BAGROVÁNÍ S BAGREM – ZÁŽITEK BAGRISTOU NA ZKOUŠKU

Zážitek bagrování s pásovým bagrem Yanmar ViO75 ve Vílanci:

Bagrování jako zážitek, dárek bagrování s bagrem
Zážitek bagrování – staň se bagristou i ty! 🙂

Bagr Yanmar ViO75 je osmi tunový pásový bagr s rypadlem s výkonem 60 koní. Můžete s ním kopat, hrabat a bagrovat zcela dle libosti. Říkáte si, jak se vůbec bagr ovládá? Dříve bagrista musel ovládat celou řadu páček a přepínačů. Dnes je vše jinak, stačí na to dva joysticky. Nejčastěji levý yoistick a jeho pohyb doleva a doprava představuje otáčení bagru na zvolenou stranu. Dopředu a dozadu se pak ovládá násada. Pravý yoistick a jeho pohyb doleva a doprava představuje zavírání a otevírání lžíce, dopředu a dozadu pak výložník. Bagrování s tímto bagrem se stává dokonalým zážitkem téměř na celý život. Pokud se bagristou teprve chcete stát, lze tento zážitek považovat za jakousi školu bagrování. 🙂 Zjistit více o zážitkovém bagrování


Jak probíhá zážitek bagrování s pásovým bagrem ve Vílanci?

Po krátké instruktáži jak ovládat bagr a samotné rypadlo je už bagr jen Váš. Po celou dobu Vás však bude kvůli bezpečnosti kontrolovat instruktor. Doporučujeme připravit si pohodlné oblečení, které si můžete ušpinit od bláta nebo poškodit. Tento zážitek může absolvovat každý starší 7 let a to pouze při teplotách vyšších než -2 st.C. Možnost zakoupení jako dárku v podobě dárkového poukazu s platností 12 měsíců.


Pro zajímavost: První bagry pocházejí z 16. století

Málo se ví, ale první primitivní bagry pocházejí z 16. století. Respektive jejich nákresy od slavného Leonarda da Vinciho. [BAGR.CZ]  


Na stejném místě ve Vílanci  je k dipozici k projížďce na motokrosové dráze také traktor Zetor 12245 4×4 s různým příslušenstvím – pluh, tažné traverzy a brány. V jeden den, tak můžete splnit hned dva sny téměř každého chlapce či muže. Na místní motokrosové dráze také můžete projet upravený Jeep Grand Cherokee WG nebo se v okolí projet na čtyřkolkách Journeyman Gladiátor RX510, X6 a X5. Další dostupná místa, kde můžete zážitkové bagrování vyzkoušet jsou Ostrava a Praha. Více informací o ceně a dostupných termínech zjistíte níže. Teď ale ještě krátké info ke kolovému bagru, který lze vyzkoušet v Ostravě.


Zážitek bagrování s kolovým bagrem Caterpilar v Ostravě:

Bagrování s kolovým bagrem v Ostravě
Bagrování s kolovým bagrem v Ostravě.

Kolový bagr CAT 428C má taktéž jako předchozí pásový bagr 8 tun a je pro Vás připraven v Ostravě. Před samotným bagrováním projdete krátkou instruktáží a pak je vše na Vás. Čeká Vás krátká jízda k pískovišti, kde můžete vykopat opravdu hlubokou jámu a to za dohledu instruktora. Ten s Vámi bude čistě jen pro zajištění Vaší bezpečnosti a k poskytování různých rad nebo zajímavostí. Celý zážitek trvá 30 minut.


Kolik stojí jízda v těchto bagrech a kdy je nejbližší termín?