JÍZDA V DODGE CHARGER 1973

O Dodge Charger, který je k zapůjčení:

Dodge Charger je pravý americký muscle car z roku 1973 s motorem 7,2l V8 o výkonu téměř 300 koní a automatickou převodovkou. Jde o naprostý unikát, který si můžete půjčit na krátkou projížďku, ale i na 12 hodin. Zároveň představuje parádní dárek pro všechny motoristické nadšence a zejména pro milovníky starých amerik či veteránů. Místem konání jízd a zápůjčky je Praha – Zapůjčení Dodge Chargeru Praha. Nově se také můžete s Chargerem svézt v Hradci Králové a Ústí nad Labem.

Fialový Dodge Charger připravený k jízdě, jízda v Dodge Charger
Zážitková jízda v Dodge Charger 1973 je unikátním motoristickým zážitkem, který nemá v ČR obdobu!

Krátké představení historie Chargeru

Dodge Charger vznikl s cílem konkurovat stále více oblíbenému Fordu Mustang a to především svým vysoce výkonným motorem. Nejvýkonnější motor 7l V8 HEMI měl přes 400 koní. Díky kterému Charger hravě překonal 200 km/h. Vůz však kvůli mizerné aerodynamice po silnici „plaval“. To bylo částečně vyřešeno přidáním spoileru. V průběhu let a generací vznikla celá řada motorizací.

Stručné představení jednotlivých generací:

  1. generace 1966 – 1967 se vyznačovala vysoce výkonnými motory a zápasením s aerodynamikou. Jde o vysoce výkonný a luxusní automobil.
  2. generace 1968 – 1970 byla inspirována tvarem stíhacích letounů. Této karosérii se hovorově říká „coke bottle“ neboli láhev od koly.
  3. generace 1971 – 1974 byla poznamenaná ropnou krizí a snižováním emisí. Charger měl tak menší motory i rozměry. I přesto se stejně jako v 2. generaci prosadilo při závodech NASCAR.
  4. generace 1975 – 1978 prošla razantní proměnou, při které Charger ztratil téměř vše co ho v předchozích generacích dělalo tak významným a oblíbeným. Na tuto generaci navazuje Dodge Magnum.
  5. generace 1982 – 1987 nebyla příliš atraktivním. Šlo o hatchback s pohonem předních kol a motorem 2,2l.
  6. generace 2006 – 2010 přišla na svět po 20 letech jako sedan s motory V6 a V8. Okamžitě se stal poměrně oblíbeným vozem.
  7. generace 2011 až současnost přinesla celou řadu modelů s různými motorizacemi a výkony. Tuto generaci můžete vyzkoušet a to díky pronájmu na 12 nebo 24 hodin v Praze s neomezeným nájezdem km. Více o jízdě v Dodge Chargeru 2016
  8. generace bude bohužel již pouze elektrická. Jsme na jí i tak zvědaví.

Pro zajímavost: Charger ve filmu

Charger se pro mnohé stal známým díky účinkování v několika filmech. Za zmínku stojí Rychle a Zběsile, kde se objevila upravená verze Chargeru z roku 1970. Tu řídil Dominic Torreto (Vin Diesel) v divokém závodě na konci filmu s Brianem O´Connerem (Paul Walker). Na filmovém plátně se také objevil Charger 1968 při parádní honičce se zeleným Mustangem ve filmu Bullitův případ. Dalším, možná méně známým filmem kde účinkoval Charger je komedie Mistři hazardu. Šlo o krásný oranžový Charger z roku 1969 s přezdívkou General Lee.

Zdroj: IMCDB (Internet movie cars database)

Řízení Dodge Chargeru jako dárek – Jaká je jízda americkým autem?

Jízda v americkém veteránu Charger

Těšit se můžete na pohodlné sedačky a parádní zvuk motoru, který reaguje téměř ihned na sešlápnutí plynového pedálu. Dodge na silnici trochu „plave“ a tak je potřeba směr volantem neustále usměrňovat. Ostatně jako u většiny starších aut, které už mají něco za sebou. Potřeba je dát si pozor na vjíždění do křižovatek, které je trochu komplikovanější kvůli velkému předku. Rozhodně se ale ničeho nebojte! Stačí trocha citu a auto dostanete po chvilce jízdy „do ruky“. Zajímavé je u tohoto vozu tankování, víčko nádrže totiž naleznete netradičně za zadní SPZ. Chci ho projet!


Pro zajímavost: Elektrická budoucnost Chargeru

CEO automobilky Dodge Carlos Tavares potvrdil, že se dočkáme elektrických muscle cars – Challengeru a Chargeru. Zároveň také i elektrického pickupu Ram. Elektrický pickup není nic nového a nám osobně dává smysl. Co si ale neumíme představit je elektrický muscle car. Vždy totiž šlo o vozy s motorem V8, pohonem zadních kol a také brutálním zvukem. Musíme si holt počkat do roku 2024, kdy by měli být tyto vozy představeny.

Zdroj: motortrend.com

Jak probíhá jízda americkým veteránem Dodge Charger?

Jízda v Muscle caru Dodge Charger

Jízda v Dodge Charger probíhá v běžném provozu a to prozatím pouze v Praze. Vše začíná představením vozu a krátkou instruktáží při které se účastník dozví vše důležité. Následně nic nebrání vydat se na projížďku a to dokonce bez účasti instruktora. Je zcela na účastníkovi kam se vydá za předpokladu dodržení časové varianty – 15 až 60 minut. Popřípadě 12 hodin při pronájmu s limitem nájezdu 300 km nebo zcela bez limitu. Nechcete nebo nemůžete řídit? Nevadí, instruktor Vás rád sveze! Pomyslnou třešničkou na dortu je závěrečné focení s vozem, které se nezapočítává do času jízdy. Nezní to skvěle?


Kolik jízda stojí a kdy je nejbližší termín?

Luxusní, nablýskaná, fialová, mafiánská kára. To je prostě Dodge Chargeru s téměř 300 koňmi pod kapotou. Už při pohledu na něj si prostě sednete na zadek. Dokonalý a opravdu pravý americký veterán z roku 1973 je jednoduše oslňující.  Aspoň jednou se do něj posadit, pohladit volant a vdechnout jeho vůni – tak o tom sní tajně nejeden chlap. A vy nyní můžete věnovat jízdu v Dodge Chargeru jako vážně přepychový dárek, na který se nezapomene už nikdy v životě. Na kolik to vyjde a kdy je možný termín konání?

Ikona dárku