ZÁŽITKOVÁ JÍZDA V BOJOVÉM TANKU – ŘÍZENÍ NEBO SPOLUJÍZDA

O bojovém tanku (T-55 nebo T-72), který je k zapůjčení:

Zážitková jízda v bojovém tanku
Zážitková jízda v bojovém tanku

K zapůjčení je jeden ze dvou sovětských tanků s označením T-55 a T-72 dle aktuální dostupnosti. V případě T-55 jde o tank, který byl vyvinutý jako náhrada za známé T-34 ve 40. letech. Jeho výroba začala v roce 1958 a skončila v roce 1981. Byl tak oblíbený, že prošel hned několika úpravami a modifikacemi. Zajímavostí je to, že se vyráběl i u nás v bývalém Československu. Právě tento tank spolu s T-54 tvořily hlavní podporu při okupaci v roce 1968. Použit byl také opravdu těžký tank T-10, nástupce tanků IS z druhé světové války. Zpět ale k T-55. Ten má poměrně nízkou siluetu a pancíř silný přes 12 cm. Jeho velkou výhodou je brodivost hloubkou až 1,4 m. 

Zážitková jízda v sovětském tanku T-55 – technické údaje:

  • Posádku mohli tvořit až čtyři osoby
  • Váží více než 36 tun
  • Má vodou chlazený dvanáctiválec o výkonu 520 koní

T-72 se začal vyvíjet zhruba v roce 1971 s pancířem silným přes 20 cm. V porovnání s jinými tanky je poměrně lehký a malý. Výsledkem je na tank dobrá obratnost, ale velkou nevýhodou byl v původní verzi slabý 780 koňový motor. Novější pak má výkon vyšší o 60 koní, celkem tedy 840 koní. Z T-72 se později vyvinul nový tank s označením T-90, který se s úpravami vyrábí doposud a představuje hlavní bojový tank ruské armády.

Zážitková jízda v sovětském tanku T-72 – technické údaje:

  • Posádku mohli tvořit tři osoby
  • Váží více než 42 tun
  • Má vodou chlazený dvanáctiválec o výkonu 840 koní

NOVINKA: JÍZDA VE VYPROŠŤOVACÍM TANKU VT 55

Vyprošťovací tank VT55
Vyprošťovací tank VT 55

Vyzkoušejte horkou novinku v naší nabídce armádních vozidel, vyprošťovací tank VT55.  Projedete se po tankodromu a dozvíte se něco málo z jeho historie. Celý zážitek trvá 30 minut, kdy prvních 5 minut řídí instruktor a poté už vy.

Tank VT55 je ohromný kolos, který vyjede a přejede téměř cokoli. O pohon tanku se totiž stará motor o úctyhodném objemu 38 880 ccm. Výsledkem je 580 koní při váze tanku necelých 35 tun. Po jízdě v tanku VT55 obdržíte krásný pamětní list, který Vám celý zážitek bude připomínat. 

Jízdu ve vyprošťovacím tanku prostě musíte vyzkoušet! 


Jak probíhá zážitková jízda v bojovém tanku?

zážitková jízda v bojovém tanku
Ostrý výjezd kopce na tankodromu

Zážitek začíná prohlídkou místního muzea. Mezitím se nastartuje a motor se nechá zahřát na provozní teplotu. Po krátké instruktáži ohledně možností tanku a bezpečné jízdy usedáte a díváte se z tanku ven. Protože se jedná o jízdu v těžkém terénu připravte se na to, že se při jízdě můžete zašpinit. To Vám ale vadit určitě nebude 🙂 Zážitek je k dispozici ve dvou variantách. Levnější variantu představuje spolujízda v bojovém tanku a dražší pochopitelně samotné řízení tanku


Prezentační video jízdy v bojovém tanku od Zazitky.cz

Další variantou jízdy v opravdu těžkém terénu jsou z naší nabídky Jeep Grand CherokeeHummer H1 a Hummer H2. Nejvíce prodávanou zážitkovou jízdou v terénu je jízda s jedním ze tří vozů Land Rover. Nejen pro děti pak máme k dispozici zážitkové řízení minitanku Tiger v Praze 4 (Krč).


Kolik stojí jízda v bojovém tanku a kdy je nejbližší termín?