NÁVŠTĚVA: KÁRA DAY (2021)

1. ročník srazu fanoušků Ukaž káru

První ročník KÁRA DAY se konal 31. 7. 2021 na polygonu v Hradci Králové a jak řekli sami pořadatelé a autoři pořadu Ukaž káru bylo to trochu „na punk“. To ale neznamená, že by sraz za návštěvu nestál. Nám osobně se líbil, strávili jsme na místě cca 1,5 h během kterých jsme toho dost viděli a zažili! Co se nám líbilo a co ne? Jaká kára byla nejzajímavější? Čtěte dále…

Kára day na polygonu v Hradci Králové
KÁRA DAY 2021 na polygonu v HK

Na sraz mohl přijet kdokoli se zajímavým vozem. Na place polygonu kde kromě jiného probíhá kurz školy smyku nebo driftování s tříkolkami se zajímavých vozů sešlo poměrně dost, ale zcela zaplněn nebyl. Srazu se také účastnili hosté, kteří se v minulosti objevili v pořadu Ukaž káru. Namátkou šlo o Filipa Podmola, Honzu Neverstocka, Dana Hanuše, Daniela Hanku a další. Atmosféra byla neformální, pohodová a tak nebyl problém s kýmkoli prohodit pár slov. My jsme se dokonce s jedním z autorů Ukaž káru, Markem Vaňourkem svezli jeho Dodge Chargerem SRT s téměř 500 koňmi. Nečekáte nic jiného, bylo to super! Pokud byste chtěli zažít něco podobného, doporučit můžeme zážitkovou jízdu s Dodge Challengerem nebo starým Dodge Chargerem.

Černý Dodge Charger SRT
Dodge Charger SRT, který patří Markovi Vaňourkovi, autorovi pořadu Ukaž káru
Youtube uvodka - Dodge Charger - kára day 2021
Zdroj: youtube.com – kanál Ukaž Káru Official, ŠESTILITROVÁ RODINNÁ MUSCLE KÁRA | DODGE CHARGER SRT | MÁROVO NOVÝ AUTO!

Svůj vůz představil také Matěj Dvořák, druhý autor pořadu Ukaž káru. Šlo o Mercedes C63 AMG w204, který je tak trochu „německou amerikou“. K vidění dále byly nové vozy Ford včetně elektrického Fordu Mustang Mach-E a vozy Lexus. Zájemcům o elektromobilitu doporučujeme vyzkoušet zážitkovou jízdu v Tesle Model S nebo Tesle Model 3. Návštěvníci se také mohli projet na elektrických mini motorkách od Pitlandu a také vyzkoušet závodní trenažér Elektra X. To vše bez vstupného jen za parkovné uvnitř areálu, které činilo 100 Kč.

Youtube uvodka - Mercedes Benz C63 - kára day 2021
Zdroj: youtube.com – kanál Ukaž Káru Official, OBŘÍ MOTOR V MALÉM SEDANU | MERCEDES-BENZ C63 AMG W204 | 6.2L V8
Elektrické motorky od Pitlandu na polygonu
Elektrické mini motorky od Pitlandu mohl vyzkoušet na polygonu každý zájemce

Video z celé akce už je na světě!

Youtube uvodka - Kára day 2021
Zdroj: youtube.com – kanál Ukaž Káru Official, OFFICIAL AFTERMOVIE

Jaký automobil byl podle nás nejzajímavější?

Moc rádi jsme naživo viděli Ford Mustang Mach-E ačkoliv podle nás toho s pravým Mustangem příliš společného nemá. Marketingově to však asi funguje. Na srazu se objevil krásný Buick Wildcat 1968 Daniela Hanky. Tento model vznikl na základě Buicku Invicta a vyráběl se pouze necelých 8 let ve dvou generacích (1963-1964 a 1965-1970). Sedmilitrový Buick svou sílu na srazu ukázal při driftování na place před kluznou plochou školy smyku. Byla to paráda! Chcete vidět jak driftuje? Můžete v jednom z dílů Ukaž káru!

Elektromobil Ford Mustang Mach-E
Elektromobil Ford Mustang Mach-E

Nám se ale asi nejvíce líbil Jeep Grand Cherokee Trackhawk, kterého jsme viděli už dříve v pořadu Ukaž káru. I přes svou velikost má parádní zrychlení a to díky 6,2l motoru V8 o výkonu 522 kW. O tom jsme se na vlastní oči přesvědčili když s ním majitel vyrazil na polygon. Kompresor parádně pískal!

Motor bílého Jeepu Grand Cherokee Trackhawk
Jeep Grand Cherokee Trackhawk s motorem 6,2l V8 (522 kW)

Co by se mohlo do příště zlepšit?

Pokud by to bylo možné, bylo by skvělé domluvit parkování uvnitř areálu ve kterém se polygon nachází. Mnoho návštěvníků parkovalo ještě před areálem a na polygon šli pěšky i přesto, že areál má k dispozici poměrně hodně volných ploch. Dalším problémem byla neexistence programu, kdy nikdo nevěděl co se bude dít a od kolika hodin. Zlepšit by se také mohlo občerstvení, ale jinak hodnotíme sraz na to, že šlo o první ročník velice kladně. Doufáme, že se příští rok zase uvidíme! Pomalu se těšíme na další akci kterou navštívíme, Hradeckou V8.


Závěrečná fotogalerie KÁRA DAY (2021)