JÍZDA V LAND ROVER – DEFENDER, DISCOVERY, RANGE ROVER

O vozech Land Rover – Range Rover, Discovery nebo Land Rover series III

Jízda v těžkém terénu s Land Roverem

Land Rover je britská automobilová značka, která vyrábí především automobily s pohonem 4×4 a to od roku 1978. Je hned druhá nejstarší značka s pohonem 4×4, po automobilce Jeep. Pokud byste zatoužili vyzkoušet jízdu spíše v Jeepu, máme v nabídce zážitkových jízd terénní speciál Jeep Grand Cherokee WG. Další variantou kvalitní terénní zábavy jsou Hummer H1 a Hummer H2. Teď ale zpátky k Land Roveru. Za svou bohatu historii vzniklo několik pro tuto značku typických vozů. Těmi jsou například Land Rover Defender, Discovery nebo Range Rover. Zážitková jízda v Land Roveru

Zážitková jízda Land Roverem
Zážitková jízda v jednom z vozů – Range Rover, Discovery nebo Land Rover series III

Prvním postaveným vozem této značky byl Land Rover series I po kterém následovaly další dva modely, series II a III. Dnes jsou známe pod pojmem Defender. Jeho výroba však bohužel byla ukončena v loňském roce (2016). Šlo o perfektní vůz do terénu, které hojně využívala armáda. Všechny Defendery mají velice odolný a důmyslně postavený podvozek – žebřinový rám. Ten se po letech výroby nemusel příliš měnit. Doplněný je o velice tuhé nápravy, vzadu trojúhelníkové rameno a vinuté pružiny.

Zážitková jízda v Defenderu
Zážitková jízda na speciálně upraveném polygonu v Defenderu

Velice známým vozem této značky je jednoznačně Range Rover, který se začal vyrábět již od roku 1970. V současnosti se vyrábí již čtvrtá generace tohoto výborného vozu, který již však není tolik zaměřený na off-road. Terénní geny se v něm ale nezapřou. Land Rover Discovery je velice podobným vozem jako výše uvedený Range Rover. Poznáte ho snadno podle vysoké nezkosené zádě. Je prostorný, bezpečný a v terénu není úplně k zahození. V současnosti se taktéž vyrábí již jeho čtvrtá generace. Jízda s Discovery je super zážitkem. Je to ideální parťák jak na rozbité cesty, tak i na běžný silniční provoz.

Jízda v terénu s Land Roverem
Jízda v těžkém terénu s vozem Land Rover

NOVINKA: KURZ OFFROAD JÍZDY V LAND ROVERU

Vyzkoušejte horkou novinku letošního roku, kurz offroad jízdy v Land Roveru a to pod dozorem zkušeného instruktora. Kurz probíhá v Milovicích a začíná krátkou video instruktáží spojenou s teoretickým zaškolením. Na výběr jsou dva vozy Land Rover – Discovery a SIII.


Pro zajímavost: Čím armáda ČR nahradí dosluhující Land Rovery a UAZy?

UAZ a Land Rover jsou pro armádu dělníci. Přepravují lidi i materiál. Necelou polovinu z nich ale tvoří stroje ruské výroby s průměrným věkem osmadvacet let. „Už nevyhovují moderním trendům. Vysoká spotřeba a nízká rychlost po silnicích,“ říká velitel čety Velitelství výcviku Vojenské akademie Vyškov Stanislav Adrusiów. [ČT]


Jaké je tyto vozy řídit?

Na silnici se s těmito vozy cítíte extra bezpečně, máte krásný výhled a jsou docela pohodlná. V terénu se s nimi můžete brodit ve vodě (u Defenderu až do hloubky 65 cm), ostře stoupat až do 45 stupňů a bokem se naklánět lehce přes 30 stupňů. Tyto vozy jsou pro off-road jako stvořené a tak Vás jízda s nimi bude bavit! 🙂

Brodění s Land Roverem
Brodění s Land Roverem
Prudké stoupání s Land Roverem
Prudké stoupání s Land Roverem
Jízda v terénu s Land Roverem
Jízda v opravdu těžkém terénu s Defenderem

Jak probíhá zážitková jízda v Land Roveru?

Zážitková jízda Land Roverem
Zážitková jízda s Land Roverem

Zážitkovou jízdu si užijete na tankodromu, který má speciálně upravené překážky. Těšit se můžete na ostré náklony, prudké sjezdy a strmé výjezdy kopců či přejíždění všemožných překážek. Na začátku musíte absolvovat bezpečnostní instruktáž, která trvá zhruba 10 minut. Při té se dozvíte o maximálních možnostech vozu a něco málo o bezpečné jízda. Tato instruktáž se nezapočítává do zakoupeného času. Poté už můžete za volant a vyrážíte do terénu.


Jaké jsou recenze na jízdu s Land Rovery?

Bylo to podle mých představ, podtrženo přátelskou atmosférou. Ti lidé dělají svou práci rádi a rozumí jí. Příjemné jednání, rád se tam ještě někdy vrátím.

Zdroj: Zazitky.cz – Bronislav J., hodnocení: 10/10

Kolik zážitková jízda stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?