TEST: MOTOKÁRY LITOMYŠL

Půjčovna motokár v Litomyšli (Pardubický kraj)

Motokáry Litomyšl nabízí krytou trať s venkovním okruhem, který je otevřen pouze za příznivého počasí. Venkovní část je osvětlena a tak si můžete užít i večerní jízdy. V Pardubickém kraji jde o tradiční místo, kde si zajezdit. Motokáry se zde půjčují již od roku 2007. Velkým plusem je místní občerstvení. Málo v které půjčovně si můžete dát pizzu přímo z pece. Více informací o půjčovně naleznete na webových stránkách Kart Arény Litomyšl.


Jaká je závodní trať a motokáry v Litomyšli?

Pokud Vám nebude počasí přát, zajezdíte si pouze v hale na trati o délce 295 metrů s 6 levotočivými a 5 pravotočivými zatáčkami. Samotná vnitřní trať poskytuje hned několik míst pro předjíždění. Na venkovní trati příliš předjíždět nelze. Musím říct, že nás právě venkovní část trati nejvíce bavila. Zejména díky svým ostrým zatáčkám do kterých se najíždí ve vyšších rychlostech při kterých pískají gumy. To vše před ostatními návštěvníky a diváky.

Venkovní část okruhu motokáry Litomyšl
Oblíbená zatáčka na venkovní části trati v Kart Aréně Litomyšl

Kladně hodnotíme výsledkovou listinu s přehledem nejrychlejších kol, rekordu trati a rekordu dne. My jsme při naší návštěvě atakovali rekord dne, který nám bohužel utekl o pouhých 0,395s. Tak snad to někdy příště vyjde 🙂 Další výhodou je občerstvení. Točená Kofola a čerstvá pizza po jízdě prostě bodla! Nevýhodou je absence dětských motokár. Jezdit zde mohou starší 15 let a vyšší 150 cm. Při naší návštěvě však bylo umožněno jezdit i 10 letému klukovi, který dosáhl na pedály. Záleží asi spíše na schopnostech a tak pokud už dítko někdy na motokáře jezdilo, nemusel by to být problém. Než s dětmi do půjčovny vyrazíte, doporučujeme se nejdříve poptat!


Kde Kart Arénu Litomyšl naleznete?

Motokáry Litomyšl (Kart Aréna) se nachází po pravé straně na konci Litomyšle u silnice I/35 vedoucí na Olomouc. Parkoviště se nachází přímo před halou. Parkování je zdarma. Zobrazit na Mapy.cz


Závěrečné zhodnocení půjčovny motokár Litomyšl

S klidným srdcem tuto půjčovnu motokár doporučujeme jak pro jednotlivce tak pro partu kamarádů! Nás osobně to tu bavilo více než na motokárách ve Vysokém Mýtě a Rychnově nad Kněžnou.