JÍZDA V MISTUBISHI LANCER

O Mitsubishi Lancer EVO IX, které je k zapůjčení:

Mitsubishi Lancer EVO IX je oblíbeným závodním autem, které již léta vídáme jak na závodních okruzích, rally soutežích či na závodech do vrchu. Není se čemu divit, téměř 400 koní pod kapotou a pohon všech čtyř kol dokáže divy. Maximální rychlost činí 265 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h se pohybuje okolo 4s. To jsou slušné výsledky na dvoulitrový čtyřválec, že? Poznejte i Vy sílu tohoto japonského sportovního vozu a vypilujte své řidičské dovednosti s mistrem České a Slovenské republiky v rally. Více o jízdě v Mitsubishi Lancer EVO

Zážitková jízda v Mitsubishi Lancer Evo
Zážitková jízda v Mitsubishi Lancer Evo probíhá v Brně, Jihlavě, Praze a Zlíně.

Krátké představení historie Mitsubishi

Mitsubishi je japonskou automobilkou jejíž vozy zdobí logo symbolizující tři diamanty (zvané Tsukumo shokai). Zakladatelem značky byl Yataro Iwasaki, který kromě jiného provozoval i loďařskou a těžební společnost. Prvním vyrobeným vozem byl v roce 1917 sedmimístný sedan Model A, který byl zaměřený na bohatší klientelu. Vzhledem k vysokým výrobním nákladům a silné konkurenci (USA a Itálie) se přestal po 4 letech vyrábět a veškerá pozornost přešla na výrobu nákladních vozů Fuso. Kromě jiného automobilka vyráběla tříkolky a za 2. světové války stejně jako ostatní automobilky i bojové letouny.

Až v roce 1960 světlo světa spatřil nový osobní automobil Mitsubishi 500 a o pár let později pak Mitsubishi Colt. Nejvíce však automobilku proslavil model Lancer, který se začal prodávat v roce 1973. Původně se měl prodávat pouze v Japonsku, ale velký zájem zapříčinil jeho expanzi do Ameriky i Evropy. Na tento vůz později navázal závodní model Lancer Evolution, který do dnešního dne existuje v 10. generacích. Objevují se však zmínky, že bychom se v roce 2023 mohli dočkat již 11. generace. Zmínit také musíme další závodní vůz této značky, kterým je terénní Pajero. To se proslavilo především na závodech Rallye Dakar. V současnosti Mitsubishi na našem trhu nabízí modely Star, Eclipse Cross a pickupy L200.


Jak se Mitsubishi Lancer řídí?

Jízda v Mitsubishi Lancer - pohled ze sedačky

Co Vám budeme povídat? Skvěle! Jde v podstatě o vůz ke každodennímu používání, ale i na závodní trať. Prudkým přidáním plynu se mění na bestii polykající benzín po litrech – stooktanový! S tím se však musí při takovémto výkonu a jízdním stylu počítat. Zcela jistě Vás velmi mile potěší stabilita vozu v zatáčkách. Vůz se v nich i při vysoké rychlosti díky dobrému rozložení váhy, pohonu 4×4 téměř nenaklání. Bez obav můžete doslova řezat zatáčky, vše navíc jistí opravdu ostré brzy! Dokonce i na kluzkém povrchu dovede divy.


Jak probíhá jízda v Mitsubishi Lancer Evo?

Zážitkové jízdy probíhají v běžném provozu v Brně, Jihlavě, Praze a Zlíně. Na výběr máte různé časové varianty – 15, 30 nebo 60 minut za volantem. Pro zajištění bezpečnosti s Vámi jako spolujezdec pojede instruktor. Ten Vás na začátku o celém průběhu jízdy instruuje a poté už můžete vyrazit. Určitě se nebojte ho během jízdy vyzpovídat a dozvědět se díky tomu o vozu více. Pokud to máte daleko, líbit by se Vám mohla jízda v závodním Subaru Impreza WRX v Praze nebo jízda v závodních speciálech Mitsubishi Lancer Evo a Subaru Impreza WRX na okruhu v Mostě a Brně. Popřípadě můžeme doporučit jízdu v BMW M3 v Táboře a Českých Budějovicích.


Chcete vypilovat své řidičské dovednosti? Svezte se s mistrem České a Slovenské republiky v rally!

Jízda v Mitsubishi Lancer s Pavlem Valouškem

Naprostou peckou je možnost jízdy s mistrem České a Slovenské republiky v rally Pavlem Valouškem. Zjistíte své slabé i silné řidičské stránky a získáte cenné rady. Pokecat můžete o závodech, ale i autě samotném. Příjemným bonusem je možnost návštěvy dílny nebo posezení u kávy. Nezní to skvěle? Aktualizace: Omlouváme se, ale jízda s Pavlem Valouškem není dočasně k dispozici.


Jaké jsou ohlasy na jízdu?

Naprosto výborné svezení! Radim D., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

Kolik jízda v Mitsubishi Lancer Evo stojí a kdy je možný termín?

Chcete se na chvíli cítit jako skutečný závodník? Jízda v Lancer Evo ocení každý milovník automobilů! Perfektní jízdní vlastnosti i ve velmi ostrých zatáčkách vyvolají úsměv od ucha k uchu. Jde také o skvělý řidičský dárek, který napumpuje adrenalin do žil! Je vhodný jak pro mladého kluka, tak pro taťku i dědu! Kolik jízda stojí a kdy je možný termín?

Ikona dárku