ZÁŽITKOVÁ JÍZDA V RENAULT MEGANE RS

O Renaultu Megane RS TROPHY, který je k zapůjčení:

Driftovani Easyring
Zážitková jízda Renault Megane RS

Jedním z vozů, který se tak trochu oklikou vrací k původu výroby závodních vozů je Megane RS TROPHY. Ve své třídě (tzv. Hot-hatchů) představuje jeden z nejlepších vozů což světu dokázal zajetím nejrychlejšího času v kategorii sériově vyráběných předokolek na Nürburgringu v roce 2014. Není se čemu divit, motor o objemu 1 998cm³ produkuje úctyhodných 340 koní (244kW). Výsledkem je maximální rychlost 275 km/h s akcelerací z 0 na 100 km/h za 5,3s. Zážitková jízda s Renault Megane

Aktualizace: V současnosti není tento vůz bohužel k dispozici. Ke zvážení doporučujeme jízdu v Subaru Impreza WRX, Porsche 911 nebo v „amerikách“ Ford Mustang, Chevrolet Camaro a Dodge Challenger.


Krátké představení historie

Renault je francouzská automobilová značka, která byla založena v roce 1899. K jejímu prvnímu proslavení došlo po meziměstských závodech ve Švýcarsku, kde se svými vozy závodili dva ze tří bratrů zakladatelů Renault – Louis a Marcel Renault. Druhý jmenovaný pár let později při závodu tragicky zemřel. Nedlouho na to po dlouhé nemoci umírá další z bratrů, Fernand Renault. Jediným vlastníkem se stal Louis Renault. V prvopočátcích byl vůz značky Renault považován za luxusní automobil. Hodnota nejmenších vozů se v tu dobu rovnala desetiletému výdělku průměrného pracovníka. Krize na akciových trzích a meziválečné období způsobila to, že se Renault začal postupně přeorientovávat na menší dostupné vozy.


Jak se cítíte při řízení Renault Megane RS?

zážitková jízda v Renault Megane RS - předek
Krásná předokolka s brutálním výkonem…

Při usednutí do Renaultu Megane RS se cítíte jako v upraveném závodním voze a to především díky anatomickým sedačkám Recaro s velkým bočním vedením. Při sešlápnutí plynu se z motoru přes výfukové potrubí line hrubý zvuk motoru. Ten je výsledkem titanového výfuku Akrapovič a silného motoru. Šestistupňové řazení u Renaultu není až tak přesné, ale není to nic strašného. Co Vás určitě překvapí je to, jak perfektně drží v zatáčkách. Držet stopu i při vyšší rychlosti v zatáčkách pomáhá samosvorný diferenciál, vyladěná přední náprava s oddělenou těhlicí a výborné tlumiče. Výsledkem je řidičův úsměv od ucha k uchu.


Jak probíhá zážitková jízda s Renault Megane RS?

Zážitková jízda probíhá v kombinaci jízdy v běžném provozu. V obci a na dálnici. Třešničkou na dortu je ostrý sprint na letištní ploše. V závislosti na výkonu vozu je zde možné dosáhnou rychlosti od 250 do 300 km/h. Pro zajištění bezpečnosti s Vámi jako spolujezdec pojede instruktor. Ten Vás nejdříve o celém průběhu jízdy instruuje a pak už můžete vyrazit. Určitě se nebojte ho během jízdy vyzpovídat a dozvědět se tak o vozu více.

Aktualizace: V současnosti není tento vůz bohužel k dispozici. Ke zvážení doporučujeme jízdu v Subaru Impreza WRX, Porsche 911 nebo v „amerikách“ Ford Mustang, Chevrolet Camaro a Dodge Challenger.


Kolik zážitková jízda v Renaultu Megane stojí a kdy je nejbližší termín jízdy?