ZÁŽITKOVÁ JÍZDA V DODGE CHARGER 1973

O Dodge Charger, který je k zapůjčení:

Fialový Dodge Charger připravený k jízdě, jízda v Dodge Charger
Zážitková jízda v Dodge Charger 1973 je unikátním motoristickým zážitkem, který nemá v ČR obdobu!

Dodge Charger je pravý americký muscle car z roku 1973 s motorem 7,2l V8 o výkonu téměř 300 koní. Jde o naprostý unikát, který si můžete půjčit na krátkou projížďku, ale i na 12 hodin. Zároveň představuje parádní dárek pro všechny motoristické nadšence a zejména pro milovníky starých amerik či veteránů. Místem konání jízd a zápůjčky je prozatím pouze Praha. Zapůjčení Dodge Chargeru


Krátké představení historie Chargeru

Dodge Charger vznikl s cílem konkurovat stále více oblíbenému Fordu Mustang a to především svým vysoce výkonným motorem. Nejvýkonnější motor 7l V8 HEMI měl přes 400 koní. Díky kterému Charger hravě překonal 200 km/h. Vůz však kvůli mizerné aerodynamice po silnici „plaval“. To bylo částečně vyřešeno přidáním spoileru. V průběhu let a generací vznikla celá řada motorizací.

Dodge Charger R/T 1968 (2. generace) na Hradecké V8
Dodge Charger R/T 1968 (2. generace) na Hradecké V8

Stručné představení jednotlivých generací:

  1. generace 1966 – 1967 se vyznačovala vysoce výkonnými motory a zápasením s aerodynamikou. Jde o vysoce výkonný a luxusní automobil.
  2. generace 1968 – 1970 byla inspirována tvarem stíhacích letounů. Této karosérii se hovorově říká „coke bottle“ neboli láhev od koly.
  3. generace 1971 – 1974 byla poznamenaná ropnou krizí a snižováním emisí. Charger měl tak menší motory i rozměry. I přesto se stejně jako v 2. generaci prosadilo při závodech NASCAR.
  4. generace 1975 – 1978 prošla razantní proměnou, při které Charger ztratil téměř vše co ho v předchozích generacích dělalo tak významným a oblíbeným. Na tuto generaci navazuje Dodge Magnum.

Na tyto generace názvem navazuje novější verze Chargeru s označením LX (2006 – 2010) a LD (2011 až do současnosti). Pokud byste raději vyzkoušeli novější americký vůz můžeme Vám nabídnout jízdu v Dodge Challenger, Chevroletu Camaro či Fordu Mustang.


Pro zajímavost: Charger ve filmu

Charger se pro mnohé stal známým díky účinkování v několika filmech. Za zmínku stojí Rychle a Zběsile, kde se objevila upravená verze Chargeru z roku 1970. Tu řídil Dominic Torreto (Vin Diesel) v divokém závodě na konci filmu s Brianem O´Connerem (Paul Walker). Na filmovém plátně se také objevil Charger 1968 při parádní honičce se zeleným Mustangem ve filmu Bullitův případ. Dalším, možná méně známým filmem kde účinkoval Charger je komedie Mistři hazardu. Šlo o krásný oranžový Charger z roku 1969 s přezdívkou General Lee.

Zdroj: IMCDB (Internet movie cars database)

Jaká je jízda americkým autem?

Jízda v americkém veteránu Charger

Těšit se můžete na pohodlné sedačky a parádní zvuk motoru, který reaguje téměř ihned na sešlápnutí plynového pedálu. Dodge na silnici trochu „plave“ a tak je potřeba směr volantem neustále usměrňovat. Ostatně jako u většiny starších aut, které už mají něco za sebou. Potřeba je dát si pozor na vjíždění do křižovatek, které je trochu komplikovanější kvůli velkému předku. Rozhodně se ale ničeho nebojte! Stačí trocha citu a auto dostanete po chvilce jízdy „do ruky“. Zajímavé je u tohoto vozu tankování, víčko nádrže totiž naleznete netradičně za zadní SPZ. Chci ho projet!


Jak probíhá jízda americkým veteránem Dodge Charger?

Jízda v Muscle caru Dodge Charger
Dodge Charger v celé své kráse…

Jízda v Dodge Charger probíhá v běžném provozu a to prozatím pouze v Praze. Vše začíná představením vozu a krátkou instruktáží při které se účastník dozví vše důležité. Následně nic nebrání vydat se na projížďku a to dokonce bez účasti instruktora. Je zcela na účastníkovi kam se vydá za předpokladu dodržení časové varianty – 15 až 60 minut. Popřípadě 12 hodin při pronájmu s limitem nájezdu 300 km nebo zcela bez limitu. Nechcete nebo nemůžete řídit? Nevadí, instruktor Vás rád sveze! Pomyslnou třešničkou na dortu je závěrečné focení s vozem, které se nezapočítává do času jízdy. Nezní to skvěle?! 🙂


Kolik jízda stojí a kdy je nejbližší termín?