ZÁŽITKOVÁ JÍZDA V MERCEDES AMG GTS

O Mercedes AMG GTS V8 BiTurbo, které je k zapůjčení:

 

Jízda s Mercedes Benz AMG GTS V8 v Praze nebo Mnichově Hradišti

Mercedes-Benz je německá automobilová značka která vznikla spojením firem zakladatelů Gottlieba Daimlera a Karla Benze v roce 1926. Právě od tohoto roku všechny vozy této značky užívají znak trojcípé hvězdy. Ta má představovat spojení země, vody a vzduchu. Mercedes AMG GTS V8 není čistokrevným vozem značky Mercedes-Benz. Jde totiž o vůz upravený německou společností AMG, která se specializuje na sportovní úpravy vozů Mercedes-Benz. Společnost AMG byla založena až později v roce 1965. Prvním velkým výsledkem společnosti byla výhra upraveného vozu Mercedes-Benz 300 ve 24 hodinovém závodu ve Spa. Další úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat až nakonec v roce 1990 došlo k uzavření smlouvy mezi AMG a Mercedes-Benz o dlouhodobé spolupráci. Teď ale krátce k zapůjčenému vozu.

Mercedes AMG GTS V8 je sportovním vozem s 4 litrovým V8 biturbo motorem o výkonu 510 koní. Výsledkem je maximální rychlost 310 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,6s. V naší nabídce mu mohou konkurovat jen některé vozy. Například Ford Mustang, McLaren 570S nebo popřípadě Lamborghini Gallardo či Ferrari 458 Italia.


Jaká je jízda Mercedesem?

 

Interiér Mercedesu AMG GTS V8
Interiér Mercedesu Benz AMG GTS V8

Mercedes AMG GTS se řídí velice dobře. Jde přeci jenom o vůz německé značky, která je proslulá svou kvalitou. Oproti běžným vozům se v něm sedí velice nízko avšak velice pohodlně. Řazení a řízení je velice přesné a komfortní na rozdíl od trochu „hrubého“ Mustangu, kterého máme v nabídce. V tomto voze si užijete především jeho ostrou akceleraci a brutální zvuk. Více zajímavých fotografií, statistik a informací naleznete na webových stránkách Mercedesu AMG GTS


Jak probíhá zážitková jízda v Mercedesu AMG GTS?

 

Mercedes AMG GTS V8 připravený k jízdě v Praze
Mercedes AMG GTS V8 připravený k jízdě

Celá jízda v Mercedesu AMG GTS probíhá v kombinaci jízdy v běžném provozu, dálnici a na závěr je jako třešnička na dort připraven letištní sprint. Právě v závěrečném sprintu na letišti lze dosáhnout rychlosti 250 – 300 km/h. Osobně bych raději vzhledem k délce letištní plochy počítal spíše s rychlostí těsně nad 250 km/h. Sprint začíná rozjezdem z 50-60 km/h nikoliv z místa! Důvodem je životnost spojky, která je pro tento vůz velice drahou záležitostí. To ale na výsledném zážitku nic nemění! 🙂

Pro zajištění bezpečnosti s Vámi jako spolujezdec pojede instruktor. Ten Vás nejdříve o celém průběhu jízdy instruuje a pak už můžete vyrazit. Jedinou podmínkou pro absolvované jízdy s Mercedesem je vlastnění řidičského průkazu sk.B. Jízdy s Mercedesem AMG GTS jsou možné v Praze a Mnichově Hradišti.


Kolik jízda v Mercedesu stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?

 

DOSTUPNÉ TERMÍNY A CENA