JETSURF – MOTOROVÝ SURF | VALTICE

Jetsurf, motorizované prkno které je k zapůjčení ve Valticích:

Jetsurf nebo také motosurf je krátké surfovací prkno s motorem. Surfovat s ním pak můžete téměř kdekoli. Je vyrobené z karbonu a na jeho vývoji se podíleli inženýři z F1. Radost z rychlosti je tím tedy zaručena. Když jsme u té rychlosti, tu ovládáte ovladačem, který držíte v ruce. Dostat se můžete až rychlost na 55 km/h. Vše ostatní pak ovládat pouze svým tělem. Vetší výhodu mají lidé, kteří jezdí na snowboardu, skateboardu nebo wakeboardu. Jinak je ale Jetsurf určen i pro naprosté začátečníky. Více o motorovém surfu (Jetsurfu)

Jízdu na Jetsurfu velice proslavila Martina Bravencová, která v roce 2017 vyhrála světový pohár MotoSurf WorldCup na Floridě. Aktuálně funguje v týmu Symbio+jetsurf a připravuje se na další světový pohár. Více se nejen o tomto sportu se dozvíte v rozhovoru Martiny Bravencové pro Seznam Zprávy nebo v talkshow Jaromíra Bosáka UŠÁK 17.

Jetsurfing na hladině
Jetsurfing – jízda na motorovém surfu

Tato vodní aktivita se v posledních letech stala velice oblíbenou spolu s Flyboardem, Hoverboardem nebo Jetpackem. Pokud máte zájem vyzkoušet klasický surf a to téměř kdykoli podívejte se na surfovací arénu v Praze. Tam se jezdí po celý rok v kryté hale s parádní kavárnou. Teď ale zpět k parádní novince v naší nabídce, motosurfu oficiálně Jetsurfu…


JetSurf: Motorizované prkno z Česka, které posouvá vodní sporty na novou úroveň [refresher] 


JetSurf půjčovna Valtice

Mapa Valtic od Mapy.cz

Jízda s Jetsurfem probíhá v soukromé pískovně v blízkosti Valtic. Jde o jediné místo v ČR, kde si můžete tuto novou vodní aktivitu vyzkoušet. JetSurf Valtice jsou domovskou základnou v podstatě pro celou Evropu. Právě zde se totiž zaučují všichni ti, kteří se na Jetsurfu chtějí prohánět. Jízda na motorovém surfu ve Valticích je výjimečná také tím, že jde o celoročně stálou „závodní“ trať. Jeden okruh trvá zhruba 1 minutu a to při průměrné rychlosti 40 km/h. Ti nejlepší se zde pak prohánějí více než 50 km/h. 

Celý areál ve Valticích se stále rozšiřuje a vylepšuje. V současnosti zde kromě závodní dráhy na Jetsurf naleznete také koupací část. Na protějším břehu od základny se do budoucna připravuje golfové hřiště a mnoho dalších aktivit.  Na sezónu jsou připravené nové Jetsurfy modelové řady Race a Adventure s přímým vstřikováním pro parádní jízdu na vodní hladině!!!


JetSurf si už vyzkoušela celá řada známých osobností…

Tento sport si velice oblíbil závodník F1 Lewis Hamilton, závodník rallye Sebastien Loeb nebo zpěvák Justin Timberlake. V Čechách si tento sport velice oblíbil i hokejista Petr Průcha, který dříve hrál za Pardubice, New York Rangers a Phoenix. V současnosti prý míří v JetSurfu na příčky nejvyšší. V areálu Valtic si podle Jetsurf-academy motorový surfing vyzkoušela také celá řada známých osobností. Například zpěvák Vojta Dyk a jeho celé kapela, moderátorka Eva Perkausová, mistr světa ve freestyle motokrosu Libor Podmol nebo Mistr světa ve skikrosu Tomáš Kraus. To přece tedy stojí za vyzkoušení, nemyslíte? 🙂


JetSurf lekce musím rozhodně zkusit, kdy tedy můžu přijet? 


Jak celý zážitek s Jetsurf boardem probíhá?

JetSurf, motorový sruf

Hned na začátku Vás čeká krátká instruktáž jak Jetsurf ovládat, jak správně padat apod. Poté už jdete na vodu a užíváte si zábavu. Nejprve se na Jetsurfu snažíte získat rovnováhu vleže, v kleče a později ve stoje. Poté následuje „osahání“ si plynu. Chvilku totiž trvá než získáte potřebný cit ke správné regulaci plynu. Poté už jezdíte a užíváte si tento motorový surfing.

Doporučujeme vzít si pohodlné plavky, ručník nebo případně pokud máte vlastní neopren. Jezdit může každý starší 15 let s váhovým limitem do 120 kg. Předpokládá se dobrý zdravotní stav účastníka. Sezóna probíhá od května do září a to ve všední dny i víkendy. Jetsurf můžete vyzkoušet také ve Slapech!


Kolik JetSurf stojí a jak se vyrábí?

JetSurf, motosurf je poměrně nový koníček a tak jsou ceny stále ještě velice vysoké. Pohybují se běžně od 9 000 až 14 000 dolarů. Slušné že? Naštěstí existuje půjčovna JetSurfu ve Valticích, kde Vám prkno půjčí a naučí Vás na něm jezdit. Více o ceně JetSurf boardu a jeho výrobě si můžete přečíst v rozhovoru s Martinem Šulou pro magazín Byznys a Energie.

Martin Šula (JetSurf): Jsme jedna z mála firem, která dokáže vyrobit celý dopravní prostředek [Byznys a Energie] 


Cena zapůjčení JetSurfu

Cena jízdy na JetSurfu záleží od toho jak dlouho chcete jezdit. K dispozici je varianta jedné hodiny pro jednu nebo dvě osoby, která je ideální pro začátečníky a varianta tříhodinová. Ta je pro zkušené jezdce a případně pro velice natěšené začátečníky. Přesnou cenu a nejbližší termíny zjistíte tlačítkem níže. 😉