v roce 1953. Vzhledem k velkému celosvětovému úspěchu vozů se firma v roce 2017 přejmenovala na Subaru Corporation. Subaru se specializuje na vozy s motorem typu boxer. Ten je umístěn právě v tomto voze. Stejný typ motoru můžete také najít v námi nabízeném Porsche 911 Carrera. V podstatě jde o plochý zážehový čtyřválec o objemu 2457cm³ s protiběžnými písty a přeplňováním. V hlavě válců jsou umístěné dvě vačkové hřídele a motor má celkem 16 ventilů. Výsledkem je výkon cca 300 koní (221kW) s maximálním točivým momentem 407Nm/4000ot./min. Maximální rychlost je omezená na 250 km/h.

Impreza WRX STI má pohon všech čtyř kol, které brzdí sportovní brzdy značky BREMBO. Dokonalou stabilitu vozu při sportovní jízdě zajišťuje čtyřkanálové ABS spolu s mezinápravovým diferenciálem DCCD a samosvornými diferenciály přední a zadní nápravy. Převodovka je manuální šestistupňová. Velice povedená je i nejnovější Impreza WRX STI. Zjistit více o jízdě v Subaru Impreza


Jaké je řídit Subaru WRX STI?

řízení subaru WRX, interier vozu
Interiér vozu – jaké je řízení Subaru WRX STI?

Jízda v Subaru Impreza WRX STI Vás zpočátku překvapí svou civilizovaností. Jde v podstatě o vůz ke každodennímu používání, který se však změnou jízdního módu a prudkým přidáním plynu změní na ostrou bestii polykající benzín po litrech. Při opravdu ostré jízdě si totiž bez okolků „vezme“ 30l/100km. S tím se ale musí při takovémto výkonu počítat. Akcelerace z 0 na 100 Vás zřejmě neoslní (5,2s), ale určitě Vás dostane stabilita vozu v zatáčkách. Vůz se v nich i při vysoké rychlosti téměř nenaklání. Zásluhu na tom má především dobré rozložení váhy, pohon všech čtyř kol a propracované diferenciály. Bez obav si tedy můžete dovolit ostře řezat zatáčky.


NOVINKA 2019: JÍZDA NA OKRUHU V ZÁVODNÍM SPECIÁLU

Jízda v závodním speciálu Subaru Impreza a Mitsubishi Lancer EVO
Jízda v závodním speciálu Subaru Impreza a Mitsubishi Lancer EVO

Vyzkoušejte oba tyto ikonické vozy v rámci jednoho zážitku na letištním okruhu v Březině u Mnichova Hradiště. Konkrétně jde o vozy Subaru Impreza WRX STI a Mitsubishi Lancer EVO, které jste v minulosti mohli vidět na rallyových soutěží. K dispozici jsou varianty – 3 nebo 6 kol v každém z těchto vozů. Do vozu lze s sebou vzít až dva spolujezdce a popřípadě si pořídit kamerový záznam celé jízdy avšak v obou případech za poplatek. Projet oba tyto závodní speciály můžete již od 2 199 Kč.


Jak probíhá zážitková jízda se Subaru Impreza WRX STI?

Subaru Impreza WRX STI připravené k zážitkové jízdě
Subaru Impreza WRX STI připravené k jízdě

Zážitková jízda v Subaru probíhá v kombinaci jízdy v běžném provozu. V obci a na dálnici. Třešničkou na dortu je ostrý sprint na letištní ploše v Březině u Mnichova Hradiště. Běžně jde o rozjezd z rychlosti okolo 50 km/h a to kvůli prodloužení životnosti spojky. V závislosti na výkonu vozu je možné dosáhnou rychlosti od 250 do 300 km/h a to už je slušný fičák! 🙂
Pro zajištění bezpečnosti s Vámi jako spolujezdec pojede instruktor. Ten Vás nejdříve o celém průběhu jízdy instruuje a pak už můžete vyrazit. Určitě se nebojte ho během jízdy vyzpovídat a dozvědět se tak o vozu více.

Aktualizace 2020: V současnosti probíhají jízdy pouze v Praze a to v běžném provozu a dálnici. Bez letištního sprintu.


Kolik tato zážitková jízda Subaru Impreza stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?