NÁVŠTĚVA: DEN BEZPEČNOSTI MOST

Den bezpečnosti a Autoshow Autodrom Most

Sychravou sobotu 22.10.2022 trávíme návštěvou areálu mosteckého autodromu, který je pro tento den veřejnosti zcela otevřen. Proběhl zde totiž Den bezpečnosti a Autoshow. Připraven byl bohatý program, kde si každý přišel na své. Rodiče i děti a to jak na závodní trati, tak i polygonu školy smyku. Cílem celé akce bylo upozornit na důležitost bezpečnosti na silnici a to zábavnou formou. Jak celý den v areálu autodromu Most probíhal?


Program akce Den bezpečnosti + Autoshow:

Závodní trať

 • Jízdy pro veřejnost za symbolickou cenu
 • Jízdy v závodním speciálu OCR v polední pauze
 • Výstava bezpečnostních vozů AUTODROMU MOST
 • Osobní koučink od sportovního instruktora, rady na zdokonalení jízdních vlastností na okruhu
 • Workshop, který vedl automobilový závodník Jakub “Kuba” Przygonski
 • Workshop akrobatického pilota Marka Hyka

Polygon školy smyku

 • Ukázkové kurzy bezpečné jízdy za symbolickou cenu
 • Taxijízdy v nákladních vozech MERCEDES-BENZ
 • Dopravně vzdělávací a zábavné aktivity na dětském dopravním hřišti pro nejmenší účastníky
 • Simulátor převrácení při dopravní nehodě
 • BESIP team
 • Školení první pomoci
 • PČR – výstava techniky (Ferrari 458 Italia, BMW 540i xDrive)

Zdroj: autodrom-most.cz


Co všechno bylo k vidění?

Nejvíce toho k vidění bylo na polygonu, kde jsme si mohli prohlédnout výstavu PČR. Velký zájem budilo vystavené Ferrari 458 Italia. Jde o zabavený vůz jehož původní majitel páchal trestnou činnost. Stejný vůz můžete mimochodem vyzkoušet díky zážitkové jízdě na více místech v ČR! Vedle Ferrari bylo vystaveno nenápadné policejní BMW 540i Xdrive, Škoda Superb a motockyl BMW 1250. U vstupu do haly také stál policejní VW Crafter, který slouží ke kontrole komerční přepravy. Na stejném místě si kdokoli mohl nechat bezplatně zkalibrovat tachometr a samozřejmě se na cokoli zeptat. Návštěvníky zajímaly samotné vozy, ale například i bodový systém.

Pár metrů vedle jsme si mohli prohlédnout nové vozy Kia a u vstupu pak elektromobil EV6 GT. Ten nabízí velice výkonný elektromotor, rychlé nabíjení a maximální dojezd přes 400 km. Jde o opravdu krásné auto, které má co nabídnout. Nám se moc líbily zářící žluté brzdiče, které vozu díky jeho tmavší barvě dominovaly. Co se nám však nelíbilo je jeho cenovka začínající na 1,8 mil. Kč.

Během dne proběhlo školení první pomoci a ukázka zásahu hasičů u dopravní nehody. Zájemci mohli také vyzkoušet simulátor převrácení vozu a ukázkový kurz bezpečné jízdy. O ten byl velký zájem, zejména v pozdějších hodinách. Příjemným zpestřením také byly taxijízdy v nákladním voze. Chtěli byste se také v nákladním voze projet? Doporučit můžeme jízdu v Tatře 815.

Vynechat jsme nemohli návštěvu závodní tratě, resp. paddocku. V jeho okolí se pohybovali zájemci o zvýhodněné jízdy na trati (200 kč/10min). Naše pohledy však směřovaly na zaparkované závodní vozy Škoda Octavia OCR. Tento vůz má pod kapotou Motor TFSI 2,0 o výkonu 293 HP/360NM, převodovku DSG SEAT LEON MK2 a chybět nemůže samosvorný diferenciál. I v tomto voze se bylo možné projet avšak za standardní cenu 4 900 Kč. Pokud máte zájem, jízdy na tomto okruhu s tímto vozem je možné zakoupit po celý rok s platností poukazu min. 12 měsíců. Jde o super zážitek! Více o jízdě v závodní Octavii OCR


Závěrečné hodnocení akce:

Vše proběhlo v naprostém poklidu, škodou podle nás je, že návštěvníků příliš nebylo za což může již zmíněné sychravé počasí. Během poledne se počasí umoudřilo a na návštěvě to bylo později znát. Celou akci hodnotíme kladně a těšíme se na další ročník!