JÍZDA V OBRNĚNÉM TRANSPORTERU – ŘÍZENÍ NEBO SPOLUJÍZDA

O obrněném transportéru BVP, který je k zapůjčení:

BVP je sovětské lehké (17t) obrněné vozidlo vyráběné v Československu, které je proslulé pro svou vysokou pohyblivost a výzbroj. První obrněné transportéry byly vyrobeny již v roce 1968 a jejich výroba probíhala až do roku 1989. Celkem se vyrobilo více než 17 000 těchto obrněných vozidel. O pohon BVP se staral vznětový motor o výkonu 300 koní jehož výsledkem je maximální rychlost 65 km/h na silnici, téměř 45 km/h v terénu a 7 km/h při plavbě. Maximální dojezd BVP je taktéž úctyhodný, činí až 600 km. Běžná výbava obrněného transportéru byla 73 mm kanon vz. 71 a tankový kulomet. Celý vůz je dokonale hermaticky uzavřen a tak je posádka (celkem až 11 osob) i díky filtračnímu zařízení v bezpečí, v případě použití chemických či radioaktivních zbraní. Zážitková spolujízda v BVP

Zážitková jízda v obrněném transporteru BVP
Obrněný transportér neboli BVP (bojové vozidlo pěchoty)

Pro zajímavost: Jízda v BVP pomáhá vzácným rostlinám

Těžká bojová technika brázdí kopec u Znojma, pomůže tím vzácným rostlinám [ČT]


Jak probíhá jízda a řízení BVP?

Zážitková jízda v BVP
Jízda s BVP v bývalém vojenském prostoru

Tento zážitek probíhá formou spolujízdy nebo řízení obrněného transportéru. V obou případech je pro Vás připraveno k prohlídce menší vojenské muzeum po jehož prohlédnutí přichází na řadu samotná jízda v BVP. Dražší variantu představuje řízení BVP, které se však stává dokonalým zážitkem na celý život. Levnější varianta, spolujízda v BVP je však možná hned pro několik osob (1 až 4). Pro zpestření zážitku je možné si u obou variant přiobjednat střelbu ze sovětského Kalašnikova. V Milovicích se také můžete na chvíli stát vojákem!


Pokud není jízda v BVP to pravé ořechové…

Variantou v naší nabídce jízd v terénu je jízda v bojovém tanku, vojenském Hummeru nebo v klasickém Hummeru H1 a H2. Líbit by se také mohla jízda v upraveném Jeepu. V poslední době je velice oblíbená jízda v jednom ze tří Land Roverů. V Milovicích se také můžete na chvíli stát vojákem či si zastřílet z různých zbraní na venkovní střelnici!


Jaké jsou recenze na jízdu v BVP?

Líbilo se mi všechno. Skvělí lidé, náročnost zážitku byla dokonale vyvážená. Nebylo to moc náročné, přitom ale zábava to byla veliká. Řidiče to evidentně bavilo, bylo to nakažlivé. 🙂. Miloš A., hodnocení: 10/10

Číst více recenzí na Zazitky.cz

Kolik stojí jízda v obrněném transportéru a kdy je nejbližší termín?

Možnost řídit nebo být spolujezdcem v obrněném transportéru BPV je neskutečně emočním a rozhodně i adrenalinovým zážitkem. Jízda v BPV je proto vhodná i jako dárek, když chcete někoho vážně překvapit. Bojové vozidlo pěchoty, které dokonce využívá i naše armáda, dosahuje maximální rychlosti až 65 km/h. V náročném terénu, kde jízda probíhá, však s takovou rychlostí nepočítejte. Terén totiž perfektně imituje klasické vojenské prostředí a dá fyzicky zabrat i posádce. Tak tedy: pevně se držte a hurá do akce! Na kolik to vyjde a kdy je nejbližší termín?

Ikona dárku