JÍZDA A OVLÁDÁNÍ PÁSOVÉHO BAGRU – BAGRISTOU NA ZKOUŠKU

Pásový bagr Yanmar ViO75, který je k zapůjčení:

Staň se bagristou, bagrování, bagr, pásový bagr
Stát se bagristou může každý starší 7 let.

 

Bagr Yanmar ViO75 je osmi tunový pásový bagr s rypadlem s výkonem 60 koní. Můžete s ním kopat, hrabat a bagrovat zcela dle libosti. Říkáte si, jak se vůbec bagr ovládá? Dříve bagrista musel ovládat celou řadu páček a přepínačů. Dnes je vše jinak, stačí na to dva joysticky. Nejčastěji levý yoistick a jeho pohyb doleva a doprava představuje otáčení bagru na zvolenou stranu. Dopředu a dozadu se pak ovládá násada. Pravý yoistick a jeho pohyb doleva a doprava představuje zavírání a otevírání lžíce, dopředu a dozadu pak výložník.

Na stejném místě (Vílanec) je k dipozici k projížďce na motokrosové dráze také traktor Zetor 12245 4×4 s různým příslušenstvím – pluh, tažné traverzy a brány. V jeden den, tak můžete splnit hned dva sny téměř každého chlapce či muže. Na místní motokrosové dráze také můžete projet upravený Jeep Grand Cherokee WG nebo se v okolí projet na čtyřkolkách Journeyman Gladiátor RX510, X6 a X5.


 

Pro zajímavost: První bagry pocházejí z 16. století

Málo se ví, ale první primitivní bagry pocházejí z 16. století. Respektive jejich nákresy od slavného Leonarda da Vinciho. [BAGR.CZ]  

 


Jak probíhá bagrování s tímto pásovým bagrem?

 

 

Po krátké instruktáži jak ovládat bagr a samotné rypadlo je už bagr jen Váš. Po celou dobu Vás však bude kvůli bezpečnosti kontrolovat instruktor. Doporučujeme připravit si pohodlné oblečení, které si můžete ušpinit od bláta nebo poškodit. Tento zážitek může absolvovat každý starší 7 let a to pouze při teplotách vyšších než -2 st.C. Možnost zakoupení jako dárku v podobě dárkového poukazu s platností 12 měsíců.


Kolik stojí jízda v tomto bagru a kdy je nejbližší termín?

 

DOSTUPNÉ TERMÍNY A CENA