ZÁŽITKOVÁ JÍZDA VE FORD MUSTANG 5.0 V8 GT

O Fordu Mustang 5.0 V8 GT, který je k zapůjčení:

Ford Mustang 5.0 GT připravený k jízdě
Ford Mustang 5.0 GT připravený k zážitkové jízdě v Brně, Ostravě a Olomouci

Mustang 5.0 V8 GT má osmiválcový motor uspořádaný do V s výkonem 310 kw (415 koní). Výsledkem je maximální rychlost 250 km/h (omezená) a zrychlení z 0 na 100 km/h pod 5s. V České republice se prodávají jak s manuální tak i automatickou převodovkou. Právě s automatickou převodovkou je vůz nejdražší, stojí 1 240 000 Kč.  Jde o nejnovější, šestou generaci Mustangu. U nás ho ale můžete projet již od 1 299 Kč bez PHM.

Pokud by Vás zajímalo více z historie tohoto ikonického vozu podívejte na náš krátký průřez jeho historií v článku- 54 LET PARÁDNÍ JÍZDY S MUSTANGEM na našem blogu.


Jak se tento vůz řídí?

Motor Mustangu 5.0 GT
Motor Mustangu 5.0 GT tvoří osmiválec do V s výkonem 415 koní

Po usednutí do vozu Vás určitě mile překvapí moderní „retro“ styl interiéru, který historicky odkazuje na starší modely Mustangu. Sedačky jsou velice pohodlné a výhled z vozu je poměrně slušný oproti další americe v naší nabídce, Chevroletu Camaro. To je oproti Mustangu menší a přijdete si v něm jako když jedete v tanku. Má malá okna vpředu i vzadu. Teď ale zpět k novému mustangu, který je připravený k projížďce. Startování probíhá za pomoci moderního tlačítka. Okamžitě se ozve krásné bručení motoru i při nízkých otáčkách.

Vzhledem k tomu, že je tento Mustang nejnovějším modelem jde již o čistě praktický vůz pro každodenní použití. Průměrná spotřeba při „normální“ jízdě se pohybuje lehce přes 10l, ale prý se lze dostat i na 7l. To už ale musí být řidič velice opatrný s plynovým pedálem. Jízda s tímto Mustangem pro Vás bude perfektní zábavou a zážitkem i přesto, že se jedná o vůz poměrně těžký (1,7t) a s automatickou převodovkou.


Pro zajímavost: Kaskadéři oceňují Ford Mustang

Ben Collins, známý filmový kaskadér a bývalý The Stig z pořadu Top Gear, nikoliv nadarmo prohlásil, že je to nejlepší kaskadérské auto.

Zdroj: Autoweb.cz

Jak probíhá zážitková jízda s Mustangem Brno, Ostrava a Olomouc?

Pohled na zaparkovaný Mustang pod mostem
Pohled na zaparkovaný Mustang

Jízda s Mustangem probíhá na třech místech v ČR – Brně, Olomouci a Ostravě v běžném silničním provozu. Na výběr jsou různé časové varianty – od 15 až po 60 minut jízdy. Jízda probíhá pochopitelně pouze za příznivého počasí. Alternativou může být jízda ve starším modelu, který máme taktéž v nabídce – jízda ve Fordu Mustang GT500. Líbit by se také mohla jízda v černém Dodge Challenger.


Kolik zážitková jízda v Mustangu stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?