NÁVŠTĚVA: KÁRA DAY 2 (2022)

2. ročník srazu fanoušků Ukaž káru

Druhý ročník srazu fanoušků pořadu Ukaž káru – Kára day 2 proběhl 9. 7. 2022 opět na polygonu v Hradci Králové, kde probíhají kurzy bezpečné jízdy a driftování. Oproti prvnímu ročníku byl mnohem lépe organizován a také toho návštěvníkům více nabízel – drift show, sprinty z 0 na 50 km/h, taxi jízdy, ale také exhibici motocyklového závodníka Filipa Salače. Chybět nemohlo občerstvení a stánek s merchem pořadu Ukaž káru.

Kára day 2 (2022)
Kára day 2 (2022) na polygonu v Hradci Králové

Na sraz mohl přijet kdokoli se zajímavým vozem a platnou výstavní vstupenkou, kterých bylo připraveno celkem 200 ks. Všichni ostatní vstupenky nepotřebovali, vstup byl zdarma. Atmosféra byla neformální, pohodová, nebyl problém s kýmkoli prohodit pár slov a to včetně známějších hostů z pořadu Ukaž káru. Jedním z nejvýraznějších hostů byl Filip Turek, který přivezl svůj Bentley Arnage T Mulliner. Chybět nemohl ani Dan Hanuš s jeho sníženým Porsche 911 či Daniel Hanka s Buickem Wildcat. Mezi těmito vozy nešel přehlédnout žlutočerný Dodge Viper ACR Tomáše alias @chuvicka22. Stejně tak nešlo přehlédnout ani jedno z nejrychlejších SUV Jeep Grand Cherokee Trackhawk. Ve zkratce si zde na své přišel snad každý! Milovník starších i novějších amerických vozů, sportovních vozů, moderních supersportů či elektromobilů. Co se nám líbilo a co ne? Jaká kára byla nejzajímavější?


Jaký automobil byl podle nás nejzajímavější?

Nás nejvíce zaujal Dodge Charger Superbee z roku 1971, kterých bylo pro americký trh vyrobeno pouze 99 kusů. Tento vůz pocházel z Kanady a šlo o jeden z 6 kusů s manuální převodovkou! Pod kapotou tento Charger skrývá motor 440 Six Pack V8 7,2 l o výkonu necelých 400 koní. Naprostou peckou bylo zjištění, že tento vůz je zcela původní a to včetně dřeva v interiéru, palubní desky a skel. To se jen tak nevidí! Pokud byste se chtěli v podobném voze projet, doporučit můžeme jízdu v Dodge Chargeru z roku 1973. Více o jízdě v Chargeru

Dalším vozem který jsme moc rádi na vlastní oči viděli byl Ford Bronco Badlands Lift Edition vystavovaný dovozcem amerických automobilů Autooutlet. Pod kapotou najdeme motor 2,3 Ecoboost o výkonu 300 koní a kroutícím momentem 440 Nm. Tato verze má elektronickou uzávěrku diferenciálu, tlumiče Bilstein a zcela nový podvozek H.O.S.S. Jde o ryzí offroad se vším všudy na který mnozí čekali dlouhých 25 let. Legenda je zpátky!

Ford Bronco - Ukaž káru
Ford Bronco z Autooutlet.cz

Co by se mohlo do příště zlepšit?

Stejně jako loni by bylo skvělé domluvit parkování uvnitř areálu ve kterém se polygon nachází. Mnoho návštěvníků parkovalo ještě před areálem a na polygon šli pěšky i přesto, že areál má k dispozici poměrně hodně volných ploch. My osobně jsme díky loňské zkušenosti zajeli téměř až k polygonu, kde jsme našli volné místo na trávníku. Vůz jsme opouštěli s pocitem „můžeme tu stát?“. Jinak nemáme co vytknout, občerstvení nechybělo a program byl oproti minulému ročníku zveřejněn. Už teď se těšíme na další ročník a blížící se Hradeckou V8!


Závěrečná fotogalerie KÁRA DAY (2022)

Venku je i oficiální aftermovie od kluků z Ukaž káru, doporučujeme se podívat!