NÁVŠTĚVA: LONDON MOTOR MUSEUM

Má návštěva netradičního muzea v Londýně

Na návštěvu London Motor Museum jsem se těšil několik měsíců před mojí cestou do Londýna. Těšil jsem se obzvlášť na Ford Mustang GT500 Eleanor, známý z filmu 60 sekund. K mému překvapení jsem jich v muzeu našel hned několik. Nebudu ale tolik přeskakovat. Toto automobilové muzeum naleznete ve čtvrti Hayes nedaleko od letiště Heathrow. Blízko sem jezdí autobusy s označením 90, 140, 195, E6, H50, U4, H5. Aktuálně v roce 2019 je muzeum uzavřeno.

V tomto muzeu je vystavena celá řada opravdových automobilových skvostů v podstatě z celého světa. Od veteránů přes moderní supersporty až po unikátní filmové vozy. Ze sbírky filmových vozů mě nejvíce potěšil výše zmiňovaný Ford Mustang GT500, ale také třeba D. Hasseholffem podepsaný originál vozu ze seriálu Knight rider nebo původní Batmobil. Za zmínku také ale stojí Mini Cooper Mr. Beana nebo Mc. Queen z animovaného filmu Auta.

Mustang GT500, London Motor Museum
Ford Mustang GT500 Eleanor
Mustang GT500, London Motor Museum
Interiér Fordu Mustang GT500 Eleanor
Batmobil v London Motor Museum
Batmobil v London Motor Museum
Blesk Mc. Queen, London Motor Museum
Blesk Mc. Queen

V části věnovaným supersportům mě ohromnou radost kromě Ferrari 458 nebo Lamborghini Gallarda udělal Ford GT40, který jsem si moc přál vidět naživo. Jde o vůz který čtyřikrát v řadě vyhrál 24 hodinový závod Le Mans. Dalšími zajímavými supersporty v této sekci byly „armádně“ zelené Bentley Continental GTRolls Royce Phantom nebo Lamborghini Countach 5000S.

Ford GT40, London Motor Museum
Ford GT40
Superporty, London Motor Museum
Supersporty v London Motor Museum

Část muzea je také věnovaná sekci tzv. Lowriders, vozům které mají nainstalované speciální vzduchové podvozky. Nejčastěji jde o starší americké vozy – kabriolety nebo sedany.

Lowriders v London Motor Museum
Lowriders v London Motor Museum

Stojí návštěva London Motor Museum za to?

Návštěva tohoto muzea rozhodně stála za to! Já jsem zde strávil necelé dvě hodinky i s promítáním pořadu, kde probíhají speciální úpravy různých automobilů. Pokud budu mít ještě někdy cestu do Londýna určitě se sem zastavím znovu podívat. Pokud budete mít v Londýně trochu času, tak nad návštěvou neváhejte 🙂